Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coöperatie Laatste Wil gaat kijken naar problemen in organisatie

Coöperatie Laatste Wil gaat kijken naar problemen in organisatie

HAARLEM (ANP) - De Coöperatie Laatste Wil (CLW) gaat een commissie vormen die zich gaat richten op alle mogelijke vragen of problemen die er leven in de organisatie. Ook komt er een werkgroep die gaat onderzoeken of het mogelijk is het zelfdodingsmiddel genaamd 'middel X' legaal in Nederland te verspreiden. Dat is zaterdag besloten in een algemene ledenvergadering, heeft voorzitter Rob van Doorn laten weten.

Twee weken geleden ontving het bestuur een brief van een lid dat zijn zorgen uitte over de bijwerkingen van het middel, zoals ongecontroleerde bewegingen. Toen liet CLW weten informatie over mogelijke bijwerkingen aan te scherpen en beschikbaar te maken voor niet-leden. Ook zegt de coöperatie niet meer dat het middel leidt tot een 'humane' dood, maar een 'menselijke' dood. "Er zijn bijwerkingen. Dat is geen geheim, we moeten er niet moeilijk over doen", aldus Van Doorn.

Tijdens de vergadering kwam een motie tegen het bestuur aan bod, omdat een aantal leden van oordeel was "dat het bestuur in de afgelopen periode te weinig heeft gedaan". Het bestuur kan aanblijven, laat Van Doorn weten, maar er komt wel een commissie die mogelijke problemen die er leven in de organisatie in kaart gaat brengen.

Het zelfdodingsmiddel kopen en bezitten is niet strafbaar. Dat is het wel als het middel wordt verkocht en iemand eraan overlijdt. Dan kan er sprake zijn van hulp bij zelfdoding.

Meer uit Binnenland

GGD: cruiseschip Hondius na hantavirus weer schoon

ROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius waarop het hantavirus uitbrak, is gereinigd en kan weer in bedrijf worden gesteld. Dat maakte de GGD Rotterdam-Rijnmond zaterdag bekend. Bij een eerdere inspectie zag de GGD nog tekortkomingen bij de schoonmaak. De geplande terugvaart van Rotterdam naar de thuislocatie in Vlissingen moest daarom worden uitgesteld.

5 uur geleden
DPG Media verlengt project met kranten voor mensen in armoede

AMSTERDAM (ANP) - DPG Media verlengt het project waarbij jaarlijks 5000 gratis krantenabonnementen worden verstrekt aan mensen met een laag inkomen. Aanleiding is onderzoek van Hogeschool Windesheim, waaruit blijkt dat deelnemers zich door de abonnementen beter geïnformeerd en meer betrokken voelen bij de samenleving.

7 uur geleden
Minder mensen verbleven afgelopen nacht in opvanglocatie Warffum

WARFFUM (ANP) - In het Groningse Warffum zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag 45 asielzoekers opgevangen, meldt het Rode Kruis. Dat is minder dan een nacht eerder, toen er 82 mensen in de nachtopvang sliepen. Volgens een woordvoerster van het Rode Kruis wijst het lagere aantal er vermoedelijk op dat meer mensen zijn doorgestroomd naar andere opvanglocaties.

7 uur geleden
Nieuwe verdachte (35) opgepakt na vondst dode man in sloot Herpen

OSS (ANP) - De politie heeft zaterdagochtend vroeg een 35-jarige Nederlandse man uit Oss opgepakt voor mogelijke betrokkenheid bij de dood van een 47-jarige man uit Berghem. Een 33-jarige man die eerder vrijdag in Berghem werd opgepakt, geldt niet langer als verdachte.

12 uur geleden
Scenario waarin Moerdijk blijft bestaan 'nadrukkelijker' in beeld

DEN HAAG (ANP) - Het scenario waarin Moerdijk blijft bestaan, is "nadrukkelijker" in beeld gekomen bij het kabinet. Staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) meldt in een Kamerbrief dat hij de optie overweegt dat "een kleinere uitbreiding van het haven- en industriecluster Moerdijk wordt gerealiseerd". Als hiervoor wordt gekozen, hoeft het Noord-Brabantse dorp niet te verdwijnen om plaats te maken voor de uitbreiding van het haven- en industriegebied en grootschalige energieprojecten.

19 uur geleden
Code oranje in het oosten vanwege zware onweersbuien

DE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.

1 dag geleden
Groep mensen richt vernielingen aan bij Mevlana Moskee Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.

1 dag geleden