Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coopmans en Anema na rel weer gezamenlijk op schaatsbaan Beijing

Coopmans en Anema na rel weer gezamenlijk op schaatsbaan Beijing

BEIJING (ANP) - Jan Coopmans en Jillert Anema lijken hun ruzie op de Olympische Spelen in Beijing te hebben bijgelegd. De schaatsbondscoach en trainer van Team Zaanlander verschenen vrijdag gezamenlijk op de baan in de National Speed Skating Oval in Beijing en spraken op het middenterrein enige tijd met elkaar. De Nederlandse schaatsers werkten in de middag hun eerste training af op de olympische baan.

Kort voor vertrek naar de Spelen verscheen de nieuwste aflevering van een videoserie over Team Zaanlander online. Daarin werd door coaches en schaatsers van dat team slecht en lacherig gesproken over Coopmans en ook over Ireen Wüst. Coopmans reageerde boos en wilde zo snel mogelijk om de tafel met Anema om een en ander uit te spreken. Dat gebeurde donderdagavond in het olympisch dorp.

Sportkoepel NOC*NSF stuurde een verklaring uit, waarin Anema en zijn assistent Arjan Samplonius hun excuses aanboden. Maurits Hendriks, vertrekkend technisch directeur van NOC*NSF, en technisch directeur Remy de Wit van schaatsbond KNSB namen ook deel aan de gesprekken. "Het was ons duidelijk geworden dat de uitspraken in een documentaire van een van de schaatsploegen tot onvrede binnen bijna de gehele schaatsploeg hadden geleid. Dat is natuurlijk niet hoe je hier wil beginnen", zei Hendriks.

Hendriks is tevens waarnemend chef de mission van TeamNL. Carl Verheijen arriveert namelijk komende weekeinde pas in China. Hij testte twee weken geleden positief op het coronavirus.

Meer uit Sport

Nederlandse 3x3-basketballers stranden op WK in kwartfinale

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.

8 uur geleden
Motorcoureur Márquez wint sprintrace in Grote Prijs van Hongarije

SÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.

8 uur geleden
3x3-basketbalsters naar halve finale WK na zege op Hongarije

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.

9 uur geleden
19-jarige Andrejeva ziet droom uitkomen met winst Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.

9 uur geleden
Verstappen tweede in kwalificatie Grote Prijs van Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.

9 uur geleden
Tennisster Andrejeva wint voor de eerste keer Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.

9 uur geleden
Vollering wint door lawine ingekorte bergetappe Giro

SESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.

10 uur geleden