Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Controversiële veiligheidswet goedgekeurd in parlement Frankrijk

Controversiële veiligheidswet goedgekeurd in parlement Frankrijk

PARIJS (ANP) - De Franse Tweede Kamer heeft ingestemd met de controversiële veiligheidswet die de veiligheid van de politie moet vergroten. Daarin wordt onder meer het kwaadwillig helpen identificeren van politieagenten strafbaar gesteld. Vanwege onvrede vanuit de bevolking is de inhoud van de wet deels aangepast, maar er is nog altijd kritiek.

Het wetsvoorstel was al goedgekeurd door de senaat. In een eerdere versie van de wet werd het delen van herkenbare beelden van politieagenten strafbaar gesteld als de "fysieke of mentale integriteit" in gevaar kan worden gebracht. Nu is besloten dat het strafbaar is als er met kwade opzet wordt geholpen bij de identificatie van agenten, meldt France24. Op overtreding staat maximaal een celstraf vijf jaar en een boete van 75.000 euro.

Critici zeiden dat de wet het voor journalisten en burgers moeilijker zal maken om gevallen van politiegeweld aan het licht te brengen. De massale betogingen tegen de wet leidden meermaals tot ongeregeldheden waarbij de veiligheidsdiensten moesten ingrijpen.

De inhoud werd vanwege de onrust aangepast door de regeringspartij van president Emmanuel Macron, maar critici zijn nog steeds ontevreden omdat de wet volgens hen op verschillende manieren kan worden geïnterpreteerd. In de wet is verder onder meer bepaald dat lokale politie meer autonomie krijgt en breidt ook het gebruik van surveillancedrones uit.

Meer uit Buitenland

Londen en Parijs: Libanon moet onderdeel zijn van wapenstilstand

LONDEN/PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Britse en Franse ministers van Buitenlandse Zaken, Yvette Cooper en Jean-Noël Barrot, hebben de hevige Israëlische aanvallen op Libanon uiterst schadelijk en onaanvaardbaar genoemd. Cooper zei dat het wapenstilstandsakkoord dat Iran met de VS en Israël heeft gesloten, ook moet gelden voor Libanon.

8 minuten geleden
Israëlische krijgsmacht: Hezbollahleider Naim Qassem gedood

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht zegt Hezbollahleider Naim Qassem gedood te hebben. Dat zou in de nacht van woensdag op donderdag zijn gebeurd bij een aanval op de Libanese hoofdstad Beiroet. Hezbollah heeft het bericht niet bevestigd.

9 minuten geleden
Iraanse delegatie donderdagavond naar Pakistan

ISLAMABAD (ANP/AFP/RTR) - Een Iraanse delegatie gaat donderdagavond naar Pakistan om er "ernstige gesprekken" te hebben over het tienpuntenplan voor een bestand in de regio. Dit zei de Iraanse ambassadeur in Pakistan, Reza Amiri Moghaddam.

1 uur geleden
VN-chef hekelt aanvallen Israël met burgerslachtoffers in Libanon

NEW YORK (ANP/DPA) - VN-chef António Guterres veroordeelt "de massale aanvallen" van Israël op Libanon waarbij "honderden burgers gedood zijn of gewond geraakt zijn, onder wie kinderen". Guterres is bezorgd over het sterk toenemende aantal burgerslachtoffers bij de Israëlische aanvallen.

1 uur geleden
Trump: al onze militairen en hun materieel blijven nabij Iran

WASHINGTON (ANP) - "Alle Amerikaanse schepen, vliegtuigen en militairen (...) blijven in en rond Iran", schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social, "totdat de daadwerkelijk gesloten overeenkomst volledig is nageleefd".

3 uur geleden
Seriemoordenaar VS bekent schuld aan moorden bij Gilgo Beach

NEW YORK (ANP/AFP) - Een Amerikaanse man die ervan werd beschuldigd vrouwen te hebben gewurgd, hun lichamen te hebben versneden en hun stoffelijke resten te hebben verspreid, heeft schuld bekend aan acht moorden. Hiermee is een mysterie opgelost dat tientallen jaren voortsleepte: de zogeheten Gilgo Beach-moorden.

4 uur geleden
Rutte valt Trump bij in kritiek op Europese bondgenoten om Iran

WASHINGTON (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte valt de Amerikaanse president Donald Trump bij in diens kritiek op Europese NAVO-landen. Die hebben inderdaad niet allemaal in de oorlog met Iran de hulp geboden die ze de Verenigde Staten wel ooit beloofd hebben, zei Rutte na een bezoek aan Trump. Maar hij heeft Trump ook gewezen op goede voorbeelden, zei hij in een interview met CNN.

4 uur geleden