Copa Libertadores in september hervat
BUENOS AIRES (ANP) - De Copa Libertadores, zeg maar de Zuid-Amerikaanse Champions League, gaat op 15 september verder na een lange pauze vanwege de coronapandemie. Het toernooi bevindt zich nog in de groepsfase en wordt in hetzelfde format maar zonder publiek hervat. Het is de bedoeling dat de finale in de tweede helft van januari in het Maracanã-stadion van Rio de Janeiro wordt gespeeld.
De Zuid-Amerikaanse voetbalbond Conmebol besliste verder dat de strijd om de Copa Sudamericana op 27 oktober wordt vervolgd. Het tweede clubtoernooi is te vergelijken met de Europa League. De finale van die competitie is in het Argentijnse Córdoba. In Europa worden de Champions League en de Europa League in een verkorte toernooivorm in augustus uitgespeeld, ook al omdat in september het nieuwe Europese seizoen moet beginnen.
"De wens het voetbal te laten terugkeren wordt zo geconcretiseerd, met daarbij alle nodige maatregelen die de gezondheid van alle betrokkenen moeten beschermen", zei voorzitter Alejandro Dominguez. Eerder moest de Conmebol de Copa América, de landencompetitie van Zuid-Amerika, met een jaar uitstellen naar juni 2021.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
2 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."
7 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.
10 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
11 uur geleden