Controle Vion Apeldoorn afgerond
APELDOORN (ANP) - De controle op het terrein van slachterij Vion in Apeldoorn werd woensdagavond rond 20.00 uur afgerond. Op het terrein zijn woensdag 500 werknemers gecontroleerd. Een groot deel van hen was die ochtend niet conform de coronamaatregelen in busjes naar het bedrijf gekomen, meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
Langs de slachterij stond een lang lint van politie- en brandweerwagens. Op het parkeerterrein binnen de hekken stond een kleine groep werknemers met blauwe mutsjes te wachten bij een rode, open tent. Ze moesten zich legitimeren en verdwenen daarna de slachterij in. Hermetisch afgesloten leek het terrein niet: vrachtwagens konden er nog gewoon vanaf. Tegen acht uur werden tafels over het terrein gedragen, was de tent ingeklapt en reden de wagens van de hulpdiensten weg.
Woensdagochtend plukte de politie in Apeldoorn 24 busjes met arbeidsmigranten van de weg. Bij zeventien busjes was het vervoer niet conform de regels die gelden vanwege het coronavirus. De inzittenden zaten te dicht op elkaar, "Maar dat moest van de baas", zeiden ze volgens voorzitter van de veiligheidsregio Ton Heerts.
Vion moet woensdagavond onderschrijven zich vanaf nu aan de regels te houden. "Anders wordt aan werknemers een gebiedsverbod voor de slachterij opgelegd." Het bedrijf heeft zelf volgens Heerts al aangegeven vanaf donderdag met touringcars te gaan rijden.
Meer uit Binnenland
LICHTENVOORDE (ANP) - Ook de tweede stuntman die zich op het Achterhoekse festival de Zwarte Cross heeft gewaagd aan de "katapultsprong" is gewond geraakt. Laurent Arrabito heeft bij de landing zijn enkel gebroken, meldt de organisatie vrijdagavond op Instagram. Donderdag moest collega-stuntman Jim van Nes al naar het ziekenhuis toen hij na de sprong van 75 meter verkeerd terechtkwam. Vanwege het uitvallen van de stuntmannen wordt de katapultstunt de komende dagen niet meer uitgevoerd.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Marokkaanse autoriteiten hebben met hulp van hacksoftware geprobeerd journalisten te bespioneren, onder wie een Nederlandse correspondent. Dat schrijft de Spaanse krant El Confidencial op basis van een lijst die het in handen heeft met daarop mobiele nummers die de Marokkaanse inlichtingendienst tussen 2018 en 2019 probeerde te hacken.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De bussen van het Haagse ov-bedrijf HTM rijden vanaf zaterdagochtend weer volgens dienstregeling. Vrijdagavond haalde de vervoerder alle bussen uit voorzorg van de weg vanwege een "ernstig technisch mankement" dat was gevonden bij sommige bussen. "Na een uitgebreide technische inspectie kunnen we concluderen dat er genoeg bussen morgenvroeg beschikbaar zijn", aldus HTM op de website.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Aan de Radioweg in Amsterdam-Oost is vrijdagavond brand uitgebroken. Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio is de brand ontstaan in een container en overgeslagen naar een loods op een sportpark.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Haagse openbaarvervoerbedrijf HTM heeft vrijdagavond de busdienstregeling gestaakt omdat bij enkele bussen een "ernstig technisch mankement" is gevonden. Uit voorzorg worden nu alle bussen geïnspecteerd, meldt de vervoerder.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 15-jarige Jerryson die vorig jaar in Capelle aan den IJssel door de politie werd doodgeschoten na een fatbikeroof, zette kort daarvoor een geladen vuurwapen op het hoofd van het slachtoffer. De rechtbank in Rotterdam heeft vrijdag uitspraak gedaan in de zaak tegen een medeverdachte van de roof. In deze uitspraak valt te lezen dat Jerryson ook meermaals 'Ga van je kankerfatbike af!' riep tegen het slachtoffer.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Willem Holleeder (68) wordt vanuit de Extra Beveiligde Inrichting in Vught overgeplaatst naar een minder zwaar beveiligde gevangenis. Zijn advocaat Chaimae Ihataren meldt vrijdag dat de staatssecretaris van Justitie en Veiligheid hiertoe heeft besloten.
10 uur geleden