Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

COP26-voorzitter: beloofde 100 miljard uiterlijk in 2023

COP26-voorzitter: beloofde 100 miljard uiterlijk in 2023

GLASGOW (ANP) - Het doel om jaarlijks 100 miljard dollar aan klimaatsteun beschikbaar te stellen aan ontwikkelingslanden moet uiterlijk in 2023 alsnog worden gehaald. Dat zei voorzitter Alok Sharma van klimaattop COP26, die volgens The Guardian verklaarde dat veel vooruitgang wordt geboekt en dat landen hun ambitieniveau verhogen.

Het achterblijven van de beloofde klimaatsteun is een gevoelig punt op de klimaattop. Rijke landen hadden beloofd dat in 2020 al 100 miljard dollar per jaar beschikbaar zou worden gesteld voor ontwikkelingslanden. Volgens de laatste cijfers is die doelstelling niet gehaald en ontbreekt op jaarbasis nog altijd zo'n 20 miljard dollar.

De klimaattop begon afgelopen zondag en gaat een nieuwe fase in nu veel wereldleiders zijn vertrokken. Britse media berichten dat onder meer de Amerikaanse president Joe Biden en de Japanse premier Fumio Kishida alweer op het vliegtuig zijn gestapt. De top duurt tot eind volgende week.

Er blijven in Glasgow wel veel klimaatbetogers actief. Sky News bericht woensdag dat de politie een opblaasbaar monster van Loch Ness in beslag heeft genomen. Activisten stonden naar het gevaarte met protestenborden die opschriften hadden als "weg met schuldenmonster" en "nu klimaatrechtvaardigheid".

Meer uit Buitenland

Legerchef Israël: terugtrekkingslijn in Gaza is 'nieuwe grens'

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische legerchef Eyal Zamir heeft gezegd dat de demarcatielijn waarachter Israëlische troepen zich in Gaza hebben teruggetrokken een "nieuwe grens" is. Dat zei Zamir tegen Israëlische reservisten in de Palestijnse Gazastrook, aldus een militaire verklaring.

13 minuten geleden
Oekraïense aanvoerroute onbegaanbaar door Russische aanval op dam

PETSJENIHY (ANP/DPA) - Rusland heeft met een raketaanval een dam in de regio Charkiv geraakt, meldt de burgemeester van het nabijgelegen Petsjenihy. Daardoor is een belangrijke aanvoerroute voor het Oekraïense leger onbegaanbaar geworden.

42 minuten geleden
Waterlekkage in Louvre beschadigt boeken over Egyptische oudheid

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Een waterlekkage vorige maand heeft honderden boeken beschadigd op de afdeling Egyptische oudheid van het Louvre in Parijs. Volgens adjunct-directeur Francis Steinbock van het Franse museum gaat het om "boeken die door egyptologen worden geraadpleegd".

1 uur geleden
Benin meldt 14 arrestaties om poging tot staatsgreep

COTONOU (ANP/RTR/AFP) - Een woordvoerder van de regering in Benin zegt dat veertien mensen zijn opgepakt voor de couppoging, die volgens de autoriteiten is mislukt. Militairen claimden eerder op nationale televisie dat ze de macht in het West-Afrikaanse land hadden overgenomen, maar de regering ontkent dat.

2 uur geleden
Netanyahu verwacht dat tweede fase bestand snel ingaat

JERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zal de tweede fase van het staakt-het-vuren in de Gazastrook waarschijnlijk "zeer binnenkort" ingaan. Hij zei tijdens een persconferentie met de Duitse bondskanselier Friedrich Merz dat de eerste fase is afgerond, maar dat de tweede fase wel moeilijker zal worden.

4 uur geleden
Tientallen doden in Soedan na droneaanval op ziekenhuis en crèche

KALOGI (ANP/AFP) - Bij een droneaanval op de Soedanese stad Kalogi zijn tientallen mensen gedood, melden lokale autoriteiten. De paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) of een van hun bondgenoten zouden een ziekenhuis en een crèche hebben geraakt en nog een keer hebben geschoten toen mensen kinderen probeerden te redden uit het gebouw.

6 uur geleden
Deel luchthaven Heathrow afgesloten na melding incident met gas

LONDEN (ANP) - De politie heeft volgens plaatselijke media de toegang tot de Londense luchthaven Heathrow geblokkeerd, nadat er in of bij een terminal melding was dat er een soort gas zou zijn verspreid. Brandweer en politie zijn in grote getale uitgerukt. Volgens de nieuwssite MyLondon zijn ook buslijnen en treinen vanuit Londen tijdelijk stilgelegd.

7 uur geleden