Containerschip Ever Given komt dag later aan in Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Het containerschip Ever Given dat in maart het Suezkanaal blokkeerde, komt een dag later, namelijk donderdag, aan in de Rotterdamse haven. Het schip blijft naar verwachting tot begin augustus in Rotterdam om containers te lossen en te laden. Daarna vertrekt het naar het Engelse Felixstowe.
De Ever Given werd in maart wereldberoemd toen het overdwars vast kwam te liggen in het Suezkanaal. Er ontstond een file van honderden schepen. Nadat de Ever Given eind maart vlot was getrokken, lag het schip maanden aan de ketting. In die periode steggelden de eigenaar en de autoriteit van het Suezkanaal over een schadevergoeding. Begin juli verliet het containerschip het Suezkanaal. Daarna lag het enkele dagen voor anker bij de Egyptische havenstad Port Saïd. Inmiddels is het schip onderweg naar Rotterdam.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Philips wordt nog steeds achtervolgd door juridische zaken rond de grote terugroepactie van slaapapneuapparaten die in 2021 begon. Amerikaanse beleggers die enkele jaren terug al een claimprocedure waren gestart, hebben in december een verzoek ingediend om ook Philips-topman Roy Jakobs in die zaak te betrekken. Dit volgt uit het donderdag verschenen jaarverslag en ook NRC berichtte over de kwestie.
54 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Vliegtuigbouwer Airbus streeft ernaar om dit jaar een recordaantal commerciële vliegtuigen af te leveren. Het bedrijf profiteert naar eigen zeggen van een "sterke vraag" en een winststijging in 2025.
55 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP) - Viaplay heeft het jaar 2025 afgesloten met minder abonnees. De Zweedse streamingdienst, die in Nederland de Formule 1 uitzendt, telde in de maanden oktober, november en december 2025 ongeveer 4,36 miljoen abonnees. Dat zijn er ruim 8 procent minder dan de bijna 4,8 miljoen in het vierde kwartaal van 2024.
2 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR/AFP/BELGA) - Bill Gates heeft een voor donderdag geplande toespraak op een internationale top over kunstmatige intelligentie (AI) in India op het laatste moment afgezegd. Volgens de Gates Foundation wil de Microsoft-oprichter niet dat de focus van het evenement te veel wordt afgeleid. Gates is in opspraak door zijn vroegere band met zedendelinquent Jeffrey Epstein.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - KLM zet tijdelijk extra personeel in om het toegenomen aantal claims te verwerken. De luchtvaartmaatschappij heeft na de sneeuwweek op Schiphol in januari meer klantvragen en claims binnengekregen en is nog niet klaar met het afhandelen daarvan.
3 uur geledenVEVEY (ANP) - De grootschalige terugroepactie van babyvoeding door Nestlé heeft een negatieve invloed op de verwachte omzetgroei van het voedingsconcern. Nestlé heeft in tientallen landen, waaronder Nederland, babyvoeding uit de schappen gehaald om de mogelijke aanwezigheid van de giftige stof cereulide. Die kan leiden tot braken en diarree. In het eerste kwartaal alleen loopt de impact voor het bedrijf naar schatting in de honderden miljoenen.
4 uur geledenSON (ANP) - Het aantal ziekmeldingen in januari is in vijf jaar niet zo laag geweest. Dat blijkt uit cijfers van arbodienstverleners ArboNed en HumanCapitalCare, die gezamenlijk verzuimregelingen voor zo'n miljoen Nederlandse werknemers voorzien. Dat komt voornamelijk omdat de griepepidemie dit jaar relatief laat is begonnen.
4 uur geleden