Corbeau geeft voorsprong weg en pakt WK-zilver op 200 meter school
DOHA (ANP) - Caspar Corbeau heeft op de wereldkampioenschappen zwemmen zilver gepakt op de 200 meter schoolslag (2.08,24). De geboren Amerikaan leek lang op weg naar de derde Nederlandse wereldtitel van de dag, maar werd op de laatste meters ingehaald door Zhihao Dong uit China (2.07,94). Arno Kamminga eindigde als zevende (2.10,06).
Corbeau had na afloop gemengde gevoelens over zijn tweede plek. "Het is frustrerend omdat er misschien meer in zat, maar het is wel een medaille. Ik wist dat Dong een sterk slot had, dus misschien had ik mijn race iets meer moeten opbouwen. Maar ik heb nergens spijt van. Ik had het er ook voor over om laatste te worden, als ik maar alles zou hebben gegeven."
Dong werd vorig jaar in Japan vierde en kon al worden gezien als belangrijkste kandidaat voor de wereldtitel. Het hele podium van de afgelopen WK sloeg het toernooi in Doha namelijk over met het oog op de Olympische Spelen van minder dan een half jaar.
Kamminga
Arno Kamminga is na zijn burn-out van meer dan een jaar geleden nog niet terug op het niveau van 2021, toen hij olympisch zilver pakte. Zijn persoonlijk record uit 2020 staat op 2.06,85.
Eerder op de dag pakten Marrit Steenbergen en Tes Schouten op de 100 meter vrije slag en 200 meter schoolslag de eerste Nederlandse wereldtitels sinds 2013.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
2 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
7 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
22 uur geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
23 uur geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
1 dag geledenANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.
1 dag geleden