Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Corbeau buiten medailles op 100 meter schoolslag WK zwemmen

Corbeau buiten medailles op 100 meter schoolslag WK zwemmen

BOEDAPEST (ANP) - Caspar Corbeau heeft zich op de WK kortebaanzwemmen in Boedapest niet kunnen mengen in de strijd om de medailles op de 100 meter schoolslag. De 23-jarige Corbeau eindigde in de finale op de gedeelde zevende plaats in een tijd van 56,46. De Chinees Qin Haiyang won het goud in 55,47.

Corbeau won afgelopen zomer op de Olympische Spelen van Parijs brons op de 200 meter schoolslag. Hij komt vrijdag op deze afstand uit bij de titelstrijd in het 25 meterbad van Boedapest.

Maaike de Waard wist zich te plaatsen voor de finale van de 50 meter rugslag. Ze tikte in haar heat aan in 26,14, goed voor de zesde tijd van alle halvefinalisten. De Waard eindigde eerder op de WK kortebaan als zevende in de finale van de 50 meter vlinderslag.

Andere Nederlanders

Kira Toussaint slaagde er niet in de finale van de 50 rug te halen. De veelvoudig Europees kampioene op de kortebaan zwom de twaalfde tijd in de halve finales (26,35).

Tessa Giele zwom naar de finale van de 100 meter wisselslag met de vijfde tijd (57,70). Ze finishte in haar heat van de halve finales als derde achter de Amerikaanse Gretchen Walsh, die met 55,71 het wereldrecord aanscherpte op deze afstand. Dat was al haar derde wereldrecord van het toernooi. Giele werd eerder vijfde in de finale van de 50 vlinder.

De Canadese Summer McIntosh viel op met haar wereldrecord op de 200 meter vlinderslag. Ze zwom met een tijd van 1.59,32 het tien jaar oude record van de Spaanse Mireia Belmonte (1.59,61) uit de boeken.

Meer uit Sport

Zverev na eerste grandslamzege: eindelijk een gelukkig einde

PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.

4 uur geleden
3x3-basketbalsters winnen brons bij WK in Warschau

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.

5 uur geleden
Zverev wint voor het eerst grandslamtoernooi op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.

5 uur geleden
Italiaan Antonelli jongste winnaar in GP van Monaco in Formule 1

MONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.

5 uur geleden
Spaanse golfer Chacarra schrijft KLM Open op zijn naam

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.

7 uur geleden
Verstappen opgelucht dat coureurs hem niet raakten bij start

MONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.

7 uur geleden
3x3-basketbalsters lopen WK-finale mis na verlies tegen Australië

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.

7 uur geleden