Containerschip Ever Given komt dag later aan in Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Het containerschip Ever Given dat in maart het Suezkanaal blokkeerde, komt een dag later, namelijk donderdag, aan in de Rotterdamse haven. Het schip blijft naar verwachting tot begin augustus in Rotterdam om containers te lossen en te laden. Daarna vertrekt het naar het Engelse Felixstowe.
De Ever Given werd in maart wereldberoemd toen het overdwars vast kwam te liggen in het Suezkanaal. Er ontstond een file van honderden schepen. Nadat de Ever Given eind maart vlot was getrokken, lag het schip maanden aan de ketting. In die periode steggelden de eigenaar en de autoriteit van het Suezkanaal over een schadevergoeding. Begin juli verliet het containerschip het Suezkanaal. Daarna lag het enkele dagen voor anker bij de Egyptische havenstad Port Saïd. Inmiddels is het schip onderweg naar Rotterdam.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/RTR) - Google heeft stevige kritiek op de Europese regels en de manier waarop die worden gehandhaafd. Het Amerikaanse techbedrijf kreeg donderdag een boete van 890 miljoen euro voor overtreding van de regels.
31 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Topman van de Rotterdamse haven Boudewijn Siemons kan niet uitsluiten dat er dit jaar nog fabrieken de deuren zullen sluiten. De industrie staat al langer onder druk in de haven. Investeringen in fabrieken lopen achter en dat is reden tot zorg, zegt Siemons.
40 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De prijs voor Brentolie, oftewel olie uit onder meer het Midden-Oosten, is donderdag gestegen tot bijna 100 dollar per vat. De olieprijs stijgt verder door de nieuwe reeks aanvallen die de Verenigde Staten uitvoeren op Iran en Houthi's die Saudische tankers aanvallen op de Rode Zee.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel legt Google een boete van 460 miljoen euro op vanwege het voortrekken van zijn eigen diensten in Google Search. Daarmee overtreedt het bedrijf de Digital Markets Act (DMA), concludeert de Europese Commissie. Winkels, hotelboekingen, transport of sportnieuws van moederbedrijf Alphabet komen bovenin de zoekresultaten van Google Search te staan, aldus de Commissie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een kluswoning werd in 2025 na een verbouwing gemiddeld 178.000 euro meer waard. Dat komt neer op een waardestijging van bijna de helft, meldt makelaarsvereniging NVM. In 2020 werd een opgeknapte kluswoning nog ongeveer 40 procent meer waard. Kopers moeten nog wel flink investeren om zo'n opknapwoning weer comfortabel en bewoonbaar te maken.
1 uur geledenEERBEEK (ANP) - De curator van Folding Boxboard, een van de papierfabrieken in Eerbeek die failliet werd verklaard, ziet mogelijkheden voor een doorstart. Dat meldt hij desgevraagd aan ANP. Daarmee is er hoop voor beide failliete papierfabrieken in Eerbeek.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De overslag van olie en olieproducten in de Rotterdamse haven is het afgelopen halfjaar toegenomen vanwege de sluiting van de Straat van Hormuz. Dat meldt Havenbedrijf Rotterdam. De prijzen van ruwe olie en olieproducten zijn gestegen omdat de belangrijke zeestraat de afgelopen maanden grotendeels dicht was. Het is daardoor voor Europese raffinaderijen interessant om meer olie te importeren en te verwerken.
3 uur geleden