Controversiële zege Brazilië in blessuretijd in de Copa América
RIO DE JANEIRO (ANP) - De Braziliaanse voetballers hebben ook hun derde wedstrijd op het toernooi om de Copa América gewonnen, maar dat gebeurde in Rio de Janeiro wel op fortuinlijke wijze. De 'Seleção' stond tegen Colombia lang op achterstand door een doelpunt van Luis Diaz, die al in de 10e minuut de score opende met een prachtige omhaal.
Het gastland kwam in de 78e minuut op gelijke hoogte via Roberto Firmino. De Colombianen beklaagden zich na die goal bij scheidsrechter Néstor Pitana, omdat in de aanloop naar die treffer de bal tegen de Argentijnse arbiter aan was gekomen. Normaal gesproken wordt het spel dan stilgelegd en volgt een scheidsrechtersbal. Pitana liet echter doorgaan, waarna Firmino de 1-1 binnenkopte. Ook na bestudering van de videobeelden liet de Argentijn, die in 2018 de WK-finale floot, de treffer staan.
In de 10e minuut van de blessuretijd kopte Casemiro uit een hoekschop van Neymar de winnende treffer voor Brazilië binnen: 2-1. "Het is triest dat we op zo'n manier de wedstrijd verliezen, terwijl we zo goed hebben gespeeld tegen één van de beste teams ter wereld", zei de Colombiaanse vleugelspeler Juan Cuadrado. "Een scheidsrechter met zoveel ervaring, die op een WK heeft gefloten, maakt een fout en verpest zo voor ons de wedstrijd. We zijn dat moment niet meer te boven gekomen."
In dezelfde groep verspeelde Ecuador een voorsprong van 2-0 tegen Peru: 2-2. Sergio Peña van FC Emmen had een basisplaats bij Peru, zijn clubgenoot Miguel Araujo viel in de slotfase in.
Met 9 punten is Brazilië al zeker van een plek in de kwartfinales, Colombia met 4 punten ook. Peru heeft eveneens 4 punten, Ecuador en Venezuela staan op 2 punten. Vier van de vijf landen uit beide poules gaan door in het toernooi. Zondag zijn de laatste wedstrijden in groep B: Brazilië - Ecuador en Venezuela - Peru.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft met de spelersgroep van Feyenoord gesproken over de mentaliteit van de spelers in de wedstrijd tegen FC Twente, die afgelopen zondag met 2-0 werd verloren. Dat zei de trainer van de nummer 2 van de Eredivisie op een persconferentie in aanloop naar het uitduel met NAC Breda van zondag.
48 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim van Ajax heeft de hoop op de tweede plek in de Eredivisie nog niet opgegeven, na het teleurstellende gelijkspel bij PEC Zwolle van vorige week (0-0). "Dat lijkt me ook logisch, als je ziet hoeveel wedstrijden er nog zijn en hoeveel punten we achterstaan. Het valt binnen de marge", zei de coach een dag voor het uitduel met FC Groningen van zaterdag.
5 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De voetbalbond van Marokko heeft drie maanden voor het WK voetbal Mohamed Ouahbi aangesteld als nieuwe bondscoach. De Marokkaans-Belgische coach vervangt Walid Regragui, die donderdag afscheid nam.
7 uur geledenRABAT (ANP) - Het Marokkaanse voetbalelftal moet drie maanden voor het WK voetbal op zoek naar een nieuwe bondscoach. Walid Regragui heeft via sociale media zijn vertrek als bondscoach aangekondigd met een afscheidsvideo.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in eigen huis met 3-1 verloren van Crystal Palace in de Premier League. De Londense club kwam al voor de rust met tien man te staan na een rode kaart van Micky van de Ven. Met tien man incasseerden de Spurs drie treffers.
16 uur geledenGIZEH (ANP/Belga) - De Afrika Cup voor voetbalsters wordt uitgesteld van maart naar juli. De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft het toernooi amper twaalf dagen voor de oorspronkelijke startdatum uitgesteld "door onvoorziene omstandigheden". De Afrika Cup stond gepland van 17 maart tot en met 3 april in Marokko, maar vindt nu plaats van 25 juli tot en met 16 augustus.
21 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.
1 dag geleden