Coöperatie Laatste Wil gaat kijken naar problemen in organisatie
HAARLEM (ANP) - De Coöperatie Laatste Wil (CLW) gaat een commissie vormen die zich gaat richten op alle mogelijke vragen of problemen die er leven in de organisatie. Ook komt er een werkgroep die gaat onderzoeken of het mogelijk is het zelfdodingsmiddel genaamd 'middel X' legaal in Nederland te verspreiden. Dat is zaterdag besloten in een algemene ledenvergadering, heeft voorzitter Rob van Doorn laten weten.
Twee weken geleden ontving het bestuur een brief van een lid dat zijn zorgen uitte over de bijwerkingen van het middel, zoals ongecontroleerde bewegingen. Toen liet CLW weten informatie over mogelijke bijwerkingen aan te scherpen en beschikbaar te maken voor niet-leden. Ook zegt de coöperatie niet meer dat het middel leidt tot een 'humane' dood, maar een 'menselijke' dood. "Er zijn bijwerkingen. Dat is geen geheim, we moeten er niet moeilijk over doen", aldus Van Doorn.
Tijdens de vergadering kwam een motie tegen het bestuur aan bod, omdat een aantal leden van oordeel was "dat het bestuur in de afgelopen periode te weinig heeft gedaan". Het bestuur kan aanblijven, laat Van Doorn weten, maar er komt wel een commissie die mogelijke problemen die er leven in de organisatie in kaart gaat brengen.
Het zelfdodingsmiddel kopen en bezitten is niet strafbaar. Dat is het wel als het middel wordt verkocht en iemand eraan overlijdt. Dan kan er sprake zijn van hulp bij zelfdoding.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag heeft woensdag twee verdachten vrijgesproken van betrokkenheid bij het doodsteken van de 17-jarige Myron in mei 2021 op de Rijswijksestraat in Den Haag. In hoger beroep is een derde verdachte, Jermain D., veroordeeld tot een celstraf van acht jaar en zes maanden.
53 minuten geledenMAASTRICHT (ANP) - In Maastricht is woensdagmiddag 19,3 graden gemeten. Niet eerder werd het op een plek in Nederland zo warm op 25 februari, meldt Weeronline. Het laatste record stamde uit 2019, toen werd 19,1 graden gemeten in Gilze-Rijen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV is het niet eens met voorstellen waarmee een meerderheid in de Tweede Kamer de ingreep in de AOW wil "verzachten". Volgens de grootste vakbond van Nederland komt het nog steeds neer op een schending van gemaakte afspraken in het pensioenakkoord uit 2019 tussen bonden, werkgevers en de politiek.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - Woensdag is officieel de eerste lentedag van het jaar. De temperatuur in De Bilt steeg woensdag na het middaguur naar 15,1 graden. Volgens Weeronline komt de eerste lentedag van het jaar eerder dan gebruikelijk, want normaal gesproken wordt er op 8 maart op het hoofdstation 15 graden of meer gemeten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna de helft van de Zuid-Hollandse gemeenten huisvest al te lang te weinig statushouders. Van de vijftig gemeenten hebben er 22 al zeker twee jaar niet genoeg asielzoekers met een verblijfsvergunning woonruimte gegeven. De provincie kan dan besluiten om die huisvesting op kosten van een gemeente zelf te regelen, maar Zuid-Holland ziet daar nog steeds van af.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) en de Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL) doen onderzoek naar een incident waarbij twee KLM-vliegtuigen elkaar op zaterdagochtend raakten op Schiphol. Dat bevestigen beide organisaties.
7 uur geledenHAARLEM (ANP) - De Stichting Gilles de la Tourette, die zich in Nederland inzet om de aandoening meer bekendheid te geven, lanceert eind maart een campagne rond de Nederlandse release van de Britse tragikomedie I Swear. De film, een van de winnaars bij de BAFTA's, gaat over het leven van Tourette-activist John Davidson. Davidson was zondag aanwezig bij de BAFTA-ceremonie en veroorzaakte opschudding toen hij door zijn vocale tics het n-woord riep.
10 uur geleden