Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Containerschip Ever Given komt eindelijk aan in Rotterdam

Containerschip Ever Given komt eindelijk aan in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het containerschip Ever Given dat in maart het Suezkanaal blokkeerde, komt donderdag in de vroege ochtend aan in de Rotterdamse haven. Het schip blijft naar verwachting tot begin augustus in Rotterdam om containers te lossen en te laden. Daarna vertrekt het naar het Engelse Felixstowe.

De Ever Given werd in maart wereldberoemd toen het door een zandstorm overdwars vast kwam te liggen in het Suezkanaal. Het duurde ongeveer een week voor het schip vlot getrokken kon worden. In die tijd ontstond een file van honderden schepen en raakte de wereldwijde handel ontregeld. Een deel van de schepen die eigenlijk door het kanaal heen wilden, besloot om Afrika heen te varen.

Nadat de Ever Given los was gekomen, lag het schip maanden aan de ketting. In die periode steggelden de eigenaar en de autoriteit van het Suezkanaal over een schadevergoeding. Onduidelijk is hoeveel er precies betaald is, maar het zou om honderden miljoenen euro's gaan.

Pas toen een akkoord over het betalen van de schadevergoeding aan de kanaalautoriteit SCA werd bereikt, mocht de Ever Given vertrekken. Begin juli verliet het containerschip het Suezkanaal. Daarna lag het vaartuig nog enkele dagen bij havenstad Port Saïd voor anker om voorbereidingen te treffen voor de hervatting van de reis.

Meer uit Financieel

Schiphol houdt tarieven voor maatschappijen komende jaren gelijk

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol houdt de havengelden de komende jaren op het huidige niveau. Gemiddeld liggen de tarieven die luchtvaartmaatschappijen betalen voor gebruik van het vliegveld nu op 60 euro per passagier. "Daar blijven we op tot en met 2030", zei financieel topman Robert Carsouw tijdens een persconferentie na de jaarresultaten.

9 minuten geleden
Brussel akkoord met grote deal van bedrijf achter Taylor Swift

BRUSSEL (ANP) - De overname van het Amerikaanse platenlabel Downtown door muziekconcern Universal Music Group (UMG) heeft goedkeuring gekregen van de Europese Commissie. Toezichthouders in Brussel verlangen wel dat UMG, het platenbedrijf achter sterren als Taylor Swift en Harry Styles, het artiestenroyaltyplatform Curve van Downtown afstoot. Het concern, met hoofdkantoor in Hilversum, heeft daarmee ingestemd.

13 minuten geleden
Nestlé voert productie op om tekort babyvoeding te voorkomen

VEVEY (ANP/BLOOMBERG) - Nestlé voert de productie van babyvoeding op om een ​​tekort te voorkomen na een grote terugroepactie. De Zwitserse voedingsmiddelenfabrikant en concurrenten als Danone en Groupe Lactalis hebben de afgelopen tijd grote partijen babyvoeding teruggeroepen door de mogelijke aanwezigheid van cereulide, een giftige stof die braken en diarree kan veroorzaken.

55 minuten geleden
Tarief gebruik stroomnet straks afhankelijk van moment van de dag

DEN HAAG (ANP) - Huishoudens gaan over een paar jaar relatief meer betalen voor gebruik van het stroomnet op drukkere momenten van de dag. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft vrijdag aangekondigd later dit jaar een nieuwe nettariefstructuur vast te stellen waarbij het tarief afhankelijk wordt van het moment op de dag. De maatregel gaat op zijn vroegst in 2028 in.

1 uur geleden
Schiphol-topman: sneeuwweek geen goed voorbeeld van kwaliteit

SCHIPHOL (ANP) - De start van dit jaar was volgens Schiphol "geen goed voorbeeld van hoe wij kwaliteit willen leveren aan reizigers". Dat zei topman Pieter van Oord vrijdag in een toelichting op de jaarresultaten van de luchthaven. Hij verwees naar de dagenlange verstoringen door het winterweer begin januari, waardoor veel vluchten werden geschrapt en honderdduizenden passagiers werden getroffen.

1 uur geleden
Daling suikerprijzen drukt op moederbedrijf Aviko

BREDA (ANP) - De resultaten van Royal Cosun, het moederbedrijf van suikerproducent Cosun Beet Company en fritesmaker Aviko, stonden in 2025 flink onder druk door een sterke verslechtering van de Europese suikermarkt. Het teeltjaar 2025 leverde volgens het bedrijf voor de leden wel een "uitzonderlijk goede" bietenoogst op. Die extra volumes kwamen echter terecht in een markt waar de suikerprijzen al langere tijd onder druk staan. Dat leidde tot een lagere bietenprijs en drukte de marges.

1 uur geleden
Greenpeace teleurgesteld om verwachte passagiersstijging Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Greenpeace is niet te spreken over de verwachte stijging van het aantal reizigers op Schiphol. "We zijn teleurgesteld dat het aantal passagiers op Schiphol naar verwachting zo hoog ligt", reageert Wouter Lemm van Greenpeace Nederland.

2 uur geleden