Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

COP28: roep om verdriedubbeling hernieuwbare energie wordt harder

COP28: roep om verdriedubbeling hernieuwbare energie wordt harder

DUBAI (ANP) - Naar schatting al meer dan 110 landen op de klimaattop in Dubai steunen een belofte om hernieuwbare energie te verdriedubbelen in 2030. Het is de hoop van onder meer de Europese Unie en Nederland dat COP28 eindigt met een belofte van alle landen wereldwijd.

In de toespraken van wereldleiders kwam het donderdag al meermaals naar voren dat hernieuwbare energie een belangrijke inzet wordt van bijvoorbeeld de Verenigde Staten en de Europese Unie. Ook de Verenigde Arabische Emiraten, voorzitter van de klimaattop, lijkt voorstander.

Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen benadrukt daarbij ook meermaals dat ze armere landen mee wil nemen in deze ontwikkeling. "Klimaatverandering brengt enorme onzekerheid en veel leed met zich mee", zei ze zaterdag bij een rondetafelgesprek. "Toch kan deze transitie ook veel economische kansen met zich meebrengen."

Von der Leyen noemde het een win-winsituatie dat landen die nog in ontwikkeling zijn direct de sprong maken naar schone energie. "Zij zijn een cruciaal onderdeel van de oplossing." Ze stelde dat de EU hier ook in investeert.

Een aantal landen, waaronder Nederland, roept zaterdag ook dat nucleaire energie moet groeien. Zo zei klimaatgezant John Kerry volgens persbureau AFP dat het vrijwel onmogelijk is om klimaatneutraal te zijn in 2050 zonder "wat nucleaire energie". Klimaatorganisatie 350.org heeft meteen laten weten het daar oneens mee te zijn. De organisatie noemt het gevaarlijk en "niets meer dan een riskante afleiding".

Meer uit Buitenland

Artemis II-missie onderweg naar de maan: 'Het is fenomenaal'

HOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie hebben inmiddels de baan om de aarde verlaten en zijn op weg naar de maan. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA donderdag.

4 uur geleden
Cuba kondigt vrijlating van tweeduizend gevangenen aan

HAVANA (ANP) - Cuba heeft donderdag aangekondigd dat het vanwege Pasen 2010 gevangenen vrijlaat, zo melden Cubaanse staatsmedia. Het is de tweede keer dit jaar dat het land een amnestie voor gevangenen aankondigt.

4 uur geleden
Israëlische leger meldt Iraanse raketaanval

TEL AVIV (ANP) - Israëlische luchtverdedigingssystemen zijn in actie gekomen om vanuit Iran afgevuurde raketten neer te halen. Dat meldt het Israëlische leger vrijdag.

5 uur geleden
Amerikaanse experts: aanvallen op Iran mogelijk oorlogsmisdaden

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op Iran komen mogelijk neer op oorlogsmisdaden. Dat schrijven meer dan honderd deskundigen op het gebied van internationaal recht in de Verenigde Staten in een donderdag gepubliceerde open brief.

5 uur geleden
Stedenbouwkundige commissie keurt omstreden balzaal Trump goed

WASHINGTON (ANP) - Het project voor de balzaal in het Witte Huis van de Amerikaanse president Donald Trump is donderdag goedgekeurd door de stedenbouwkundige autoriteiten in Washington.

5 uur geleden
Groen licht voor Artemis II om vaart te zetten richting maan

HOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-maanmissie hebben donderdag toestemming gekregen van de NASA om met hun Orion-ruimteschip naar de maan te trekken. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap donderdag.

8 uur geleden
Stafchef Amerikaans leger treedt met onmiddellijke ingang af

WASHINGTON (ANP) - De stafchef van het Amerikaanse leger Randy George treedt met onmiddellijke ingang af. Dat meldt een woordvoerder van het Pentagon donderdag op X.

8 uur geleden