Corbeau en Kamminga simpel verder in jacht op WK-goud 200 school
DOHA (ANP) - Caspar Corbeau en Arno Kamminga hebben in de series van de 200 meter schoolslag geen fout gemaakt in de jacht op een gouden WK-medaille. De ploeg- en landgenoten zwommen respectievelijk de vierde (2.10,85) en achtste tijd (2.11,22). De Fin Matti Mattsson was de snelste in 2.09,15.
De 200 meter is de specialiteit van Corbeau (22). De afgelopen maanden heeft hij Kamminga, winnaar van olympisch zilver op dit nummer, regelmatig geklopt. Het hele podium van de vorige WK is niet aanwezig met het oog op de naderende Olympische Spelen.
Kamminga stelde maandag op de 100 meter schoolslag in Doha teleur met de vijfde plek, na op de vorige twee WK's nog het zilver te hebben bemachtigd. Woensdag kreeg de 28-jarige Katwijker een volgende tegenvaller te incasseren, toen de kansrijke gemengde estafetteploeg op de 4x100 meter wisselslag werd gediskwalificeerd.
Concurrent
Na de 100 school had Kamminga al de "pestpleuris" in zijn lijf, een gevoel dat na het missen van de estafettefinale nog even terugkwam. "Dat was echt niet leuk. Zilver had er 100 procent ingezeten. En dan door zoiets lulligs mis je de finale. Een juniorenfout die je niet mag maken op dit niveau", zei Kamminga streng over het te lang op de rug zwemmen door Kira Toussaint. "Maar ik heb dat gevoel nu omgezet en ben opgeladen voor de 200."
Kamminga noemt trainingsmaat Corbeau "een van de grote concurrenten". Ook de geboren Amerikaan houdt serieus rekening met zijn vriend, maar sluit ook de Amerikaan Jake Foster niet uit. "Hij is vier jaar mijn huisgenoot geweest, dus ik wil hem natuurlijk ook verslaan." Het talent hecht niet veel waarde aan het feit dat hij van alle deelnemers de snelste man is sinds de laatste WK. "Iedereen kan de race van zijn leven hebben."
De halve finales zijn donderdag na 17.00 uur, de strijd om de medailles volgt vrijdagavond.
Meer uit Sport
BIRMINGHAM (ANP) - Jessica Schilder bereidt zich in bed voor op de finale van het kogelstoten. "Als ik nu ga liggen, slaap ik", zei de wereldkampioene na de kwalificaties bij de EK in Birmingham.
44 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken heeft een nieuwe 'signature', zoals de atlete het zelf noemt, op de EK atletiek in Birmingham. Met een plaktattoo heeft ze haar wangen versierd met goudkleurige sterretjes. Ze toonde ze met een lach na de kwalificaties van het kogelstoten, waarin ze zich met de vijfde plaats (18,65 meter) plaatste voor de finale.
1 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tony van Diepen heeft zich kort voor de start afgemeld voor de 800 meter op de EK atletiek in Birmingham. De Nederlands kampioen heeft achillespeesklachten, laat de atletiekbond weten.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft maandag in de heats van de 100 meter vrije slag op de EK in Parijs een kampioenschapsrecord gezwommen. Met 52,62 seconden was de Nederlandse wereldrecordhoudster ruim sneller dan haar landgenote Milou van Wijk, die de tweede tijd zwom: 53,00. De Russin Daria Klepikova zette de derde tijd van 53,66 neer.
3 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jessica Schilder kan rustig toewerken naar de finale van het kogelstoten op de EK atletiek in Birmingham. De 27-jarige wereldkampioene kwam maandagochtend in de kwalificaties al in haar eerste poging over de vereiste afstand van 18,20 meter om zich voor de finale op maandagavond te plaatsen. Ze haalde een afstand van 19,00 meter.
3 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Nadine Visser won in 2018 onverwacht brons op de 60 meter horden bij de WK indooratletiek in Birmingham toen zij een aanstormend talent was. De 31-jarige Noord-Hollandse atlete is acht jaar later een gevestigde naam in de wereldtop op de 100 meter horden. Een medaille op een groot toernooi in de buitenlucht ontbreekt echter nog altijd.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Mocht turnster Sanne Wevers (34) zich deze week bij de EK in Zagreb plaatsen voor de balkfinale, dan wacht haar op een bijzondere datum een strijd om de medailles. De eindstrijd op haar favoriete toestel vindt namelijk plaats op 15 augustus, de datum waarop Wevers tien jaar geleden olympisch goud greep in Rio de Janeiro.
7 uur geleden