Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

COP28: roep om verdriedubbeling hernieuwbare energie wordt harder

COP28: roep om verdriedubbeling hernieuwbare energie wordt harder

DUBAI (ANP) - Naar schatting al meer dan 110 landen op de klimaattop in Dubai steunen een belofte om hernieuwbare energie te verdriedubbelen in 2030. Het is de hoop van onder meer de Europese Unie en Nederland dat COP28 eindigt met een belofte van alle landen wereldwijd.

In de toespraken van wereldleiders kwam het donderdag al meermaals naar voren dat hernieuwbare energie een belangrijke inzet wordt van bijvoorbeeld de Verenigde Staten en de Europese Unie. Ook de Verenigde Arabische Emiraten, voorzitter van de klimaattop, lijkt voorstander.

Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen benadrukt daarbij ook meermaals dat ze armere landen mee wil nemen in deze ontwikkeling. "Klimaatverandering brengt enorme onzekerheid en veel leed met zich mee", zei ze zaterdag bij een rondetafelgesprek. "Toch kan deze transitie ook veel economische kansen met zich meebrengen."

Von der Leyen noemde het een win-winsituatie dat landen die nog in ontwikkeling zijn direct de sprong maken naar schone energie. "Zij zijn een cruciaal onderdeel van de oplossing." Ze stelde dat de EU hier ook in investeert.

Een aantal landen, waaronder Nederland, roept zaterdag ook dat nucleaire energie moet groeien. Zo zei klimaatgezant John Kerry volgens persbureau AFP dat het vrijwel onmogelijk is om klimaatneutraal te zijn in 2050 zonder "wat nucleaire energie". Klimaatorganisatie 350.org heeft meteen laten weten het daar oneens mee te zijn. De organisatie noemt het gevaarlijk en "niets meer dan een riskante afleiding".

Meer uit Buitenland

Amerikaanse acteur Robert Duvall (95) overleden

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse acteur Robert Duvall is op 95-jarige leeftijd overleden. Dat meldt entertainmentwebsite TMZ, dat verwijst naar een verklaring van zijn vrouw Luciana op Facebook. Duvall speelde rollen in films als The Godfather, Apocalypse Now en To Kill a Mockingbird.

37 minuten geleden
Westerse landen staan stil bij dood Navalny twee jaar geleden

DEN HAAG (ANP) - Nederland en veertien andere westerse landen staan in een verklaring stil bij het overlijden van Aleksej Navalny twee jaar geleden. Hun regeringen pleiten daarin opnieuw voor een "grondig en transparant" onderzoek naar de omstandigheden rond de dood van de Russische oppositieleider.

2 uur geleden
Noord-Korea bouwt straat voor nabestaanden van gedode militairen

PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft een straat gebouwd speciaal voor de nabestaanden van militairen die zijn omgekomen tijdens de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Dictator Kim Jong-un was volgens het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap persoonlijk aanwezig bij de opening, samen met zijn dochter Ju Ae.

3 uur geleden
Iran: standpunt VS over atoomprogramma is realistischer geworden

TEHERAN (ANP/AFP) - Het Amerikaanse standpunt over het Iraanse atoomprogramma "is realistischer geworden". Dit stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken een dag voor de tweede onderhandelingsronde, bericht staatspersbureau IRNA.

3 uur geleden
Poetin en andere leiders bespot in Duitse carnavalsoptochten

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Op Rosenmontag zijn in verschillende Duitse steden de jaarlijkse carnavalsoptochten gehouden. Traditiegetrouw werden politieke wereldleiders bespot met karikaturen op de praalwagens.

3 uur geleden
NBC: lokale agenten ingezet voor ICE met omstreden taskforcemodel

WASHINGTON (ANP) - Sinds het aantreden van Donald Trump als president is het aantal lokale politieafdelingen dat agenten levert aan immigratiedienst ICE sterk gestegen. Terwijl dit er onder Biden nog maar 135 waren, waren het er eind januari 1168, analyseerde NBC News.

4 uur geleden
Estland: NAVO zal diep in Rusland toeslaan bij inval

TALLINN (ANP) - De NAVO zal diep in Rusland toeslaan als dat land de Baltische landen binnenvalt. Dat zegt de Estse minister van Buitenlandse Zaken Margus Tsahkna in een interview met de Britse krant The Telegraph. "We kunnen het niet laten gebeuren dat Rusland de Baltische landen binnenvalt en we dan pas terugvechten", aldus Tsahkna.

5 uur geleden