Corbeau geeft voorsprong weg en pakt WK-zilver op 200 meter school
DOHA (ANP) - Caspar Corbeau heeft op de wereldkampioenschappen zwemmen zilver gepakt op de 200 meter schoolslag (2.08,24). De geboren Amerikaan leek lang op weg naar de derde Nederlandse wereldtitel van de dag, maar werd op de laatste meters ingehaald door Zhihao Dong uit China (2.07,94). Arno Kamminga eindigde als zevende (2.10,06).
Corbeau had na afloop gemengde gevoelens over zijn tweede plek. "Het is frustrerend omdat er misschien meer in zat, maar het is wel een medaille. Ik wist dat Dong een sterk slot had, dus misschien had ik mijn race iets meer moeten opbouwen. Maar ik heb nergens spijt van. Ik had het er ook voor over om laatste te worden, als ik maar alles zou hebben gegeven."
Dong werd vorig jaar in Japan vierde en kon al worden gezien als belangrijkste kandidaat voor de wereldtitel. Het hele podium van de afgelopen WK sloeg het toernooi in Doha namelijk over met het oog op de Olympische Spelen van minder dan een half jaar.
Kamminga
Arno Kamminga is na zijn burn-out van meer dan een jaar geleden nog niet terug op het niveau van 2021, toen hij olympisch zilver pakte. Zijn persoonlijk record uit 2020 staat op 2.06,85.
Eerder op de dag pakten Marrit Steenbergen en Tes Schouten op de 100 meter vrije slag en 200 meter schoolslag de eerste Nederlandse wereldtitels sinds 2013.
Meer uit Sport
NICE (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de Franse etappekoers Parijs-Nice gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike zag zijn leidende positie niet meer in gevaar komen in de slotetappe met start en finish in Nice. Hij moest na 129 kilometer de ritzege laten aan de Fransman Lenny Martinez van Bahrain-Victorious en eindigde als tweede.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft ook zichzelf verrast op de Paralympische Spelen in Cortina d'Ampezzo. Hij veroverde zondag op de slalom zijn derde gouden medaille, na de titels op de super-G en de supercombinatie. "Echt bizar, ik win in meer dan de helft van de wedstrijden waaraan ik meedoe goud en de concurrentie is zo groot", vertelde hij aan het ANP.
1 uur geledenSAN BENEDETTO (ANP) - Jonathan Milan heeft de zevende en laatste etappe van de Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico gewonnen. De Italiaan was de snelste in een massasprint van een rit over 142 kilometer van Civitanova Marche naar San Benedetto del Tronto.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft op de slotdag van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina zijn derde gouden paralympische medaille behaald. De Nederlander won na de super-G en de supercombinatie ook de slalom.
3 uur geledenÅRE (ANP) - De Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin heeft haar eerste zege geboekt als olympisch kampioene op de slalom. Ze was de snelste in de wereldbeker in het Zweedse Åre en schreef haar 109e wereldbekerzege bij op haar erelijst.
4 uur geledenMADRID (ANP) - De MotoGP heeft de Grote Prijs van Qatar uitgesteld vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De race stond gepland voor 12 april, maar is nu verzet naar 8 november, meldde rechtenhouder Dorna.
6 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen somde na de Grote Prijs van China weer een waslijst van problemen op die hij momenteel ervaart met zijn Red Bull-auto. "De auto voelde totaal niet goed. Geen balans, veel bandenslijtage, er was iets met het stuur en dan nog een koelingsprobleem", zei de viervoudig wereldkampioen bij Viaplay, die door de kapotte koeling van zijn energiesysteem de race in Shanghai tien ronden voor het einde moest beëindigen.
7 uur geleden