Coolen als trainer Feyenoord Onder 21 terug in Nederland
ROTTERDAM (ANP) - Voetbaltrainer Rini Coolen gaat weer in Nederland aan de slag. De 53-jarige Arnhemmer neemt Feyenoord Onder 21 onder zijn hoede. Coolen ondertekende een contract voor twee jaar bij de Rotterdamse club.
Feyenoord gaat meedoen aan de nieuwe beloftencompetitie die in het najaar van start gaat. De competitie voor spelers onder 21 jaar wordt onderdeel van de voetbalpiramide. Feyenoord hoopt op termijn zo alsnog, net als Ajax, PSV, AZ en FC Utrecht, met het tweede elftal te kunnen meedoen aan de Keuken Kampioen Divisie.
"Met Rini halen we een zeer gelouterde trainer in huis, die veel ervaring heeft met zowel de jeugd als de wat oudere spelers", zegt technisch directeur Frank Arnesen. "Daardoor is hij de perfecte kandidaat voor het beloftenelftal in de Onder 21-competitie: hij moet de brug tussen Feyenoord Academy en Feyenoord 1 nog steviger gaan maken. In Onder 21 moeten onze toekomstige topvoetballers worden klaargestoomd voor het echte werk."
Coolen werkte de afgelopen jaren bij de Noorse topclub Rosenborg BK als hoofd van de jeugdopleiding. Hij was in 2018 ook nog even interim-trainer. Coolen leidde Rosenborg naar de 'dubbel' in Noorwegen. De oud-profvoetballer werkte ook in Australië, op Aruba en in de Verenigde Arabische Emiraten. In Nederland was hij trainer bij onder meer FC Twente, AGOVV en RBC Roosendaal.
Meer uit Voetbal
SPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.
36 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Ramiz Zerrouki wil niet meer terug naar Feyenoord. Dat zei de middenvelder na de laatste wedstrijd van FC Twente bij PSV. Zerrouki speelde dit seizoen op huurbasis voor Twente en heeft bij Feyenoord nog een contract tot de zomer van 2027.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman stelt zich niet meer beschikbaar voor het Nederlands elftal zolang Ronald Koeman de bondscoach is. Dat maakte de middenvelder van PSV duidelijk na de laatste competitiewedstrijd tegen FC Twente, die de Eindhovenaren met 5-1 wonnen. "Hij hoeft mij niet meer te bellen, nee", aldus Veerman tegen ESPN.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - Ayase Ueda is de topscorer van de Eredivisie. De Japanse spits van Feyenoord kwam dit seizoen tot 25 doelpunten. Ueda is daarmee de opvolger van ploeggenoot Sem Steijn, die vorig seizoen als speler van FC Twente tot 24 treffers kwam.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - Feyenoord heeft de competitie afgesloten met een overwinning. Het elftal van trainer Robin van Persie versloeg PEC Zwolle: 0-2. Feyenoord was al zeker van de tweede plaats en sluit de Eredivisie af met 19 punten minder dan kampioen PSV.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is er niet in geslaagd zich alsnog te kwalificeren voor de play-offs voor Europees voetbal. De Rotterdammers van de scheidende coach Maurice Steijn verloren hun laatste wedstrijd in het eigen Kasteel met 3-2 van stadgenoot Excelsior.
3 uur geledenALMELO (ANP) - FC Groningen heeft zich geplaatst voor de play-offs om Europees voetbal. De ploeg van trainer Dick Lukkien eindigde op de negende plaats in de Eredivisie na een 2-1-zege bij het gedegradeerde Heracles Almelo.
3 uur geleden