Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Corbeau buiten medailles op 100 meter schoolslag WK zwemmen

Corbeau buiten medailles op 100 meter schoolslag WK zwemmen

BOEDAPEST (ANP) - Caspar Corbeau heeft zich op de WK kortebaanzwemmen in Boedapest niet kunnen mengen in de strijd om de medailles op de 100 meter schoolslag. De 23-jarige Corbeau eindigde in de finale op de gedeelde zevende plaats in een tijd van 56,46. De Chinees Qin Haiyang won het goud in 55,47.

Corbeau won afgelopen zomer op de Olympische Spelen van Parijs brons op de 200 meter schoolslag. Hij komt vrijdag op deze afstand uit bij de titelstrijd in het 25 meterbad van Boedapest.

Maaike de Waard wist zich te plaatsen voor de finale van de 50 meter rugslag. Ze tikte in haar heat aan in 26,14, goed voor de zesde tijd van alle halvefinalisten. De Waard eindigde eerder op de WK kortebaan als zevende in de finale van de 50 meter vlinderslag.

Andere Nederlanders

Kira Toussaint slaagde er niet in de finale van de 50 rug te halen. De veelvoudig Europees kampioene op de kortebaan zwom de twaalfde tijd in de halve finales (26,35).

Tessa Giele zwom naar de finale van de 100 meter wisselslag met de vijfde tijd (57,70). Ze finishte in haar heat van de halve finales als derde achter de Amerikaanse Gretchen Walsh, die met 55,71 het wereldrecord aanscherpte op deze afstand. Dat was al haar derde wereldrecord van het toernooi. Giele werd eerder vijfde in de finale van de 50 vlinder.

De Canadese Summer McIntosh viel op met haar wereldrecord op de 200 meter vlinderslag. Ze zwom met een tijd van 1.59,32 het tien jaar oude record van de Spaanse Mireia Belmonte (1.59,61) uit de boeken.

Meer uit Sport

Giro-winnaar Simon Yates stopt per direct als wielrenner

DEN BOSCH (ANP) - De Brit Simon Yates (33) stopt per direct als wielrenner. De winnaar van de afgelopen Giro d'Italia vindt het, na een succesvol jaar met ook een ritzege in de Tour de France, het goede moment om zijn carrière te beëindigen. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike, waar hij nog een jaar onder contract stond.

19 minuten geleden
Oud-wielrenner Dumoulin nieuwe koersdirecteur Amstel Gold Race

MAASTRICHT (ANP) - Tom Dumoulin is vanaf volgend jaar de nieuwe koersdirecteur van de Amstel Gold Race. De 35-jarige voormalig wielrenner wordt de opvolger van Leo van Vliet, die in april na dertig edities stopt.

3 uur geleden
Tennissers uitgeschakeld in United Cup na nederlaag tegen Polen

SYDNEY (ANP) - De Nederlandse tennissers zijn na een nederlaag tegen Polen uitgeschakeld in de groepsfase van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Tallon Griekspoor en Suzan Lamens verloren in het enkelspel van Hubert Hurkacz en Iga Swiatek, allebei in twee sets. In het gemengd dubbelspel waren Katarzyna Kawa en Jan Zielinski te sterk voor Demi Schuurs en David Pel.

5 uur geleden
Olympische vlam bereikt Bologna maand voor Spelen

BOLOGNA (ANP/RTR) - De olympische vlam is een maand voor het begin van de Winterspelen in Milaan aangekomen in Bologna. De fakkeltocht begon een maand geleden vanuit Rome aan zijn reis en heeft de eilanden Sardinië en Sicilië aangedaan, net als de steden Napels en Bari, als onderdeel van een tocht van 12.000 kilometer die op 6 februari eindigt in het San Siro-stadion in Milaan.

16 uur geleden
Klassementsleider Van den Brink wint derde etappe Dakar Rally

AL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabië de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.

21 uur geleden
Australian Open keert in 2026 recordbedrag aan prijzengeld uit

MELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.

1 dag geleden
Tennisster Williams verliest in voorbereiding op Australian Open

AUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.

1 dag geleden