Containerschip Ever Given komt eindelijk aan in Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Het containerschip Ever Given dat in maart het Suezkanaal blokkeerde, komt donderdag in de vroege ochtend aan in de Rotterdamse haven. Het schip blijft naar verwachting tot begin augustus in Rotterdam om containers te lossen en te laden. Daarna vertrekt het naar het Engelse Felixstowe.
De Ever Given werd in maart wereldberoemd toen het door een zandstorm overdwars vast kwam te liggen in het Suezkanaal. Het duurde ongeveer een week voor het schip vlot getrokken kon worden. In die tijd ontstond een file van honderden schepen en raakte de wereldwijde handel ontregeld. Een deel van de schepen die eigenlijk door het kanaal heen wilden, besloot om Afrika heen te varen.
Nadat de Ever Given los was gekomen, lag het schip maanden aan de ketting. In die periode steggelden de eigenaar en de autoriteit van het Suezkanaal over een schadevergoeding. Onduidelijk is hoeveel er precies betaald is, maar het zou om honderden miljoenen euro's gaan.
Pas toen een akkoord over het betalen van de schadevergoeding aan de kanaalautoriteit SCA werd bereikt, mocht de Ever Given vertrekken. Begin juli verliet het containerschip het Suezkanaal. Daarna lag het vaartuig nog enkele dagen bij havenstad Port Saïd voor anker om voorbereidingen te treffen voor de hervatting van de reis.
Meer uit Financieel
MENLO PARK (ANP) - Facebook en Instagram lijken te kampen met een storing. Op allestoringen.nl komen zondagochtend duizenden meldingen binnen van gebruikers die moeite hebben met inloggen op de platformen, beide onderdeel van Meta Platforms. Ook vanuit het buitenland worden veel meldingen gedaan.
29 minuten geledenHONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese startup Moonshot AI, die vrijdag zijn nieuwe AI-model Kimi K3 lanceerde, bereidt zich voor op een beursgang in Hongkong. Ingewijden zeggen tegen persbureau Bloomberg dat het bedrijf dat aan investeerders heeft laten weten. Het bedrijf wil daarmee de kans aangrijpen om de kapitaalmarkten aan te boren, nadat Kimi K3 de opvattingen in de sector over de groeiende capaciteiten van China op zijn kop heeft gezet en techaandelen wereldwijd liet dalen.
48 minuten geledenGRÜNHEIDE (ANP/DPA) - Tesla wil de productie in zijn grote fabriek in het Duitse Grünheide bij Berlijn dit jaar opvoeren. Daarnaast wil de elektrische autofabrikant 3500 nieuwe medewerkers aannemen en moet de fabriek nieuwe markten gaan bedienen. Tesla ziet de vraag naar zijn elektrische auto's aantrekken en de winstcijfers verbeteren, meldt het bedrijf in het jaarverslag van de Duitse productieafdeling van het bedrijf.
2 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG) - Het bestuur van Telecom Italia, de belangrijkste telecomaanbieder van Italië, heeft unaniem ingestemd met het overnamebod van de Italiaanse postgroep Poste Italiane ter waarde van 10,8 miljard euro. Dat maakte het telecombedrijf zaterdag bekend.
19 uur geledenNEW YORK (ANP) - Steeds meer beurshandelaren zetten in op een verdere daling van het aandeel SpaceX, nog geen maand nadat het raket- en AI-bedrijf van Elon Musk met de grootste beursintroductie ooit naar de beurs in New York is gegaan. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times zaterdag.
20 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De Chinese regering zegt de nationalisatie van British Steel door het Verenigd Koninkrijk, een staalbedrijf dat in Chinese handen was, nauwlettend te volgen. Als dat nodig is, zal China passende maatregelen nemen om zijn rechten en belangen te beschermen, waarschuwde het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken zaterdag.
21 uur geledenKOEWEIT (ANP) - Het staatsolieconcern van Koeweit meldt dat een van zijn olie-installaties zaterdag is getroffen door "herhaalde Iraanse aanvallen". Daarbij is aanzienlijke materiële schade ontstaan en zijn enkele mensen gewond geraakt, meldt het Koeweitse staatspersbureau.
23 uur geleden