Contant betalen is nu drie keer duurder dan pinnen voor winkelier
AMSTERDAM (ANP) - Cash betalen wordt steeds duurder voor winkeliers en ondernemers. In 2017 kostte een contante betaling circa 29 cent. In 2023 waren die kosten ruim verdubbeld tot 61 cent, terwijl die voor een pinbetaling onveranderd bleef op 17 cent. Een contante betaling kost een doorsnee ondernemer nu dus ruim drie keer zoveel als een pinbetaling. Dit blijkt uit onderzoek in opdracht van Betaalvereniging Nederland.
Door de toename van contactloos betalen, meestal zonder pincode, ten koste van het langzamere insteken met pincode, blijven de pinkosten relatief laag. Contant betalen is vooral duurder vanwege de loonkosten van medewerkers. Het extra werk omvat onder andere het afrekenen aan de kassa, het dagelijks opmaken van de geldkassa en het zelf vervoeren en storten van contant geld.
Per branche kunnen de kosten ook nog eens flink verschillen. Zo worden contante betalingen in de detailhandel veel efficiënter afgehandeld dan in de horeca. Een horeca-ondernemer betaalde in 2017 ruwweg twee keer zoveel (47 cent) voor een contante betaling als een ondernemer in de detailhandel (24 cent). In 2023 is dat verschil opgelopen tot bijna drie keer zoveel, namelijk 1,36 euro in de horeca en 50 cent in de detailhandel.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag licht hoger begonnen aan de nieuwe handelsweek. Beleggers deden het rustig aan en keken uit naar het vervolg van het cijferseizoen later in de week. Ook hebben Amerikaanse beleggers een vrije dag vanwege President's Day.
37 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het plan van de coalitiepartijen om de AOW-leeftijd sneller te laten stijgen zorgt voor een toename van het aantal arbeidsongeschikte 60-plussers. Dat komt naar voren uit schattingen van uitkeringsinstantie UWV, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf en Trouw.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - CNV wil dat concessiewisselingen in het openbaar vervoer in de toekomst niet meer in december plaatsvinden, na de chaos rond het busvervoer in Utrecht. Volgens de vakbond zou het wisselen van vervoerder voortaan alleen nog in de zomer moeten gebeuren. De bond gaat hiervoor pleiten bij de provincies, die verantwoordelijk zijn voor de aanbestedingen.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR) - De economie van Japan, de op drie na grootste ter wereld, is in het vierde kwartaal van vorig jaar zwakker gegroeid dan verwacht. Het cijfer is een tegenvaller voor de Japanse premier Sanae Takaichi die de economie juist wil stimuleren met hogere overheidsbestedingen en lagere belastingen. Zij won onlangs nog een belangrijke overwinning bij de parlementsverkiezingen met haar plannen voor meer economische stimulering.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Europa moet geen belastingen opleggen om kapitaaluitstroom naar andere regio's te voorkomen. Het is beter om prikkels voor investeringen in Europa te creëren. Dit heeft de president van de Europese Centrale Bank (ECB), Christine Lagarde, zondag gezegd tijdens een paneldiscussie op de veiligheidsconferentie in München.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic verwacht geen last te krijgen van de sneeuw en gladheid zondag. "Picnic voorziet met de huidige weersverwachtingen geen problemen bij de bezorging. We gaan er dus vanuit dat alle bestellingen op tijd bij klanten bezorgd worden", meldt een woordvoerder van Picnic.
21 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - India wil een grote datastad ontwikkelen vanwege de wereldwijde opmars van kunstmatige intelligentie. Dat heeft de minister van informatietechnologie van de deelstaat Andhra Pradesh tegen persbureau AFP gezegd, voorafgaand aan de internationale AI-top die maandag in New Delhi begint.
22 uur geleden