Corbeau buiten medailles op 100 meter schoolslag WK zwemmen
BOEDAPEST (ANP) - Caspar Corbeau heeft zich op de WK kortebaanzwemmen in Boedapest niet kunnen mengen in de strijd om de medailles op de 100 meter schoolslag. De 23-jarige Corbeau eindigde in de finale op de gedeelde zevende plaats in een tijd van 56,46. De Chinees Qin Haiyang won het goud in 55,47.
Corbeau won afgelopen zomer op de Olympische Spelen van Parijs brons op de 200 meter schoolslag. Hij komt vrijdag op deze afstand uit bij de titelstrijd in het 25 meterbad van Boedapest.
Maaike de Waard wist zich te plaatsen voor de finale van de 50 meter rugslag. Ze tikte in haar heat aan in 26,14, goed voor de zesde tijd van alle halvefinalisten. De Waard eindigde eerder op de WK kortebaan als zevende in de finale van de 50 meter vlinderslag.
Andere Nederlanders
Kira Toussaint slaagde er niet in de finale van de 50 rug te halen. De veelvoudig Europees kampioene op de kortebaan zwom de twaalfde tijd in de halve finales (26,35).
Tessa Giele zwom naar de finale van de 100 meter wisselslag met de vijfde tijd (57,70). Ze finishte in haar heat van de halve finales als derde achter de Amerikaanse Gretchen Walsh, die met 55,71 het wereldrecord aanscherpte op deze afstand. Dat was al haar derde wereldrecord van het toernooi. Giele werd eerder vijfde in de finale van de 50 vlinder.
De Canadese Summer McIntosh viel op met haar wereldrecord op de 200 meter vlinderslag. Ze zwom met een tijd van 1.59,32 het tien jaar oude record van de Spaanse Mireia Belmonte (1.59,61) uit de boeken.
Meer uit Sport
BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
2 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
3 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
6 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.
7 uur geledenROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.
8 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich teruggetrokken van het WTA-toernooi van Stuttgart vanwege een blessure. Dat heeft de Belarussische nummer 1 van de wereld donderdag via Instagram bekendgemaakt. Ze schrijft dat ze de blessure opliep na het masterstoernooi van Miami, dat ze eind maart winnend afsloot.
9 uur geleden