Corbeau buiten medailles op 100 meter schoolslag WK zwemmen
BOEDAPEST (ANP) - Caspar Corbeau heeft zich op de WK kortebaanzwemmen in Boedapest niet kunnen mengen in de strijd om de medailles op de 100 meter schoolslag. De 23-jarige Corbeau eindigde in de finale op de gedeelde zevende plaats in een tijd van 56,46. De Chinees Qin Haiyang won het goud in 55,47.
Corbeau won afgelopen zomer op de Olympische Spelen van Parijs brons op de 200 meter schoolslag. Hij komt vrijdag op deze afstand uit bij de titelstrijd in het 25 meterbad van Boedapest.
Maaike de Waard wist zich te plaatsen voor de finale van de 50 meter rugslag. Ze tikte in haar heat aan in 26,14, goed voor de zesde tijd van alle halvefinalisten. De Waard eindigde eerder op de WK kortebaan als zevende in de finale van de 50 meter vlinderslag.
Andere Nederlanders
Kira Toussaint slaagde er niet in de finale van de 50 rug te halen. De veelvoudig Europees kampioene op de kortebaan zwom de twaalfde tijd in de halve finales (26,35).
Tessa Giele zwom naar de finale van de 100 meter wisselslag met de vijfde tijd (57,70). Ze finishte in haar heat van de halve finales als derde achter de Amerikaanse Gretchen Walsh, die met 55,71 het wereldrecord aanscherpte op deze afstand. Dat was al haar derde wereldrecord van het toernooi. Giele werd eerder vijfde in de finale van de 50 vlinder.
De Canadese Summer McIntosh viel op met haar wereldrecord op de 200 meter vlinderslag. Ze zwom met een tijd van 1.59,32 het tien jaar oude record van de Spaanse Mireia Belmonte (1.59,61) uit de boeken.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
1 uur geledenORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.
1 dag geledenVUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.
1 dag geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.
1 dag geledenBENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.
1 dag geleden