Contract Pogba bij Juventus ontbonden
TURIJN (ANP) - Het contract van Paul Pogba bij Juventus is ontbonden. De Italiaanse club meldt dat beide partijen tot een akkoord zijn gekomen over het stopzetten van de verbintenis per 30 november.
Pogba testte in september vorig jaar positief op testosteron, een verboden spierversterkend middel. Dat gebeurde bij een dopingcontrole na afloop van het duel met Udinese, vorig jaar augustus in het openingsweekeinde van de competitie in de Serie A. Twee maanden later werd die uitslag bevestigd bij een contra-expertise. De Franse voetballer werd op 29 februari voor vier jaar geschorst, maar die straf werd door sporttribunaal CAS teruggebracht naar achttien maanden.
Pogba, die steeds heeft gezegd "nooit willens en wetens" dopingproducten te hebben ingenomen, mag daardoor vanaf maart volgend jaar weer voetballen. Volgens Italiaanse media wilde Juventus zijn tot 2026 lopende contract echter ontbinden. De Fransman speelde sinds 2022 bij de Italiaanse club waarvoor hij eerder van 2012 tot en met 2016 was uitgekomen. Ook speelde hij twee periodes bij Manchester United.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Julian Brandt komt donderdag niet met Ajax in actie in Denemarken tegen FC Midtjylland. Dat heeft de Amsterdamse club op de eigen website bekendgemaakt. De 30-jarige Duitser raakte zaterdag geblesseerd in het duel met AZ en behoort niet tot de selectie van coach Míchel Sánchez voor de wedstrijd in de Conference League. Ook Sofyan Amrabat moet vanwege een blessure de wedstrijd missen.
2 uur geledenCASABLANCA (ANP) - Bondscoach Mohamed Ouahbi van het Marokkaanse voetbalelftal heeft AZ-aanvaller Ayoub Oufkir opgenomen in zijn selectie voor de komende twee interlands tegen Niger. Zijn oproep voor Marokko is opvallend, omdat de 20-jarige Oufkir in oktober nog zijn debuut maakte in Jong Oranje. Hij speelde in de wedstrijden tegen Jong Noorwegen, Jong Slovenië en Jong Bosnië en Herzegovina.
3 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisheld Rafael Nadal is benoemd in het bestuur van de roemrijke voetbalclub Real Madrid. "Voor Real Madrid en de gehele gemeenschap is het een enorme eer dat een persoonlijkheid van zijn kaliber, een icoon van de Spaanse en mondiale sport, toetreedt tot het bestuur van de club", laat Real weten op zijn website.
4 uur geledenLYON (ANP) - De Portugese coach Paulo Fonseca stapt vrij plotseling over van de Franse club Olympique Lyon naar de Portugese club Sporting uit Lissabon. Lyon meldt de overgang op zijn website. "Het is een onverwacht besluit dat Olympique Lyon betreurt, zeker gezien het moment; zo midden in het seizoen", laat de Franse club weten in de verklaring.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft een kansloze nederlaag geleden tegen Internazionale (0-3) in de Champions League. De koploper van de Eredivisie kwam technisch, tactisch en fysiek zwaar tekort tegen de huidige nummer 2 van de Serie A.
18 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een nieuwe tegenslag ternauwernood voorkomen. Het elftal van trainer Michael Carrick keek in de Champions League-ontmoeting met AS Roma halverwege nog tegen een ruime achterstand aan, maar won door drie doelpunten in de tweede helft alsnog: 3-2.
18 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Paris Saint-Germain heeft ook de vierde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League overtuigend gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique liet Villarreal, de huidige nummer 9 uit Spanje, kansloos: 0-6.
18 uur geleden