Contant geld blijft meest gebruikte betaalmiddel in eurozone
AMSTERDAM (ANP) - Contant geld blijft voor zes op de tien personen in het eurogebied het meest gebruikte betaalmiddel. Dat staat in een onderzoek naar het betaalgedrag in het eurogebied dit jaar dat is uitgevoerd door de Europese Centrale Bank, waaraan ook De Nederlandsche Bank heeft bijgedragen.
Hoewel consumenten in de meeste eurolanden steeds vaker de pinpas of creditcard gebruiken voor betalingen, werd dit jaar bijna 60 procent van de transacties contant afgerekend aan de kassa. Voor 34 procent van de aankopen werd een pas gebruikt.
Het gebruik van contant geld is de afgelopen jaren wel fors afgenomen. In 2016 werd gemiddeld nog bijna 80 procent van de kassabetalingen afgerekend met contant geld. Ook de totale waarde van de kassabetalingen in cash is gedaald van 54 procent in 2016 naar 41 procent in 2022. Het pasgebruik is daarentegen gemiddeld over alle eurolanden sinds 2016 bijna verdubbeld.
Gebruik contant geld Nederland blijft ver achter
In Nederland wordt met 21 procent, na Finland (19 procent), het minst met contant geld betaald. Het gebruik van contant geld in Nederland is ook lager dan in 2019 (34 procent) en fors lager dan het gemiddelde van alle eurolanden. In Malta wordt met 77 procent het vaakst met contant geld betaald.
Daarnaast is in Nederland de mobiele telefoon populair in vergelijking met andere landen. Zo wordt 10 procent van alle aankopen aan de kassa met de mobiele telefoon afgerekend. Dat is het hoogste aandeel van alle eurolanden.
Toenemend belang
Hoewel het gebruik van contant geld afneemt, lijkt het belang voor consumenten om met contant geld te kunnen blijven betalen juist toe te nemen. In 2019 gaf 55 procent van de consumenten in het eurogebied aan dat zij het belangrijk vonden om met contant geld te kunnen betalen. In 2022 steeg dat aandeel naar 60 procent. In Nederland vindt bijna de helft van de consumenten dat belangrijk.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het consultancybedrijf Global Counsel, dat mede is opgericht door de voormalige Britse ambassadeur in de VS Peter Mandelson, staat op omvallen vanwege het schandaal rond zedendelinquent Jeffrey Epstein. Mogelijk kan vrijdag al faillissement worden aangevraagd, omdat klanten massaal vertrekken bij het adviesbedrijf.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Dat motorrijden in Nederland steeds populairder wordt, bleek donderdag overduidelijk tijdens de opening van de MOTORbeurs in Utrecht. Binnen enkele uren stroomden de hallen van de Jaarbeurs Utrecht volledig vol met motorliefhebbers. "We hopen op meer dan 100.000 bezoekers", zei Frits van Bruggen, voorzitter van RAI Vereniging. Dat zou het hoogste bezoekersaantal in vijftien jaar zijn.
3 uur geledenSEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Amazon heeft supermarktketen Walmart ingehaald als het grootste bedrijf ter wereld als het gaat om omzet. Het Amerikaanse techconcern is sinds de oprichting in 1994 uitgegroeid tot de grootste onlineretailer wereldwijd en is dominant op het gebied van cloudcomputing, waarin Walmart niet concurreert.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de aandelenbeurs in Amsterdam hadden donderdag een drukke dag met veel bedrijfsresultaten, onder meer van Air France-KLM, Aegon en Besi. Daarbij vielen de resultaten van Air France-KLM duidelijk in de smaak, want de Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie was een uitblinker in de MidKap met een koerssprong van bijna 12 procent.
3 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - Frankrijk heeft vorig jaar een recordaantal buitenlandse toeristen verwelkomd. Volgens het Franse ministerie van Economische Zaken ging het om 102 miljoen internationale bezoekers. Dat waren er 100 miljoen in 2024.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - De wereldberoemde Portugese voetballer Cristiano Ronaldo investeert miljoenen in een digitaal platform van de maker van dieetproducten Herbalife. De voormalige beste voetballer van de wereld krijgt daarmee een belang van 10 procent in Pro2col, dat via gebruiksgegevens een "welzijnsplan op maat" maakt.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - DoorDash behoorde donderdag tot de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het maaltijdbezorgbedrijf zag het totale aantal bestellingen in het vierde kwartaal met bijna een derde stijgen ten opzichte van een jaar eerder. De omzet steeg met 38 procent. Ook gaf het bedrijf een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal. Het aandeel werd daarop 4,6 procent hoger gezet.
5 uur geleden