Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coöperatie Laatste Wil gaat kijken naar problemen in organisatie

Coöperatie Laatste Wil gaat kijken naar problemen in organisatie

HAARLEM (ANP) - De Coöperatie Laatste Wil (CLW) gaat een commissie vormen die zich gaat richten op alle mogelijke vragen of problemen die er leven in de organisatie. Ook komt er een werkgroep die gaat onderzoeken of het mogelijk is het zelfdodingsmiddel genaamd 'middel X' legaal in Nederland te verspreiden. Dat is zaterdag besloten in een algemene ledenvergadering, heeft voorzitter Rob van Doorn laten weten.

Twee weken geleden ontving het bestuur een brief van een lid dat zijn zorgen uitte over de bijwerkingen van het middel, zoals ongecontroleerde bewegingen. Toen liet CLW weten informatie over mogelijke bijwerkingen aan te scherpen en beschikbaar te maken voor niet-leden. Ook zegt de coöperatie niet meer dat het middel leidt tot een 'humane' dood, maar een 'menselijke' dood. "Er zijn bijwerkingen. Dat is geen geheim, we moeten er niet moeilijk over doen", aldus Van Doorn.

Tijdens de vergadering kwam een motie tegen het bestuur aan bod, omdat een aantal leden van oordeel was "dat het bestuur in de afgelopen periode te weinig heeft gedaan". Het bestuur kan aanblijven, laat Van Doorn weten, maar er komt wel een commissie die mogelijke problemen die er leven in de organisatie in kaart gaat brengen.

Het zelfdodingsmiddel kopen en bezitten is niet strafbaar. Dat is het wel als het middel wordt verkocht en iemand eraan overlijdt. Dan kan er sprake zijn van hulp bij zelfdoding.

Meer uit Binnenland

Meer kinderen maken scheiding mee

DEN HAAG (ANP) - Van bijna 43.000 kinderen gingen de ouders in 2023 uit elkaar. Dat zijn 3500 meer kinderen dan een jaar eerder. Daarmee is een stijging te zien na een periode met minder ouders die scheidden tijdens de coronapandemie. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) donderdag.

1 uur geleden
Eén op de tien mbo'ers ervaart discriminatie rond stage

DEN HAAG (ANP) - Eén op de tien mbo'ers in een beroepsopleidende leerweg ervaart discriminatie bij het zoeken naar een stageplek, of tijdens de stage zelf. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van cijfers uit het Schoolverlatingsonderzoek uit 2024. Discriminatie op basis van uiterlijk, huidskleur, herkomst of geloof komt het vaakst voor.

1 uur geleden
Curaçaose minister: Geen sprake van annuleringen in toerisme

WILLEMSTAD (ANP) - Volgens de minister van Economische Ontwikkeling van Curaçao, Roderick Middelhof, vinden er geen annuleringen van reserveringen op het eiland plaats. "Noch van vluchten richting Curaçao, noch bij hotels." Curaçao heeft te maken met militaire spanning tussen Amerika en Venezuela en had onlangs twee incidenten van bijna-botsingen in het luchtruim. Ook besloot een cruiseschip het eiland te mijden.

9 uur geleden
Musicus en componist Tonny Eyk overleden op 85-jarige leeftijd

BADHOEVEDORP (ANP) - De musicus en componist Tonny Eyk is overleden, meldt zijn dochter. Eyk overleed afgelopen zaterdag op 85-jarige leeftijd na een kort ziekbed. Zijn uitvaart was donderdag in besloten kring.

16 uur geleden
Burgemeester Halsema over Van Manen: dans verliest een icoon

AMSTERDAM (ANP) - "Met het overlijden van Hans van Manen verliest de dans een icoon", reageert de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema op het overlijden van choreograaf Van Manen. Hij overleed woensdagavond op 93-jarige leeftijd, aldus Nationale Opera & Ballet.

18 uur geleden
Eis 20 jaar cel en tbs voor verkrachten en doden 75-jarige vrouw

BREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag bij de rechtbank in Breda twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Elias M. voor het verkrachten en doden van de 75-jarige Yvonne uit Halsteren.

19 uur geleden
Meer meldingen van misstanden in het onderwijs

DEN HAAG (ANP) - Vertrouwensinspecteurs hebben vorig jaar fors meer meldingen gekregen over misstanden in het onderwijs, zoals misbruik of mishandeling. Afgelopen schooljaar kwamen 2916 dossiers binnen, 599 meer dan het schooljaar daarvoor. Alleen in het hoger onderwijs was geen stijging zichtbaar, meldt de Inspectie van het Onderwijs.

19 uur geleden