Containerschip Ever Given komt eindelijk aan in Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Het containerschip Ever Given dat in maart het Suezkanaal blokkeerde, komt donderdag in de vroege ochtend aan in de Rotterdamse haven. Het schip blijft naar verwachting tot begin augustus in Rotterdam om containers te lossen en te laden. Daarna vertrekt het naar het Engelse Felixstowe.
De Ever Given werd in maart wereldberoemd toen het door een zandstorm overdwars vast kwam te liggen in het Suezkanaal. Het duurde ongeveer een week voor het schip vlot getrokken kon worden. In die tijd ontstond een file van honderden schepen en raakte de wereldwijde handel ontregeld. Een deel van de schepen die eigenlijk door het kanaal heen wilden, besloot om Afrika heen te varen.
Nadat de Ever Given los was gekomen, lag het schip maanden aan de ketting. In die periode steggelden de eigenaar en de autoriteit van het Suezkanaal over een schadevergoeding. Onduidelijk is hoeveel er precies betaald is, maar het zou om honderden miljoenen euro's gaan.
Pas toen een akkoord over het betalen van de schadevergoeding aan de kanaalautoriteit SCA werd bereikt, mocht de Ever Given vertrekken. Begin juli verliet het containerschip het Suezkanaal. Daarna lag het vaartuig nog enkele dagen bij havenstad Port Saïd voor anker om voorbereidingen te treffen voor de hervatting van de reis.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP/BLOOMBERG) - De Nederlandse chipmaker Axelera AI heeft meer dan 250 miljoen dollar (211 miljoen euro) opgehaald bij investeerders. Het bedrijf uit Eindhoven maakt energiezuinige halfgeleiders waarmee kunstmatige-intelligentiemodellen kunnen worden gedraaid. Onder meer het Amerikaanse BlackRock deed als nieuwe investeerder mee in de investeringsronde, die werd geleid door het Europese durfkapitaalfonds Innovation Industries.
12 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Financiële instellingen moeten meer doen om beter bestand te zijn tegen geopolitieke risico's, zoals de dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump om Groenland in te nemen. Dat heeft directeur toezicht Steven Maijoor van De Nederlandsche Bank (DNB) tegen journalisten gezegd.
49 minuten geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Chinezen hebben aanzienlijk meer uitgegeven in de vakantieperiode rond het Chinese Nieuwjaar dan vorig jaar. Het aantal reizen en hotelovernachtingen steeg flink. Ook verkochten winkeliers meer. Dit gebeurde wel na stimulering door de overheid.
1 uur geledenPANAMA-STAD (ANP/BLOOMBERG) - APM Terminals, onderdeel van de Deense containerrederij A.P. Møller-Maersk, neemt tijdelijk de werkzaamheden in de havens van Panama over van het Hongkongse conglomeraat CK Hutchison. De stap volgt op de nietigverklaring door het Panamese Hooggerechtshof van de contracten van CK Hutchison voor de exploitatie van de havens van Balboa en Cristóbal, aan beide uiteinden van het Panamakanaal.
1 uur geledenDELFT (ANP) - Betalen of niet betalen, dat zijn de enige twee keuzes die telecomprovider Odido heeft na het dreigement van cybercriminele groep ShinyHunters om de gestolen data openbaar te maken. Dat zegt universitair hoofddocent Rolf van Wegberg van de TU Delft, die onderzoek doet naar hoe cybercriminelen hun geld verdienen.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse overheid wil dat Netflix, Disney+, Amazon Prime Video en andere streamingdiensten zich aan dezelfde toegankelijkheids- en inhoudsregels gaan houden die gelden voor traditionele omroepen zoals de BBC. Die regels zijn opgesteld door mediatoezichthouder Ofcom en bepalen onder meer dat schadelijk taalgebruik en gewelddadig of aanstootgevend materiaal gemeden moet worden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL verwacht de komende tijd met veel minder postbezorgers te werken. Volgens vakbond FNV gaat het om een krimp met 2000 tot 3000 banen, bevestigt vakbondsbestuurder Pieter Beuzenberg na een bericht van het FD. Vanaf juli mag PostNL langer doen over het bezorgen van post en daardoor zijn er minder bezorgers nodig.
3 uur geleden