Coolblue doet ook aangifte tegen Van Lienden om mondkapjesdeal
ROTTERDAM (ANP) - Coolblue heeft aangifte gedaan tegen Sywert van Lienden en zijn zakenpartners wegens de mondkapjesdeal. Het webwinkelbedrijf was betrokken bij het initiatief van Van Lienden om mondkapjes naar Nederland te halen, maar wist niet dat de oprichters van de stichting Hulptroepen Alliantie zelf miljoenen zouden overhouden aan de deal. Eerder besloot uitzendconcern Randstad ook al om aangifte te doen tegen Van Lienden.
Een woordvoerster van Coolblue bevestigt berichtgeving van de Volkskrant over de aangifte en geeft aan dat de onderneming aan het Openbaar Ministerie heeft gevraagd om te onderzoeken of er strafbaar is gehandeld. Van Lienden en zijn compagnons zouden het bedrijf hebben "voorgelogen" en misbruik gemaakt hebben van het vertrouwen dat in hen werd gesteld. "Onze strikte voorwaarde voor de samenwerking is altijd geweest dat die zonder winstoogmerk zou zijn."
Coolblue zou onder meer geholpen hebben bij het opzetten van een webshop voor de mondkapjes. Ook zou de orderverwerking en verzending door het bedrijf zijn betaald. "Ik dacht: die jongens hebben hun baan opgezegd om iets moois op te bouwen, dan wil ik ze niet gaan plukken", verklaarde Coolblue-topman Pieter Zwart eerder. Dat later bleek dat Van Lienden en zijn partners veel geld overhielden aan de deal, moest hij uit de krant vernemen.
Schadevergoeding
Meerdere bedrijven en vrijwilligers werkten mee aan het initiatief van Van Lienden voor de aankoop van miljoenen mondkapjes in de veronderstelling dat het allemaal liefdadigheidswerk was. De Volkskrant meldde ook dat Coolblue van plan zou zijn om schadevergoeding te vragen van bijna een half miljoen euro. Daarover wil de zegsvrouw van het bedrijf desgevraagd geen mededelingen doen.
Van Lienden zegt zelf nog geen bericht te hebben gekregen over de aangifte. "Coolblue kiest er voor om dit via de media te spelen, dat wil ik niet doen. Daar werk ik niet aan mee", geeft hij aan. Verder laat hij nog weten te betwijfelen of er voor de beschuldigingen aan zijn adres bewijs kan worden gevonden. De vraag of hij er rekening mee houdt dat nog meer partijen stappen tegen hem zullen ondernemen, noemt hij "suggestief".
Het OM maakte in februari al bekend dat het een strafrechtelijk onderzoek was gestart naar de mondkapjesdeal. Ook is er al beslag gelegd op vele miljoenen euro's die op de Nederlandse bankrekeningen van de hoofdrolspelers in de affaire staan. De zaak zorgt de laatste tijd ook voor veel politiek rumoer. Van Lienden sloot de deal destijds met het ministerie van Volksgezondheid.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten staan vierkant achter Panama en kijken ernaar uit "om de economische samenwerking met deze belangrijke partner te verstevigen". Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio in reactie op het nieuws dat China Panamese schepen zou vasthouden.
21 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden verlies gesloten. De AEX-index drong een deel van de eerdere verliezen terug. Mogelijk dat uitlatingen van de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken voor enig optimisme zorgden. Hij zei met Oman te werken aan een protocol voor het monitoren van het scheepsverkeer in de Straat van Hormuz.
26 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering gaat in beroep tegen de uitspraak van de rechter dat de overheid haar banden met Anthropic voorlopig niet mag verbreken. Het AI-bedrijf stapte een maand geleden naar de rechter om een besluit van het Pentagon aan te vechten om het bedrijf als een risico voor de toeleveringsketen aan te merken.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Lufthansa heeft donderdag een bod uitgebracht voor een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Eerder op de dag werd bekend dat Air France-KLM dit ook heeft gedaan.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag met zware verliezen begonnen, na de sterke herstelrally in de afgelopen dagen. De hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten nam weer af nadat de Amerikaanse president Donald Trump dreigde met zware aanvallen op Iran in de komende weken. Ook opperde hij weer de mogelijkheid van aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur.
3 uur geledenAUSTIN (ANP) - Tesla heeft de verkoop van zijn elektrische auto's in het eerste kwartaal licht opgevoerd. Het door Elon Musk geleide bedrijf leverde iets meer dan 358.000 auto's af, ruim 6 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Consumentenorganisaties in Duitsland denken dat de tankkosten voor automobilisten niet omlaag gaan ondanks een nieuwe maatregel om de stijging van de brandstofprijzen te beperken. Vanaf woensdag mogen pompstations in het land nog maar één keer per dag hun prijzen verhogen, rond het middaguur.
3 uur geleden