Contract turncoach Wevers niet verlengd
BEEKBERGEN (ANP) - De Koninklijke Nederlandse Gymnastiek Unie (KNGU) heeft besloten het aflopende contract met turncoach Vincent Wevers niet te verlengen. Dat heeft technisch directeur Mark Meijer bevestigd.
Het contract van Wevers loopt op 31 december 2021 af. Exacte details over de beëindiging van de samenwerking met Wevers wil Meijer niet kwijt.
Wevers behoort tot de coaches naar wie bij het Instituut Sportrechtspraak (ISR) een onderzoek naar ongewenst en grensoverschrijdend gedrag loopt. Dat onderzoek werd in de zomer van 2020 geopend toen na een bekentenis van coach Gerrit Beltman diverse verklaringen van oud-turnsters naar buiten kwamen.
Eerder dit jaar besloot de KNGU al om Wevers buiten de olympische staf te houden. Wevers spande toen een kort geding aan en won die, maar de KNGU ging in hoger beroep en werd in het gelijk gesteld. Wevers reisde niet naar Tokio om de Nederlandse turnsters, onder wie zijn dochters Sanne en Lieke Wevers, te begeleiden.
Meer uit Sport
WILLEMSTAD (ANP) - De politie van Curaçao heeft donderdag het huis van de bekende Nederlandse honkbalinternational Jonathan Schoop (34) doorzocht. De huiszoeking maakt deel uit van een grote politieactie die in de nacht van woensdag op donderdag begon. Daarbij zijn ook een broodjeszaak en andere huizen doorzocht. Schoop zou op de lijst staan van internationals die in maart met het Koninkrijksteam aantreden bij de World Baseball Classic (WBC). De selectie wordt volgende week bekendgemaakt.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Het verlies van een punt om 'hinderlijk kreunen' motiveerde Aryna Sabalenka in de halve finale van de Australian Open tegen Elina Svitolina. Dat zei de nummer 1 van de wereld in de persconferentie na haar duidelijke zege in twee sets (6-2 6-3).
8 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina neemt het zaterdag in de finale van de Australian Open op tegen Aryna Sabalenka. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan rekende in de halve finale af met de 31-jarige Amerikaanse Jessica Pegula: 6-3 7-6 (7). Rybakina is de huidige nummer 5 van de wereld.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Serena Williams heeft de speculaties over een mogelijke terugkeer naar de tenniswereld weer aangewakkerd. De 23-voudig grandslamwinnares gaf een dubbelzinnig antwoord in het Amerikaanse televisieprogramma Today. "Ik weet het niet. Ik zie wel wat er op mijn pad komt. Het is geen ja of nee", luidde haar antwoord op de vraag naar een mogelijke comeback.
10 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Aryna Sabalenka heeft voor de vierde keer op rij de finale bereikt van de Australian Open. De nummer 1 van de plaatsingslijst uit Belarus won in de halve finale afgetekend in twee sets van de Oekraïense Elina Svitolina: 6-2 6-3. De partij in de Rod Laver Arena duurde niet langer dan 1 uur en 16 minuten.
12 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De Australian Open heeft aanpassingen toegezegd om de privacy van de tennissers beter te bewaken. Dat zei toernooidirecteur Craig Tiley in reactie op de klachten van een aantal toptennissters over de camera's die overal alles vastleggen. "We willen naar de spelers luisteren, echt begrijpen wat hun behoeften en wensen zijn. Welke aanpassingen we ook moeten maken, die zullen we maken", zei hij op Tennis Channel.
13 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.
1 dag geleden