Consumentenvertrouwen vrijwel onveranderd in juli
DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van Nederlandse consumenten blijft in juli vrijwel hetzelfde als een maand eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het consumentenvertrouwen kwam uit op min 4 tegen min 3 in juni. Het oordeel over de economie verbeterde iets, terwijl de koopbereidheid wat verslechterde.
Daarmee ligt het consumentenvertrouwen in juli boven het gemiddelde over de afgelopen twintig jaar (min 8). Het vertrouwen bereikte in januari 2000 de hoogste stand ooit (plus 36). Het dieptepunt werd bereikt in maart 2013 (min 41).
Volgens het CBS waren consumenten in juli minder negatief over de economie dan in juni. Wel vonden ze de tijd voor het doen van grote aankopen ongunstiger dan een maand eerder.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) onderzoekt een mogelijk kartel tussen toeleveranciers aan instellingen in de publieke sector. De toezichthouder heeft daarvoor invallen gedaan bij enkele bedrijven.
2 minuten geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall heeft op de NAVO-top in het Turkse Ankara een principeovereenkomst getekend met de Amerikaanse branchegenoot Lockheed Martin voor de gezamenlijke productie van ATACMS-raketten in Duitsland. ATACMS zijn ballistische langeafstandsraketten voor gronddoelwitten.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Staatsinvesteerder Invest International steekt 875.000 euro in de Nederlandse kweekvleesproducent Mosa Meat. Het foodtechbedrijf wil dat onder meer gebruiken om toegang te krijgen tot strategische markten en voor het inrichten van de productieketens.
16 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement is het erover eens dat er dringend maatregelen moeten worden genomen om de Europese auto-industrie te redden. Die eensgezindheid is weg zodra het gaat over de soort maatregelen. Grofweg zet het ene kamp vol in op de productie van elektrische auto's, terwijl het andere kamp de focus op elektrificering overdreven vindt en geen verbod wil op verbrandingsmotoren per 2035.
1 uur geledenWIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De productie in de Duitse industrie is in mei voor de tweede maand op rij gestegen, meldt het Duitse statistiekbureau Destatis. De stijging werd vooral gedreven door een verbetering van de activiteit in de belangrijke autosector van het land.
2 uur geledenANKARA (ANP) - De NAVO schaft tot tien Saab GlobalEye-surveillancevliegtuigen aan om de verouderde AWACS-radarvliegtuigen te vervangen. Dat heeft secretaris-generaal Mark Rutte bekendgemaakt op de NAVO-top in Ankara. De toestellen worden aangeschaft door Nederland en tien andere lidstaten van de NAVO.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een kleine winst begonnen, mede door een goed ontvangen handelsupdate van olie- en gasconcern Shell (plus 2,4 procent). De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML stonden echter onder druk na zware koersverliezen in de Aziatische chipsector, die volgden op de resultaten van Samsung.
2 uur geleden