Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Consumentenvertrouwen voor zevende maand op rij gedaald

Consumentenvertrouwen voor zevende maand op rij gedaald

DEN HAAG (ANP) - Het consumentenvertrouwen in Nederland is in april voor de zevende maand op rij gedaald en ligt nu op het laagste niveau in anderhalf jaar. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

De index voor het vertrouwen ging deze maand naar min 37, van min 34 in maart. Volgens het CBS zijn consumenten negatiever over het economische klimaat en de koopbereidheid.

Aan het herstel van het consumentenvertrouwen, na het absolute dieptepunt in oktober 2022, kwam in het najaar van 2024 een eind. Het vertrouwen bereikte in januari 2000 de hoogste stand ooit (plus 36) en in september en oktober 2022 de laagste stand ooit (min 59).

Het statistiekbureau meldt dat de bedrijfsinvesteringen in februari met 3,6 procent zijn gekrompen in vergelijking met een jaar eerder. Er werd vooral minder geïnvesteerd in gebouwen en wegvervoer zoals vrachtauto's, opleggers en busjes. In machines (waaronder defensiematerieel) en infrastructuur werd meer geïnvesteerd dan een jaar eerder.

Meer uit Financieel

Canada dreigt met hogere heffingen op staal uit VS

OTTAWA (ANP/BLOOMBERG) - Canada overweegt hogere importheffingen in te stellen op staal en aluminium uit de Verenigde Staten als handelsbesprekingen op niets uitlopen. De Canadese regering zegt op 21 juli de tarieven "aan te passen" naar een niveau dat samenhangt "met de vooruitgang die is geboekt met een bredere handelsovereenkomst".

41 minuten geleden
Syrië voltooit eerste banktransactie via SWIFT sinds begin oorlog

DAMASCUS (ANP) - Syrië heeft voor het eerst sinds het uitbreken van de burgeroorlog in 2011 een internationale banktransactie uitgevoerd via het internationale SWIFT-systeem. Het ging om een commerciële transactie met een bank in Italië, zei de gouverneur van de Syrische centrale bank tegen persbureau Reuters.

59 minuten geleden
Schiphol eist bij rechter verwijdering van hinderzonnepanelen

HAARLEMMERMEER (ANP) - Schiphol spant een rechtszaak aan tegen de eigenaar van zonnepanelen die zonlicht zodanig weerkaatsen dat ze piloten verblinden. Met een kort geding wil de luchthaven afdwingen dat de eigenaar de zonnepanelen verwijdert. Ze vormen volgens Schiphol een "onaanvaardbaar risico voor de veiligheid".

1 uur geleden
Dealer Van Mossel denkt dat repareren Citroëns ongeveer week kost

WAALWIJK (ANP) - Autodealerbedrijf Van Mossel denkt dat de reparaties voor de grote terugroepactie van Citroëns in Nederland het bedrijf ongeveer zeven tot tien dagen duren. Volgens een woordvoerder verwachten de Citroën-dealers van het concern, die vooral in Noord-Holland zitten, ongeveer 3300 auto's te repareren aan defecte airbags.

3 uur geleden
ArcelorMittal trekt Duits plan voor schoner staal in

LUXEMBURG (ANP) - Staalconcern ArcelorMittal zegt niet meer te investeren in installaties voor schoner staal in de Duitse plaatsen Bremen en Eisenhüttenstadt. Het is volgens het bedrijf moeilijk om er voldoende geld mee te verdienen, zelfs met honderden miljoenen euro's steun van de Duitse overheid. In Nederland is Tata Steel in gesprek met Den Haag over steun voor dezelfde soort installaties als ArcelorMittal zou bouwen in Duitsland.

4 uur geleden
EU-lidstaten stemmen in met toetreding Bulgarije tot eurozone

LUXEMBURG (ANP) - De ministers van Financiën van de eurozone hebben ingestemd met de toetreding van Bulgarije tot de eurozone. Dit betekent dat Bulgarije op 1 januari 2026 de euro kan invoeren. Dat heeft voorzitter Paschal Donohoe van de Eurogroep, de groep van ministers van Financiën van de eurolanden, bekendgemaakt.

4 uur geleden
AEX sluit lager na onduidelijkheid over rol VS in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een verlies gesloten. Ook andere Europese beurzen gingen omlaag. De vraag of de Verenigde Staten zich actiever gaan mengen in het wapengeweld tussen Iran en Israël hing duidelijk boven de markt.

4 uur geleden