Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Containervervoerder Maersk schrapt wereldwijd 10.000 banen

Containervervoerder Maersk schrapt wereldwijd 10.000 banen

KOPENHAGEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Deense containerrederij en vrachtvervoerder A.P. Møller-Maersk gaat wereldwijd minstens 10.000 banen schrappen. Het bedrijf wil daarmee kosten besparen en de winstgevendheid beschermen. De stap volgt op de gedaalde vrachtprijzen, de toegenomen concurrentie in de sector en de zwakkere vraag naar containervervoer.

Maersk waarschuwde eerder al dat het wereldwijde containervolume dit jaar sterker zal dalen dan gedacht. Doordat de wereldeconomie afzwakt worden er minder goederen vervoerd per schip vanuit Azië naar Europa en de Verenigde Staten. Zo kopen consumenten minder spullen door de hoge inflatie en proberen fabrikanten eerst bestaande voorraden af te bouwen voordat ze nieuwe voorraden aanleggen.

Door het massaontslag verdwijnt zo'n 9 procent van de werknemers bij het bedrijf. Maersk verwacht dat de ontslagronde een kostenbesparing oplevert van 600 miljoen dollar. Ook gaat het in Kopenhagen gevestigde bedrijf zijn aandeleninkoopprogramma voor 2024 herzien en de kapitaalinvesteringen in 2023 en 2024 verlagen. De winst voor aftrek van rentekosten, belastingen, afschrijving en afboekingen zal dit jaar aan de onderkant van de eerder voorspelde bandbreedte van 9,5 miljard tot 11 miljard dollar uitkomen.

Verlagen kosten

Topman Vincent Clerc verklaarde in een interview met Bloomberg TV dat Maersk al is begonnen met het verlagen van de kosten en al 6500 banen heeft geschrapt in de ontslagronde. Sinds het begin van het jaar is het personeelsbestand daarmee al verminderd van 110.000 tot 103.500. Uiteindelijk wil het bedrijf het personeelsbestand in 2024 terug hebben gebracht tot onder de 100.000.

Maersk boekte in 2021 en 2022 nog recordwinsten dankzij de grote vraag naar consumptiegoederen tijdens de coronapandemie. Die sterke vraag zorgde in combinatie met het beperkte aanbod van vrachtschepen voor een flinke stijging van de transportprijzen. In het derde kwartaal van dit jaar zag Maersk de omzet bijna halveren tot 12,1 miljard dollar. De nettowinst kelderde tot 521 miljoen dollar, van 8,9 miljard dollar een jaar geleden.

Meer uit Financieel

Grote uitval vluchten door staking Franse luchtverkeersleiders

PARIJS (ANP/AFP) - Door een tweedaagse staking van Franse luchtverkeersleiders zijn donderdag en vrijdag ongeveer 1500 vluchten geannuleerd en worden bijna 300.000 passagiers geraakt. De luchtverkeersleiders hebben het werk neergelegd onder meer uit protest tegen personeelstekorten en hoge werkdruk.

6 uur geleden
HAL en Boskalis kopen Nederlandse activiteiten VolkerWessels

RIJSSEN (ANP) - De Nederlandse activiteiten van bouw- en infrastructuurbedrijf VolkerWessels worden overgenomen door investeerder HAL en baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis. VolkerWessels-eigenaar Reggeborgh heeft daarover in hoofdlijnen overeenstemming bereikt.

7 uur geleden
Hoge koninklijke onderscheiding oud-DNB-president Klaas Knot

AMSTERDAM (ANP) - Oud-president Klaas Knot van De Nederlandsche Bank (DNB) heeft een hoge koninklijke onderscheiding gekregen voor zijn werk als centralebankpresident. Knot is benoemd tot Grootofficier in de Orde van Oranje-Nassau. De onderscheiding werd donderdag op de afscheidsreceptie van Knot op het hoofdkantoor van DNB in Amsterdam uitgereikt door minister van Financiën Eelco Heinen.

8 uur geleden
Nieuwe records voor S&P 500 en Nasdaq na sterk banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst gesloten, waarbij de brede S&P 500 en de technologiegraadmeter Nasdaq naar nieuwe recordniveaus stegen. De aandacht van beleggers op Wall Street ging vooral uit naar het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid dat beter uitviel dan verwacht. Donderdag werd een halve dag gehandeld in New York en op vrijdag 4 juli zijn de Amerikaanse beurzen de hele dag dicht voor de viering van Onafhankelijkheidsdag in de Verenigde Staten.

8 uur geleden
Winst voor AEX-index na sterk banenrapport VS

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met winst gesloten. Europese beleggers verwerkten onder meer een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse arbeidsmarkt dat ook voor plussen op Wall Street zorgde. Ook bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen aan het handelsfront. Volgende week loopt de deadline voor de tijdelijke opschorting van de Amerikaanse importheffingen af.

10 uur geleden
KLM spant kort geding aan om staking grondpersoneel te voorkomen

AMSTELVEEN (ANP) - KLM spant een kort geding aan om de door vakbonden FNV en CNV aangekondigde staking van grondpersoneel op Schiphol komende woensdag van 14.00 tot 22.00 uur te voorkomen. De luchtvaartmaatschappij zegt dat de gevolgen daarvan, zeker in de topdrukte van de zomervakantie, onacceptabel zijn vanwege onder meer operationele en veiligheidsrisico's. Bovendien zijn FNV en CNV niet met KLM tot veiligheidsafspraken gekomen over deze aangekondigde actie, aldus de maatschappij.

10 uur geleden
Duitse Tesla-verkoop bijna 60 procent lager in eerste jaarhelft

FLENSBURG (ANP/DPA) - De verkoop van Tesla in Duitsland is in de eerste helft van dit jaar met bijna 60 procent gedaald vergeleken met vorig jaar. Volgens de Duitse transportautoriteit KBA werden er 8890 Tesla's verkocht. De algehele Duitse markt voor elektrische auto's liet juist wel groei zien, met 35 procent.

11 uur geleden