Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Controversiële zege Brazilië in blessuretijd in de Copa América

Controversiële zege Brazilië in blessuretijd in de Copa América

RIO DE JANEIRO (ANP) - De Braziliaanse voetballers hebben ook hun derde wedstrijd op het toernooi om de Copa América gewonnen, maar dat gebeurde in Rio de Janeiro wel op fortuinlijke wijze. De 'Seleção' stond tegen Colombia lang op achterstand door een doelpunt van Luis Diaz, die al in de 10e minuut de score opende met een prachtige omhaal.

Het gastland kwam in de 78e minuut op gelijke hoogte via Roberto Firmino. De Colombianen beklaagden zich na die goal bij scheidsrechter Néstor Pitana, omdat in de aanloop naar die treffer de bal tegen de Argentijnse arbiter aan was gekomen. Normaal gesproken wordt het spel dan stilgelegd en volgt een scheidsrechtersbal. Pitana liet echter doorgaan, waarna Firmino de 1-1 binnenkopte. Ook na bestudering van de videobeelden liet de Argentijn, die in 2018 de WK-finale floot, de treffer staan.

In de 10e minuut van de blessuretijd kopte Casemiro uit een hoekschop van Neymar de winnende treffer voor Brazilië binnen: 2-1. "Het is triest dat we op zo'n manier de wedstrijd verliezen, terwijl we zo goed hebben gespeeld tegen één van de beste teams ter wereld", zei de Colombiaanse vleugelspeler Juan Cuadrado. "Een scheidsrechter met zoveel ervaring, die op een WK heeft gefloten, maakt een fout en verpest zo voor ons de wedstrijd. We zijn dat moment niet meer te boven gekomen."

In dezelfde groep verspeelde Ecuador een voorsprong van 2-0 tegen Peru: 2-2. Sergio Peña van FC Emmen had een basisplaats bij Peru, zijn clubgenoot Miguel Araujo viel in de slotfase in.

Met 9 punten is Brazilië al zeker van een plek in de kwartfinales, Colombia met 4 punten ook. Peru heeft eveneens 4 punten, Ecuador en Venezuela staan op 2 punten. Vier van de vijf landen uit beide poules gaan door in het toernooi. Zondag zijn de laatste wedstrijden in groep B: Brazilië - Ecuador en Venezuela - Peru.

Meer uit Voetbal

Paris Saint-Germain steviger aan de leiding door zege op Toulouse

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.

9 uur geleden
ADO Den Haag loopt door zege op Jong Ajax uit op SC Cambuur

DEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.

9 uur geleden
NEC-middenvelder Chery stopt als international van Suriname

NIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.

10 uur geleden
Liverpool-coach Slot mist keeper Alisson tegen City en PSG

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.

15 uur geleden
AZ-aanvoerder Clasie keert na blessure terug in selectie

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.

16 uur geleden
Vitesse ziet voorlopig af van aanstellen technisch manager

ARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.

16 uur geleden
Spits Miedema mist WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk

ZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.

16 uur geleden