Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Consumentenvertrouwen neemt verder af in januari

Consumentenvertrouwen neemt verder af in januari

DEN HAAG (ANP) - Het consumentenvertrouwen is in januari verder gedaald vergeleken met een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De stemming onder consumenten verslechterde daarmee voor de vierde maand op rij. Mensen waren deze maand negatiever over de economie dan in december. Ook vonden consumenten de tijd voor grote aankopen iets ongunstiger dan in december.

Het consumentenvertrouwen lag volgens het CBS in januari op min 28, tegen min 26 in december. Het vertrouwen ligt daarmee onder het gemiddelde van de afgelopen twintig jaar, van min 10. In januari 2000 bereikte het vertrouwen de hoogste stand ooit (36) en in september en oktober 2022 de laagste stand ooit (min 59). Het herstel van het consumentenvertrouwen na het absolute dieptepunt in oktober 2022 stokte volgens het CBS in de loop van 2024. Consumenten waren in januari 2025 net zo negatief als in januari 2024.

Het oordeel van consumenten over zowel de economische situatie in de afgelopen twaalf maanden als het oordeel over de economie in de komende twaalf maanden verslechterde. Ook de koopbereidheid van consumenten nam af in januari, waarbij het oordeel over de financiële situatie in de afgelopen twaalf maanden en in de komende twaalf maanden verslechterde.

Meer uit Financieel

Groei Europese luchtvaart vlakt af door Iranoorlog

BRUSSEL (ANP) - De Europese luchtvaart is afgelopen kwartaal minder hard gegroeid door de Iranoorlog. Er kon minder worden gevlogen naar het Midden-Oosten en ook schrapten enkele luchtvaartmaatschappijen vluchten vanwege de dure kerosine. In het tweede kwartaal nam het aantal reizigers volgens luchthavenkoepel ACI Europe met 1,3 procent toe, veel minder dan de 4,3 procent van drie maanden eerder.

13 minuten geleden
Minder impact huurverhogingen op inflatie, voorziet ABN AMRO

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse inflatie wordt steeds minder opgedreven door huurverhogingen, voorziet ABN AMRO. Volgens de economen van de bank is dat goed nieuws, omdat het erop wijst dat de doorwerking van de inflatiepiek van 2022 op huurverhogingen en huisvestingskosten langzaam wegebt. Hierdoor verbetert volgens hen het structurele inflatiebeeld voor Nederland.

13 minuten geleden
Facebook-moeder Meta ziet omzet flink stijgen, winst wel gedaald

MENLO PARK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, heeft in het tweede kwartaal flink meer omzet geboekt, geholpen door hogere prijzen voor advertenties op zijn platformen. De winst daalde wel onder druk van hogere kosten voor onder meer AI-investeringen en banenverlies.

1 uur geleden
Wall Street onderuit na rentebesluit Fed en stijging olieprijzen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke verliezen gesloten. De aandacht van beleggers op Wall Street ging vooral uit naar het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank. De Federal Reserve hield de rente onveranderd, al waren er wel drie stemmen in het bestuur voor een verhoging. Daarnaast stegen de olieprijzen hard door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. De chipfondsen stonden opnieuw bij de dalers door aanhoudende zorgen over toenemende concurrentie vanuit China.

1 uur geleden
Fed houdt rente gelijk, wel stemmen in bestuur voor verhoging

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank handhaaft opnieuw de rente in de Verenigde Staten. Binnen het beleidsbepalende comité van de Federal Reserve waren er wel drie stemmen voor een verhoging, maar negen bestuursleden stemden voor het handhaven van de rente.

3 uur geleden
Air France-KLM en Lufthansa doen definitief bod op Portugees TAP

LISSABON (ANP) - Zowel Air France-KLM als Lufthansa heeft vlak voor de deadline een definitief bod uitgebracht op de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Air France-KLM en Lufthansa deden in april al een niet-bindend bod voor een minderheidsbelang. De Portugese staat, de volledige eigenaar van TAP, vroeg de concerns daarna binnen drie maanden met een definitief bod te komen.

5 uur geleden
Airbus boekt hogere winst door meer afgeleverde vliegtuigen

TOULOUSE (ANP) - Airbus heeft in de eerste helft van dit jaar een flink hogere winst behaald, vooral door de levering van meer verkeersvliegtuigen aan klanten. Daarnaast handhaafde de Europese vliegtuigbouwer zijn doelstelling voor de levering van het recordaantal van ongeveer 870 toestellen in heel dit jaar.

5 uur geleden