Corbeau, Giele en De Waard missen medaille op WK kortebaan
BOEDAPEST (ANP) - Caspar Corbeau heeft bij de WK kortebaanzwemmen in Boedapest ook op zijn favoriete 200 meter schoolslag geen medaille behaald. De 23-jarige zwemmer finishte in de finale als vijfde in een tijd van 2.02,44. Het goud was voor de Spanjaard Carles Coll Marti in 2.01,55.
Eerder op de WK in het 25 meterbad van de Hongaarse hoofdstad eindigde Corbeau als zevende op de 100 meter schoolslag. Hij won afgelopen zomer op de Olympische Spelen van Parijs brons op de 200 meter schoolslag.
Tessa Giele greep op de 100 meter wisselslag naast een medaille. De 22-jarige zwemster eindigde in de finale als vijfde in 57,69. De Amerikaanse Gretchen Walsh zwom naar het goud in een wereldrecord van 55,11 seconden. Het was al haar zesde individuele wereldrecord op de WK kortebaan in Boedapest.
Nederlands record
Maaike de Waard werd zevende in de finale van de 50 meter rugslag in 26,28. De Amerikaanse Regan Smith veroverde de wereldtitel in een wereldrecord van 25,23.
Giele had zich kort voor de finale van de 100 wissel geplaatst voor de finale van de 100 meter vlinderslag. Haar tijd van 55,80 was de zevende van alle halvefinalisten en voldoende om bij de eerste acht te zitten die zaterdag de finale zwemmen. Giele had vrijdagochtend in de series nog het Nederlands record van Inge Dekker uit 2003 (55,74) uit de boeken geschrapt met een tijd van 50,71.
De Nederlandse ploeg op de 4x50 meter vrije slag gemengd kwam niet in de buurt van de medailles. Nyls Korstanje, Thomas Verhoeven, Maaike de Waard en Milou van Wijk eindigden in de finale als vijfde in 1.29,86, meer dan een seconde achter Polen, dat in 1.28,80 naar het brons zwom. Italië behaalde het goud in 1.28,50, het zilver ging naar Canada in 1.28,60.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.
33 minuten geledenNESSEBAR (ANP) - Unibet Rose Rockets reist met Dylan Groenewegen en Wout Poels af naar de Ronde van Italië. Het wordt de eerste grote ronde voor de wielerploeg van youtuber en oud-wielrenner Bas Tietema. De ploeg met een sterke Nederlandse inbreng rijdt op een Franse licentie en heeft deelname aan de Tour de France als hoofddoel sinds de oprichting. De Tour heeft Unibet Rose Rockets dit jaar niet uitgenodigd, maar de ploeg maakt zijn grote ronde-debuut in de Giro.
50 minuten geledenMARTIGNY (ANP) - Tadej Pogacar heeft de eerste etappe van de Ronde van Romandië gewonnen en neemt de leiderstrui over van Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. De wereldkampioen van UAE Team Emirates rekende in Martigny in een sprintje af met de Duitser Florian Lipowitz, de Fransman Lenny Martinez en Jørgen Nordhagen uit Noorwegen. In het algemeen klassement heeft de Sloveen zeven seconden voorsprong op nummer 2 Lipowitz.
2 uur geledenZÜRICH (ANP) - De Ecuadoriaanse wielrenner Richard Carapaz (32) mist de Ronde van Italië omdat hij onvoldoende hersteld is van een blessure. Dat meldt zijn ploeg EF Education - EasyPost woensdag. De Ronde van Italië begint op 8 mei. Carapaz gaat zich voorbereiden op de Ronde van Frankrijk, die 4 juli van start gaat.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben hun tweede groepswedstrijd op het WK voor landenteams redelijk makkelijk gewonnen. Oranje won met 3-0 van Macau. Britt Eerland, Li Jie en Shuohan Men boekten overtuigende zeges.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De marathon van Amsterdam zal niet meer terugkeren in het centrum van de stad. Dat heeft René Wit van organisator Le Champion bevestigd. Na onderzoek blijkt dat het niet veilig genoeg is om het parcours door de binnenstad te laten lopen.
8 uur geledenMADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.
22 uur geleden