Corbeau, Giele en De Waard missen medaille op WK kortebaan
BOEDAPEST (ANP) - Caspar Corbeau heeft bij de WK kortebaanzwemmen in Boedapest ook op zijn favoriete 200 meter schoolslag geen medaille behaald. De 23-jarige zwemmer finishte in de finale als vijfde in een tijd van 2.02,44. Het goud was voor de Spanjaard Carles Coll Marti in 2.01,55.
Eerder op de WK in het 25 meterbad van de Hongaarse hoofdstad eindigde Corbeau als zevende op de 100 meter schoolslag. Hij won afgelopen zomer op de Olympische Spelen van Parijs brons op de 200 meter schoolslag.
Tessa Giele greep op de 100 meter wisselslag naast een medaille. De 22-jarige zwemster eindigde in de finale als vijfde in 57,69. De Amerikaanse Gretchen Walsh zwom naar het goud in een wereldrecord van 55,11 seconden. Het was al haar zesde individuele wereldrecord op de WK kortebaan in Boedapest.
Nederlands record
Maaike de Waard werd zevende in de finale van de 50 meter rugslag in 26,28. De Amerikaanse Regan Smith veroverde de wereldtitel in een wereldrecord van 25,23.
Giele had zich kort voor de finale van de 100 wissel geplaatst voor de finale van de 100 meter vlinderslag. Haar tijd van 55,80 was de zevende van alle halvefinalisten en voldoende om bij de eerste acht te zitten die zaterdag de finale zwemmen. Giele had vrijdagochtend in de series nog het Nederlands record van Inge Dekker uit 2003 (55,74) uit de boeken geschrapt met een tijd van 50,71.
De Nederlandse ploeg op de 4x50 meter vrije slag gemengd kwam niet in de buurt van de medailles. Nyls Korstanje, Thomas Verhoeven, Maaike de Waard en Milou van Wijk eindigden in de finale als vijfde in 1.29,86, meer dan een seconde achter Polen, dat in 1.28,80 naar het brons zwom. Italië behaalde het goud in 1.28,50, het zilver ging naar Canada in 1.28,60.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
16 uur geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
19 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
20 uur geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
20 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
21 uur geledenARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
23 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
1 dag geleden