Corbeau en Kamminga simpel verder in jacht op WK-goud 200 school
DOHA (ANP) - Caspar Corbeau en Arno Kamminga hebben in de series van de 200 meter schoolslag geen fout gemaakt in de jacht op een gouden WK-medaille. De ploeg- en landgenoten zwommen respectievelijk de vierde (2.10,85) en achtste tijd (2.11,22). De Fin Matti Mattsson was de snelste in 2.09,15.
De 200 meter is de specialiteit van Corbeau (22). De afgelopen maanden heeft hij Kamminga, winnaar van olympisch zilver op dit nummer, regelmatig geklopt. Het hele podium van de vorige WK is niet aanwezig met het oog op de naderende Olympische Spelen.
Kamminga stelde maandag op de 100 meter schoolslag in Doha teleur met de vijfde plek, na op de vorige twee WK's nog het zilver te hebben bemachtigd. Woensdag kreeg de 28-jarige Katwijker een volgende tegenvaller te incasseren, toen de kansrijke gemengde estafetteploeg op de 4x100 meter wisselslag werd gediskwalificeerd.
Concurrent
Na de 100 school had Kamminga al de "pestpleuris" in zijn lijf, een gevoel dat na het missen van de estafettefinale nog even terugkwam. "Dat was echt niet leuk. Zilver had er 100 procent ingezeten. En dan door zoiets lulligs mis je de finale. Een juniorenfout die je niet mag maken op dit niveau", zei Kamminga streng over het te lang op de rug zwemmen door Kira Toussaint. "Maar ik heb dat gevoel nu omgezet en ben opgeladen voor de 200."
Kamminga noemt trainingsmaat Corbeau "een van de grote concurrenten". Ook de geboren Amerikaan houdt serieus rekening met zijn vriend, maar sluit ook de Amerikaan Jake Foster niet uit. "Hij is vier jaar mijn huisgenoot geweest, dus ik wil hem natuurlijk ook verslaan." Het talent hecht niet veel waarde aan het feit dat hij van alle deelnemers de snelste man is sinds de laatste WK. "Iedereen kan de race van zijn leven hebben."
De halve finales zijn donderdag na 17.00 uur, de strijd om de medailles volgt vrijdagavond.
Meer uit Sport
VERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.
5 uur geledenVERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.
6 uur geledenVERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.
6 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF wil samen met schaatsbond KNSB de mislukte ploegenachtervolging van de Nederlandse mannen op de Olympische Spelen evalueren. Net als vier jaar geleden in Beijing bleef een medaille op dat teamonderdeel uit.
10 uur geleden