Corbeau geeft voorsprong weg en pakt WK-zilver op 200 meter school
DOHA (ANP) - Caspar Corbeau heeft op de wereldkampioenschappen zwemmen zilver gepakt op de 200 meter schoolslag (2.08,24). De geboren Amerikaan leek lang op weg naar de derde Nederlandse wereldtitel van de dag, maar werd op de laatste meters ingehaald door Zhihao Dong uit China (2.07,94). Arno Kamminga eindigde als zevende (2.10,06).
Corbeau had na afloop gemengde gevoelens over zijn tweede plek. "Het is frustrerend omdat er misschien meer in zat, maar het is wel een medaille. Ik wist dat Dong een sterk slot had, dus misschien had ik mijn race iets meer moeten opbouwen. Maar ik heb nergens spijt van. Ik had het er ook voor over om laatste te worden, als ik maar alles zou hebben gegeven."
Dong werd vorig jaar in Japan vierde en kon al worden gezien als belangrijkste kandidaat voor de wereldtitel. Het hele podium van de afgelopen WK sloeg het toernooi in Doha namelijk over met het oog op de Olympische Spelen van minder dan een half jaar.
Kamminga
Arno Kamminga is na zijn burn-out van meer dan een jaar geleden nog niet terug op het niveau van 2021, toen hij olympisch zilver pakte. Zijn persoonlijk record uit 2020 staat op 2.06,85.
Eerder op de dag pakten Marrit Steenbergen en Tes Schouten op de 100 meter vrije slag en 200 meter schoolslag de eerste Nederlandse wereldtitels sinds 2013.
Meer uit Sport
NÜRBURG (ANP) - Max Verstappen gaat in mei deelnemen aan de 24-uursrace op de Nürburgring. Dat doet de coureur van Red Bull in een Mercedes, de fabrikant die in de Formule 1 een van zijn concurrenten is. Zijn deelname aan de race in Duitsland wordt volgens een persbericht gesteund door zijn vaste sponsor Red Bull, wat ook te zien is aan het uiterlijk van de auto waarmee hij gaat deelnemen.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Xander Bogaerts wil ook aan de volgende editie van de World Baseball Classic (WBC) deelnemen. "Ik zie dat we zoveel talent hebben" , zegt de 33-jarige aanvoerder van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Ik wil ze helpen."
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Voor bondscoach Andruw Jones van de Nederlandse honkballers telde alleen de eindzege van de World Baseball Classic. Maar na de zware nederlaag tegen de Dominicaanse Republiek (12-1) kan het bijna niet anders dan dat het officieuze WK voor Oranje na de laatste groepswedstrijd van dinsdag tegen Israël voorbij is. "Dat lijkt er wel op", erkende hij. "We gaan toch een plan maken om dat duel te winnen. En dan zien we wel. We willen het toernooi sowieso goed afsluiten."
16 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlandse Koninkrijksteam hebben niet kunnen stunten tegen de Dominicaanse Republiek op de World Baseball Classic (WBC). De ploeg van bondscoach Andruw Jones verloor in een met zo'n 35.000 toeschouwers bijna uitverkocht stadion van Miami Marlins in zeven innings kansloos van een van de kandidaten voor de eindzege van het officieuze WK: 12-1. Oranje is daardoor nagenoeg kansloos voor een plek in de kwartfinale.
16 uur geledenAHMEDABAD (ANP) - De cricketers van India hebben voor de derde keer het WK T20 gewonnen. Het gastland was in de finale in Ahmedabad te sterk voor Nieuw-Zeeland. India maakte in de eerste inning 255 runs voor het verlies van 5 wickets. Nieuw-Zeeland kwam niet verder dan 159 runs.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sander Eitrem is voor het eerst in zijn carrière wereldkampioen allround geworden. De 24-jarige Noorse schaatser hield met de winst op de 10 kilometer Jordan Stolz van zijn tweede wereldtitel allround af. Chris Huizinga eindigde als beste Nederlander op de zevende plaats. Stijn van de Bunt sloot zijn eerste WK allround af als achtste.
18 uur geledenCARRIÈRES-SOUS-POISSY (ANP) - De Amerikaan Luke Lamperti heeft de eerste etappe van de achtdaagse rittenkoers Parijs-Nice gewonnen. De 23-jarige wielrenner van EF Education - EasyPost sprintte in Carrières-sous-Poissy na 171 grotendeels vlakke kilometers naar de zege na goed voorbereidend werk van zijn Nederlandse ploeggenoot Marijn van den Berg. De Belg Vito Braet werd tweede, voor Orluis Aular uit Venezuela.
19 uur geleden