Copa Libertadores in september hervat
BUENOS AIRES (ANP) - De Copa Libertadores, zeg maar de Zuid-Amerikaanse Champions League, gaat op 15 september verder na een lange pauze vanwege de coronapandemie. Het toernooi bevindt zich nog in de groepsfase en wordt in hetzelfde format maar zonder publiek hervat. Het is de bedoeling dat de finale in de tweede helft van januari in het Maracanã-stadion van Rio de Janeiro wordt gespeeld.
De Zuid-Amerikaanse voetbalbond Conmebol besliste verder dat de strijd om de Copa Sudamericana op 27 oktober wordt vervolgd. Het tweede clubtoernooi is te vergelijken met de Europa League. De finale van die competitie is in het Argentijnse Córdoba. In Europa worden de Champions League en de Europa League in een verkorte toernooivorm in augustus uitgespeeld, ook al omdat in september het nieuwe Europese seizoen moet beginnen.
"De wens het voetbal te laten terugkeren wordt zo geconcretiseerd, met daarbij alle nodige maatregelen die de gezondheid van alle betrokkenen moeten beschermen", zei voorzitter Alejandro Dominguez. Eerder moest de Conmebol de Copa América, de landencompetitie van Zuid-Amerika, met een jaar uitstellen naar juni 2021.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
14 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
3 uur geledenLEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
3 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
4 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
5 uur geleden