Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Corbeau geeft voorsprong weg en pakt WK-zilver op 200 meter school

Corbeau geeft voorsprong weg en pakt WK-zilver op 200 meter school

DOHA (ANP) - Caspar Corbeau heeft op de wereldkampioenschappen zwemmen zilver gepakt op de 200 meter schoolslag (2.08,24). De geboren Amerikaan leek lang op weg naar de derde Nederlandse wereldtitel van de dag, maar werd op de laatste meters ingehaald door Zhihao Dong uit China (2.07,94). Arno Kamminga eindigde als zevende (2.10,06).

Corbeau had na afloop gemengde gevoelens over zijn tweede plek. "Het is frustrerend omdat er misschien meer in zat, maar het is wel een medaille. Ik wist dat Dong een sterk slot had, dus misschien had ik mijn race iets meer moeten opbouwen. Maar ik heb nergens spijt van. Ik had het er ook voor over om laatste te worden, als ik maar alles zou hebben gegeven."

Dong werd vorig jaar in Japan vierde en kon al worden gezien als belangrijkste kandidaat voor de wereldtitel. Het hele podium van de afgelopen WK sloeg het toernooi in Doha namelijk over met het oog op de Olympische Spelen van minder dan een half jaar.

Kamminga

Arno Kamminga is na zijn burn-out van meer dan een jaar geleden nog niet terug op het niveau van 2021, toen hij olympisch zilver pakte. Zijn persoonlijk record uit 2020 staat op 2.06,85.

Eerder op de dag pakten Marrit Steenbergen en Tes Schouten op de 100 meter vrije slag en 200 meter schoolslag de eerste Nederlandse wereldtitels sinds 2013.

Meer uit Sport

Martín wint sprintrace MotoGP op Le Mans na bliksemstart

LE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.

2 uur geleden
Wielrenster Blasi houdt Van der Breggen van eindzege in Vuelta

L'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.

3 uur geleden
Griekspoor uitgeschakeld in Rome door Belg Blockx

ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.

21 uur geleden
Van der Breggen grijpt macht in voorlaatste rit Vuelta Femenina

LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.

1 dag geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.

1 dag geleden
Magnier pakt zege en roze trui in ontsierde eerste etappe Giro

BOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.

1 dag geleden
Goud voor judoka Gersjes bij grandslamtoernooi in Astana

ASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.

1 dag geleden