Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Corbeau en Kamminga simpel verder in jacht op WK-goud 200 school

Corbeau en Kamminga simpel verder in jacht op WK-goud 200 school

DOHA (ANP) - Caspar Corbeau en Arno Kamminga hebben in de series van de 200 meter schoolslag geen fout gemaakt in de jacht op een gouden WK-medaille. De ploeg- en landgenoten zwommen respectievelijk de vierde (2.10,85) en achtste tijd (2.11,22). De Fin Matti Mattsson was de snelste in 2.09,15.

De 200 meter is de specialiteit van Corbeau (22). De afgelopen maanden heeft hij Kamminga, winnaar van olympisch zilver op dit nummer, regelmatig geklopt. Het hele podium van de vorige WK is niet aanwezig met het oog op de naderende Olympische Spelen.

Kamminga stelde maandag op de 100 meter schoolslag in Doha teleur met de vijfde plek, na op de vorige twee WK's nog het zilver te hebben bemachtigd. Woensdag kreeg de 28-jarige Katwijker een volgende tegenvaller te incasseren, toen de kansrijke gemengde estafetteploeg op de 4x100 meter wisselslag werd gediskwalificeerd.

Concurrent

Na de 100 school had Kamminga al de "pestpleuris" in zijn lijf, een gevoel dat na het missen van de estafettefinale nog even terugkwam. "Dat was echt niet leuk. Zilver had er 100 procent ingezeten. En dan door zoiets lulligs mis je de finale. Een juniorenfout die je niet mag maken op dit niveau", zei Kamminga streng over het te lang op de rug zwemmen door Kira Toussaint. "Maar ik heb dat gevoel nu omgezet en ben opgeladen voor de 200."

Kamminga noemt trainingsmaat Corbeau "een van de grote concurrenten". Ook de geboren Amerikaan houdt serieus rekening met zijn vriend, maar sluit ook de Amerikaan Jake Foster niet uit. "Hij is vier jaar mijn huisgenoot geweest, dus ik wil hem natuurlijk ook verslaan." Het talent hecht niet veel waarde aan het feit dat hij van alle deelnemers de snelste man is sinds de laatste WK. "Iedereen kan de race van zijn leven hebben."

De halve finales zijn donderdag na 17.00 uur, de strijd om de medailles volgt vrijdagavond.

Meer uit Sport

Sinner wint finale Indian Wells van Medvedev

INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.

6 uur geleden
Paralympische Spelen in Cortina beëindigd

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.

13 uur geleden
Djokovic meldt zich af voor mastertoernooi van Miami

MIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.

13 uur geleden
Xandra Velzeboer voor de vierde keer wereldkampioene op 500 meter

MONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.

13 uur geleden
Shorttracker Jens van 't Wout grijpt op WK zilver op 1000 meter

MONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.

14 uur geleden
Xandra Velzeboer pakt op WK shorttrack zilver op 1500 meter

MONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.

15 uur geleden
TeamNL op negende plaats in medaillespiegel Paralympische Spelen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.

16 uur geleden