Controversiële zege Brazilië in blessuretijd in de Copa América
RIO DE JANEIRO (ANP) - De Braziliaanse voetballers hebben ook hun derde wedstrijd op het toernooi om de Copa América gewonnen, maar dat gebeurde in Rio de Janeiro wel op fortuinlijke wijze. De 'Seleção' stond tegen Colombia lang op achterstand door een doelpunt van Luis Diaz, die al in de 10e minuut de score opende met een prachtige omhaal.
Het gastland kwam in de 78e minuut op gelijke hoogte via Roberto Firmino. De Colombianen beklaagden zich na die goal bij scheidsrechter Néstor Pitana, omdat in de aanloop naar die treffer de bal tegen de Argentijnse arbiter aan was gekomen. Normaal gesproken wordt het spel dan stilgelegd en volgt een scheidsrechtersbal. Pitana liet echter doorgaan, waarna Firmino de 1-1 binnenkopte. Ook na bestudering van de videobeelden liet de Argentijn, die in 2018 de WK-finale floot, de treffer staan.
In de 10e minuut van de blessuretijd kopte Casemiro uit een hoekschop van Neymar de winnende treffer voor Brazilië binnen: 2-1. "Het is triest dat we op zo'n manier de wedstrijd verliezen, terwijl we zo goed hebben gespeeld tegen één van de beste teams ter wereld", zei de Colombiaanse vleugelspeler Juan Cuadrado. "Een scheidsrechter met zoveel ervaring, die op een WK heeft gefloten, maakt een fout en verpest zo voor ons de wedstrijd. We zijn dat moment niet meer te boven gekomen."
In dezelfde groep verspeelde Ecuador een voorsprong van 2-0 tegen Peru: 2-2. Sergio Peña van FC Emmen had een basisplaats bij Peru, zijn clubgenoot Miguel Araujo viel in de slotfase in.
Met 9 punten is Brazilië al zeker van een plek in de kwartfinales, Colombia met 4 punten ook. Peru heeft eveneens 4 punten, Ecuador en Venezuela staan op 2 punten. Vier van de vijf landen uit beide poules gaan door in het toernooi. Zondag zijn de laatste wedstrijden in groep B: Brazilië - Ecuador en Venezuela - Peru.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Tsuyoshi Watanabe heeft aan de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo een enkelblessure overgehouden. Dat vertelde trainer Robin van Persie op een persconferentie in De Kuip.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft thuis tegen Manchester United zijn eerste wedstrijd sinds begin december verloren. De formatie van interim-coach Michael Carrick won in Londen met 3-2. Het was de eerste nederlaag voor Arsenal na een ongeslagen reeks van twaalf duels in alle competities.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ron Jans is er opnieuw niet in geslaagd de negatieve reeks met FC Utrecht te doorbreken. De coach zag zijn elftal in De Galgenwaard met 1-0 verliezen van Sparta Rotterdam. FC Utrecht wist slechts vier van de laatste 24 officiële wedstrijden te winnen en is gezakt naar de elfde plek in de Eredivisie. Sparta steeg naar de zesde plaats.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie een slechte serie resultaten beëindigd met een overwinning op Heracles Almelo. De Rotterdammers waren in De Kuip met 4-2 te sterk voor de hekkensluiter, die onder leiding van trainer Ernest Faber de vierde achtereenvolgende nederlaag leed. Feyenoord nam de tweede plaats over van Ajax en heeft 14 punten minder dan koploper PSV.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie voor het eerst sinds begin december weer gewonnen. Het elftal van trainer Robin van Persie rekende in De Kuip af met hekkensluiter Heracles Almelo: 4-2.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De blessureproblemen bij Feyenoord houden voorlopig aan. Verdediger Tsuyoshi Watanabe viel zondag in de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo in de 63e minuut uit en werd vervangen door Thijs Kraaijeveld.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de eerste plaats in La Liga weer overgenomen van Real Madrid. De ploeg van aanvoerder Frenkie de Jong was in het eigen Camp Nou met 3-0 te sterk voor Real Oviedo, de laagst geklasseerde ploeg in de competitie.
3 uur geleden