Coopmans vertrouwt erop dat Kramer en Bergsma verleden vergeten
LEEUWARDEN (ANP) - Schaatsbondscoach Jan Coopmans heeft er vertrouwen in dat Sven Kramer en Jorrit Bergsma op de Olympische Spelen een goed team vormen op het onderdeel massastart. In het verleden botsten de twee ervaren schaatsers met elkaar. "Ze zijn allebei professionals. Met allebei deze mensen zijn afspraken te maken", aldus Coopmans in Leeuwarden, waar de Nederlandse schaatsselectie voor de komende Winterspelen bekend werd gemaakt.
Bergsma stapte in 2014 tijdens de Spelen van Sotsji boos uit het team van de ploegenachtervolging. TVM-rijders Kramer, Koen Verweij en Jan Blokhuijsen waren de andere drie schaatsers in dat team en Bergsma voelde zich buiten het team staan. Vorig week zei hij nog dat die gebeurtenis hem een 'litteken' heeft bezorgd.
"We willen deze wedstrijd winnen. Iedereen weet dat ik er veel waarde aan hecht dat we in complementaire duo's werken. We gaan zeker nog overleggen met elkaar hoe we dat gaan oplossen en wat de beste manier is", aldus Coopmans. "We zijn al een kleine twee jaar op zoek naar een opvolger voor Arjan Stroetinga. Dat was een sprinter die het kon afmaken. Die mensen heb je niet voor het uitzoeken. We verleggen het nu naar een andere tactiek. Daarin komt Sven Kramer als beste kandidaat naar voren. Zijn taak? De zaak kapot rijden, ja."
Bergsma maakt geen deel uit van de ploegachtervolging. Op dat onderdeel vormt Kramer een team met Patrick Roest en Marcel Bosker. Coopmans: "Ik ben drie jaar geleden begonnen, met de opdracht om goud te halen. Vooral op de Spelen. Dan begin je met de mensen met het goede profiel. Daar zit Jorrit Bergsma niet direct bij."
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen is het nieuwe Formule 1-seizoen begonnen met een crash. Hij belandde in de eerste ronde van de kwalificatie in Australië in de grindbak en knalde tegen een afzetting. Hij zette dus geen tijd neer en daardoor start hij morgen bij de race achteraan. De klap was zo hard dat de kwalificatie tijdelijk werd stilgelegd.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo spreekt van het mooiste schaatsweekend uit zijn carrière, al werd het WK sprint op een donderdag en vrijdag gehouden. De 22-jarige Groninger klopte zijn rivaal Jordan Stolz en veroverde de wereldtitel sprint in Thialf. "Ik ben heel goed in één keer pieken, maar moest hier vier keer goed zijn. Dat het me gewoon lukt, had ik niet gedacht", aldus De Boo.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft voor het eerst de wereldtitel sprint veroverd. De 22-jarige Groninger bleef met de tweede tijd van 1.07,40 op de 1000 meter de Amerikaan Jordan Stolz voor. Stolz won de 1000 meter in 1.07,26 en werd tweede in het klassement. Het brons ging naar titelverdediger Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars werd vierde.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn door een compleet mislukte vijfde inning teleurstellend aan de World Baseball Classic begonnen. Venezuela vierde een ruime zege (6-2) voor 20.000 toeschouwers in het overdekte stadion van Miami Marlins.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok is voor het eerst wereldkampioene sprint geworden. De 25-jarige Friezin deed dat door ook de vierde afstand van het WK in Thialf te winnen. Ze bleef het hele WK sprint ongeslagen. Met Suzanne Schulting (zilver) en Marrit Fledderus (brons) is het podium voor het eerst geheel Nederlands.
12 uur geledenVERONA (ANP) - De openingsceremonie van de veertiende Paralympische Winterspelen is begonnen. Nederland is niet vertegenwoordigd in het amfitheater van Verona. De bestuurders ontbreken uit protest tegen het besluit van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) om Russen en Belarussen onder hun eigen vlaggen deel te laten nemen. De acht Nederlandse sporters zijn niet bij de opening omdat het niet in de voorbereiding past.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft ook de derde afstand van het WK sprint gewonnen. De olympisch kampioene op de 500 meter was op die afstand, net als een dag eerder, verreweg de beste. Met 36,76 bleef ze landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen voor.
13 uur geleden