Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Contant betalen is nu drie keer duurder dan pinnen voor winkelier

Contant betalen is nu drie keer duurder dan pinnen voor winkelier

AMSTERDAM (ANP) - Cash betalen wordt steeds duurder voor winkeliers en ondernemers. In 2017 kostte een contante betaling circa 29 cent. In 2023 waren die kosten ruim verdubbeld tot 61 cent, terwijl die voor een pinbetaling onveranderd bleef op 17 cent. Een contante betaling kost een doorsnee ondernemer nu dus ruim drie keer zoveel als een pinbetaling. Dit blijkt uit onderzoek in opdracht van Betaalvereniging Nederland.

Door de toename van contactloos betalen, meestal zonder pincode, ten koste van het langzamere insteken met pincode, blijven de pinkosten relatief laag. Contant betalen is vooral duurder vanwege de loonkosten van medewerkers. Het extra werk omvat onder andere het afrekenen aan de kassa, het dagelijks opmaken van de geldkassa en het zelf vervoeren en storten van contant geld.

Per branche kunnen de kosten ook nog eens flink verschillen. Zo worden contante betalingen in de detailhandel veel efficiënter afgehandeld dan in de horeca. Een horeca-ondernemer betaalde in 2017 ruwweg twee keer zoveel (47 cent) voor een contante betaling als een ondernemer in de detailhandel (24 cent). In 2023 is dat verschil opgelopen tot bijna drie keer zoveel, namelijk 1,36 euro in de horeca en 50 cent in de detailhandel.

Meer uit Financieel

RAI Vereniging wil 75 procent van de aandelen in de RAI verkopen

AMSTERDAM (ANP) - De RAI Vereniging is van plan 75 procent van haar aandelen in RAI Amsterdam te verkopen. De overige 25 procent is en blijft in handen van de gemeente Amsterdam. Dat schrijven de wethouders Alexander Scholtes (deelnemingen) en Steven van Weyenberg (woningbouw en stedelijke ontwikkeling) woensdag aan de Amsterdamse gemeenteraad.

20 minuten geleden
Europese luchthavenkoepel blij met brandstofplannen van Brussel

BRUSSEL (ANP) - Europese luchthavens zijn blij met de plannen van de Europese Commissie die de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de energiemarkten in de EU moeten beperken. Hun koepelorganisatie ACI Europe laat weten de plannen te verwelkomen.

55 minuten geleden
Wall Street opent met winst door verlenging wapenstilstand

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst geopend, nadat president Donald Trump had aangekondigd de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran te verlengen. Daarnaast waren er weer veel bedrijfsresultaten voor beleggers op Wall Street, waaronder van vliegtuigbouwer Boeing.

1 uur geleden
Grootste stijging brandstofprijzen in VK sinds invasie Oekraïne

LONDEN (ANP/RTR) - De brandstofprijzen zijn ook in het Verenigd Koninkrijk fors gestegen. Het gaat om de grootste stijging sinds juni 2022, kort nadat Rusland Oekraïne was binnengevallen. Dat meldt statistiekbureau ONS, de Britse evenknie van het CBS.

1 uur geleden
Boeing levert meer verkeersvliegtuigen af

ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Boeing heeft in het eerste kwartaal van dit jaar meer verkeersvliegtuigen aan klanten afgeleverd dan een jaar eerder, waardoor de omzet is gestegen. Volgens de vliegtuigmaker ging het om 143 toestellen, tegen 130 die een jaar eerder aan klanten werden overgedragen.

3 uur geleden
Inspectie legt Tata Steel dwangsom op om gevaarlijke staalslak

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) legt een dwangsom op aan Tata Steel. De staalfabrikant moet een specifieke soort staalslak voortaan als gevaarlijk classificeren, waarschuwt de inspectie.

3 uur geleden
Zeker vijf tankers verleggen koers van Rotterdam naar Azië

ROTTERDAM (ANP) - Zeker vijf tankers die onderweg waren naar Rotterdam, hebben na de sluiting van de Straat van Hormuz hun koers verlegd naar Azië. Dat meldt Havenbedrijf Rotterdam. De schepen konden hun olie daar op dat moment voor hogere prijzen verkopen.

3 uur geleden