Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coöperatie Laatste Wil gaat kijken naar problemen in organisatie

Coöperatie Laatste Wil gaat kijken naar problemen in organisatie

HAARLEM (ANP) - De Coöperatie Laatste Wil (CLW) gaat een commissie vormen die zich gaat richten op alle mogelijke vragen of problemen die er leven in de organisatie. Ook komt er een werkgroep die gaat onderzoeken of het mogelijk is het zelfdodingsmiddel genaamd 'middel X' legaal in Nederland te verspreiden. Dat is zaterdag besloten in een algemene ledenvergadering, heeft voorzitter Rob van Doorn laten weten.

Twee weken geleden ontving het bestuur een brief van een lid dat zijn zorgen uitte over de bijwerkingen van het middel, zoals ongecontroleerde bewegingen. Toen liet CLW weten informatie over mogelijke bijwerkingen aan te scherpen en beschikbaar te maken voor niet-leden. Ook zegt de coöperatie niet meer dat het middel leidt tot een 'humane' dood, maar een 'menselijke' dood. "Er zijn bijwerkingen. Dat is geen geheim, we moeten er niet moeilijk over doen", aldus Van Doorn.

Tijdens de vergadering kwam een motie tegen het bestuur aan bod, omdat een aantal leden van oordeel was "dat het bestuur in de afgelopen periode te weinig heeft gedaan". Het bestuur kan aanblijven, laat Van Doorn weten, maar er komt wel een commissie die mogelijke problemen die er leven in de organisatie in kaart gaat brengen.

Het zelfdodingsmiddel kopen en bezitten is niet strafbaar. Dat is het wel als het middel wordt verkocht en iemand eraan overlijdt. Dan kan er sprake zijn van hulp bij zelfdoding.

Meer uit Binnenland

Keukenhof trekt voor vierde jaar op rij 1,4 miljoen bezoekers

LISSE (ANP) - Net als in de afgelopen drie jaar, bezochten tijdens de openingsperiode van Keukenhof in 2026 ruim 1,4 miljoen mensen het lentepark in Lisse. Evenals voorgaande jaren kwam het merendeel van die bezoekers uit Nederland, gevolgd door Duitsland, de Verenigde Staten, Frankrijk en Groot-Brittannië. De gemiddelde leeftijd van bezoekers was 48 jaar.

39 minuten geleden
COA al 10 miljoen euro kwijt aan dwangsommen voor opvanglocaties

HARDENBERG (ANP) - Het totale bedrag dat het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) aan dwangsommen moet overmaken aan gemeenten voor problemen bij zijn locaties, is tijdens het weekeinde opgelopen tot boven de 10 miljoen euro. Het grootste deel daarvan ging naar de gemeente Westerwolde in Groningen. Daarin ligt het aanmeldcentrum van Ter Apel.

2 uur geleden
Elf aanhoudingen na ongeregeldheden rond NAC - Heerenveen

BREDA (ANP) - Elf mensen zijn zondag aangehouden op verdenking van het verstoren van de openbare orde rond de gestaakte eredivisiewedstrijd NAC - Heerenveen in Breda, meldt de politie maandag. Het gaat om verschillende vergrijpen, zoals het afsteken van vuurwerk, het dragen van gezichtsbedekkende kleding, het verstoren van de openbare orde en huisvredebreuk.

3 uur geleden
OM eist 14 jaar cel voor fatale schietpartij in Jumbo Vlissingen

BREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag veertien jaar cel geëist tegen de 24-jarige Jordy C. voor de dodelijke schietpartij in een supermarkt in Vlissingen op 22 juni vorig jaar. Daarbij kwam de 44-jarige Thomas van Wanrooij om het leven.

3 uur geleden
Kapitein Hondius onder indruk van geduld en discipline aan boord

TENERIFE (ANP) - Jan Dobrogowski, de kapitein van het cruiseschip Hondius, zegt dat "het geduld, de discipline en vriendelijkheid" van de mensen aan boord van zijn schip hem "het meest heeft geraakt in deze zware tijd". In een videoboodschap op de website van rederij Oceanwide bedankt hij de passagiers en crewleden.

3 uur geleden
Politie houdt weer mensen aan bij anti-azc-demonstratie Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - De politie heeft zondagavond opnieuw mensen aangehouden bij een demonstratie tegen asielopvang in Apeldoorn. Elf mensen werden opgepakt voor het verstoren van de openbare orde en vernieling. Een persoon moest mee naar het politiebureau voor het beledigen van een agent. Allen zijn weer vrij en hebben een boete gekregen.

4 uur geleden
Amerikaan test 'mild positief' op hantavirus na evacuatie Hondius

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaan die geëvacueerd is van het cruiseschip m/v Hondius heeft "mild positief" getest op het hantavirus, meldde het Amerikaanse ministerie van Volksgezondheid in de nacht van zondag op maandag in een verklaring. Het Spaanse ministerie van Volksgezondheid meldt op basis van Amerikaanse informatie dat het gaat om een "zwakke" positieve test, die als positief wordt beschouwd. De persoon zou geen ziekteverschijnselen hebben.

5 uur geleden