Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coolblue doet ook aangifte tegen Van Lienden om mondkapjesdeal

Coolblue doet ook aangifte tegen Van Lienden om mondkapjesdeal

ROTTERDAM (ANP) - Coolblue heeft aangifte gedaan tegen Sywert van Lienden en zijn zakenpartners wegens de mondkapjesdeal. Het webwinkelbedrijf was betrokken bij het initiatief van Van Lienden om mondkapjes naar Nederland te halen, maar wist niet dat de oprichters van de stichting Hulptroepen Alliantie zelf miljoenen zouden overhouden aan de deal. Eerder besloot uitzendconcern Randstad ook al om aangifte te doen tegen Van Lienden.

Een woordvoerster van Coolblue bevestigt berichtgeving van de Volkskrant over de aangifte en geeft aan dat de onderneming aan het Openbaar Ministerie heeft gevraagd om te onderzoeken of er strafbaar is gehandeld. Van Lienden en zijn compagnons zouden het bedrijf hebben "voorgelogen" en misbruik gemaakt hebben van het vertrouwen dat in hen werd gesteld. "Onze strikte voorwaarde voor de samenwerking is altijd geweest dat die zonder winstoogmerk zou zijn."

Coolblue zou onder meer geholpen hebben bij het opzetten van een webshop voor de mondkapjes. Ook zou de orderverwerking en verzending door het bedrijf zijn betaald. "Ik dacht: die jongens hebben hun baan opgezegd om iets moois op te bouwen, dan wil ik ze niet gaan plukken", verklaarde Coolblue-topman Pieter Zwart eerder. Dat later bleek dat Van Lienden en zijn partners veel geld overhielden aan de deal, moest hij uit de krant vernemen.

Schadevergoeding

Meerdere bedrijven en vrijwilligers werkten mee aan het initiatief van Van Lienden voor de aankoop van miljoenen mondkapjes in de veronderstelling dat het allemaal liefdadigheidswerk was. De Volkskrant meldde ook dat Coolblue van plan zou zijn om schadevergoeding te vragen van bijna een half miljoen euro. Daarover wil de zegsvrouw van het bedrijf desgevraagd geen mededelingen doen.

Van Lienden zegt zelf nog geen bericht te hebben gekregen over de aangifte. "Coolblue kiest er voor om dit via de media te spelen, dat wil ik niet doen. Daar werk ik niet aan mee", geeft hij aan. Verder laat hij nog weten te betwijfelen of er voor de beschuldigingen aan zijn adres bewijs kan worden gevonden. De vraag of hij er rekening mee houdt dat nog meer partijen stappen tegen hem zullen ondernemen, noemt hij "suggestief".

Het OM maakte in februari al bekend dat het een strafrechtelijk onderzoek was gestart naar de mondkapjesdeal. Ook is er al beslag gelegd op vele miljoenen euro's die op de Nederlandse bankrekeningen van de hoofdrolspelers in de affaire staan. De zaak zorgt de laatste tijd ook voor veel politiek rumoer. Van Lienden sloot de deal destijds met het ministerie van Volksgezondheid.

Meer uit Financieel

Weer records op Wall Street ondanks uitspraken Trump over Iran

NEW YORK (ANP) - De toonaangevende Amerikaanse beursgraadmeters, de S&P 500 en de Nasdaq, hebben maandag hun recordstanden van afgelopen vrijdag iets verder aangescherpt. De stemming werd wel gedrukt door uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over het staakt-het-vuren met Iran. Volgens hem ligt het bestand "aan de beademing" nadat hij eerder het Iraanse vredesvoorstel had afgewezen.

2 uur geleden
MKB-voorman Jacco Vonhof wordt voorzitter van Deltalinqs

DEN HAAG (ANP) - Jacco Vonhof, voorman van MKB-Nederland, wordt de nieuwe voorzitter van Deltalinqs. Dat is de ondernemersvereniging voor bedrijven in het Rotterdamse havengebied. Eind vorig jaar werd bekend dat Victor van der Chijs, destijds voorzitter van Deltalinqs, per maart zou vertrekken om een nieuwe universiteit in Dubai op te gaan zetten.

2 uur geleden
Moederbedrijf Facebook aangeklaagd om oplichtingsadvertenties

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Socialemediaconcern Meta Platforms, het bedrijf achter Facebook en Instagram, is aangeklaagd door Santa Clara County. De autoriteiten van de county in Californië beschuldigen het bedrijf van "het bewust faciliteren en profiteren" van een groot aantal oplichtingsadvertenties op zijn sociale netwerken.

4 uur geleden
Boete voor Spaanse ex-voetballer Piqué om handel met voorkennis

MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse oud-voetballer Gerard Piqué heeft een boete van 200.000 euro opgelegd gekregen voor handel met voorkennis. Volgens de Spaanse toezichthouder CNMV kocht de oud-speler van Barcelona aandelen van een veiligheids- en gezondheidsbedrijf vlak voor een overnamebod om de aandelen vervolgens weer te verkopen.

4 uur geleden
GM ontslaat honderden kantoormedewerkers op IT-afdeling

DETROIT (ANP/BLOOMBERG) - General Motors gaat honderden kantoormedewerkers van zijn IT-afdeling ontslaan. De autofabrikant achter merken als Chevrolet, Cadillac en GMC wil op die manier de kosten drukken en de afdeling anders inrichten.

5 uur geleden
Minister: verplichte toegang regionale spelers tot netwerk PostNL

DEN HAAG (ANP) - PostNL moet kleinere, regionale postbedrijven tegen redelijke voorwaarden en tarieven toegang blijven verlenen tot zijn landelijke postnetwerk. Minister Heleen Herbert (Economische Zaken) wil die verplichting opnemen in de nieuwe postwet. De Autoriteit Consument en Markt (ACM) moet daarop gaan toezien.

6 uur geleden
Trump vraagt topmannen Musk en Cook mee naar bezoek aan Xi

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Tesla-topman Elon Musk, Apple-baas Tim Cook en Boeing-directeur Kelly Ortberg uitgenodigd om hem deze week te vergezellen tijdens zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Trump hoopt onder meer zakelijke deals te sluiten en heeft daarom ruim tien topbestuurders van grote bedrijven uitgenodigd. Chipbedrijf Nvidia, het waardevolste bedrijf ter wereld, ontbreekt op de lijst.

6 uur geleden