Coördinator: Joodse Nederlanders relatief vaak gediscrimineerd
DEN HAAG (ANP) - Joodse Nederlanders zijn oververtegenwoordigd als slachtoffers van discriminatie, maakt Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding Eddo Verdoner op uit donderdag verschenen cijfers over discriminatie. Van de discriminatiefeiten die het OM in 2024 registreerde, betrof het in 37 procent van de gevallen antisemitisme. "Terwijl slechts 0,3 procent van de Nederlandse bevolking Joods is."
Ook bij andere instanties steeg het aantal antisemitismemeldingen. Zo kreeg Meld.Online Discriminatie er 136, 19 procent van het totaal. Het aantal meldingen is sinds de aanval van Hamas op Israël "enorm toegenomen", merkt Verdoner op. "Dat is de bittere realiteit. Maar die moeten wij nooit normaal gaan vinden."
De toename van onlineantisemitisme vindt Verdoner ernstig. "Nu veel socialemediabedrijven in 2025 hebben aangekondigd minder streng te gaan modereren, baart deze stijging mij grote zorgen. Deze bedrijven moeten nu echt hun verantwoordelijkheid nemen om het antisemitisme op hun platforms aan te pakken."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Acteur en schrijver Maarten Spanjer is zaterdag in besloten kring begraven in Amsterdam, op de dag dat hij 74 jaar zou zijn geworden. Onder anderen René van der Gijp, Theo Hiddema en Keje Molenaar waren bij de uitvaart aanwezig.
17 minuten geledenGILZE (ANP) - Bij een aanrijding tussen een vrachtwagen en een personenauto op de N260 bij het Noord-Brabantse Gilze zijn zaterdagochtend beide voertuigen in brand gevlogen. De auto ligt grotendeels onder de vrachtwagen. Het is nog niet bekend hoeveel slachtoffers in de auto zitten, aldus de politie, die vermoedt dat het onderzoek naar de oorzaak nog de hele middag duurt. De vrachtwagenchauffeur is niet gewond geraakt, meldt een woordvoerder.
4 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten in de kustgebieden, het westelijk Waddengebied en de Limburgse heuvels vanaf zaterdagavond tot ten minste zondagochtend. Op die plekken geldt code geel en worden met plaatselijke verschillen windstoten tussen de 75 en de 100 kilometer per uur verwacht.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een brandend pand aan de Sydneystraat in Rotterdam moet als verloren worden beschouwd. Dat meldt de veiligheidsregio zaterdagochtend. Het gaat om een groothandel in levensmiddelen op bedrijventerrein Rotterdam Noord-West, aan de rand van de stad. De brandweer blust inmiddels vooral rondom het pand. Daar staan auto's, bestelbusjes en vrachtwagens. Een NL-Alert is uitgezonden vanwege rook. Zaterdagochtend meldde de brandweer nog uren bezig te zijn met blussen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat heeft het eenrichtingsverkeer voor de scheepvaart op de Boven-IJssel opgeheven na de regenval van de afgelopen dagen. De maatregel gold sinds 14 oktober vanwege de lage waterstand, waardoor de binnenvaart alleen in stroomopwaartse richting van Zutphen naar Arnhem mocht varen.
7 uur geledenLAUWERSOOG (ANP) - Het Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) gaat zijn faillissementsaanvraag met een week uitstellen. Dat maakte het bestuur van het WEC op vrijdag bekend. Het centrum wil in die tijd meer mogelijkheden onderzoeken om te blijven bestaan.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) moet in staat blijven om onafhankelijk, zonder druk of intimidatie, recht te spreken. Dat heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas vrijdag gezegd na een bezoek aan het ICC in Den Haag. De EU gaat de komende zes maanden benutten voor een dialoog met de VS om te voorkomen dat de Amerikaanse president Donald Trump daadwerkelijk sancties tegen het hele hof oplegt, zei Kallas .
1 dag geleden