Corbeau en Kamminga simpel verder in jacht op WK-goud 200 school
DOHA (ANP) - Caspar Corbeau en Arno Kamminga hebben in de series van de 200 meter schoolslag geen fout gemaakt in de jacht op een gouden WK-medaille. De ploeg- en landgenoten zwommen respectievelijk de vierde (2.10,85) en achtste tijd (2.11,22). De Fin Matti Mattsson was de snelste in 2.09,15.
De 200 meter is de specialiteit van Corbeau (22). De afgelopen maanden heeft hij Kamminga, winnaar van olympisch zilver op dit nummer, regelmatig geklopt. Het hele podium van de vorige WK is niet aanwezig met het oog op de naderende Olympische Spelen.
Kamminga stelde maandag op de 100 meter schoolslag in Doha teleur met de vijfde plek, na op de vorige twee WK's nog het zilver te hebben bemachtigd. Woensdag kreeg de 28-jarige Katwijker een volgende tegenvaller te incasseren, toen de kansrijke gemengde estafetteploeg op de 4x100 meter wisselslag werd gediskwalificeerd.
Concurrent
Na de 100 school had Kamminga al de "pestpleuris" in zijn lijf, een gevoel dat na het missen van de estafettefinale nog even terugkwam. "Dat was echt niet leuk. Zilver had er 100 procent ingezeten. En dan door zoiets lulligs mis je de finale. Een juniorenfout die je niet mag maken op dit niveau", zei Kamminga streng over het te lang op de rug zwemmen door Kira Toussaint. "Maar ik heb dat gevoel nu omgezet en ben opgeladen voor de 200."
Kamminga noemt trainingsmaat Corbeau "een van de grote concurrenten". Ook de geboren Amerikaan houdt serieus rekening met zijn vriend, maar sluit ook de Amerikaan Jake Foster niet uit. "Hij is vier jaar mijn huisgenoot geweest, dus ik wil hem natuurlijk ook verslaan." Het talent hecht niet veel waarde aan het feit dat hij van alle deelnemers de snelste man is sinds de laatste WK. "Iedereen kan de race van zijn leven hebben."
De halve finales zijn donderdag na 17.00 uur, de strijd om de medailles volgt vrijdagavond.
Meer uit Sport
NOTTINGHAM (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen zijn opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld in de Premier League Darts. In Nottingham kwamen de Nederlanders, net als vorige week in Cardiff, niet verder dan de kwartfinales.
1 uur geledenUPPSALA (ANP) - De Zweedse polsstokhoogspringer Armand Duplantis heeft voor de vijftiende keer het wereldrecord verbroken. Dit keer deed hij dat op de 'Mondo Classic', een wedstrijd die naar hem vernoemd is in zijn thuisbasis Uppsala.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Maret Grothues heeft haar carrière na 22 jaar beëindigd. Dat meldt de 37-jarige voormalige international op Instagram. In totaal speelde Grothues 392 duels in Oranje. Ook was ze jarenlang aanvoerder van Nederland.
1 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Een groep van ruim tweehonderd Iraanse sporters heeft Kirsty Coventry, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), opgeroepen het lidmaatschap van het olympisch comité van Iran in te trekken. Dat is te lezen in een open brief van de sporters aan Coventry, die belangenorganisatie Global Athlete op X heeft gedeeld.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - De wereldtitel heeft rust in het leven van kogelstootster Jessica Schilder gebracht. "Ik ben veel relaxter en zit beter in mijn vel door die gouden medaille die op mijn nachtkastje ligt. Ik ken geen twijfels meer", zei de Volendamse Sportvrouw van het Jaar op sportcentrum Papendal bij de presentatie van de atletiekploeg voor de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun.
5 uur geledenCOLOMBIER-LE-VIEUX (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn tweede ritzege behaald in Parijs-Nice. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike won na de vierde etappe ook de vijfde rit over 206,3 kilometer naar Colombier-le-Vieux. Hij arriveerde solo. De Fransman Valentin Paret-Peintre eindigde op 2 minuten als tweede.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Technisch directeur Chiel Warners van de Atletiekunie spreekt niet uit hoeveel medailles de Nederlandse equipe moet halen op de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij verwacht er wel een aantal. "Want iedere atleet die wij sturen, is finalewaardig", zei de nieuwe technische baas donderdag bij de teampresentatie op sportcentrum Papendal.
6 uur geleden