Consumentenvertrouwen neemt verder af in januari
DEN HAAG (ANP) - Het consumentenvertrouwen is in januari verder gedaald vergeleken met een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De stemming onder consumenten verslechterde daarmee voor de vierde maand op rij. Mensen waren deze maand negatiever over de economie dan in december. Ook vonden consumenten de tijd voor grote aankopen iets ongunstiger dan in december.
Het consumentenvertrouwen lag volgens het CBS in januari op min 28, tegen min 26 in december. Het vertrouwen ligt daarmee onder het gemiddelde van de afgelopen twintig jaar, van min 10. In januari 2000 bereikte het vertrouwen de hoogste stand ooit (36) en in september en oktober 2022 de laagste stand ooit (min 59). Het herstel van het consumentenvertrouwen na het absolute dieptepunt in oktober 2022 stokte volgens het CBS in de loop van 2024. Consumenten waren in januari 2025 net zo negatief als in januari 2024.
Het oordeel van consumenten over zowel de economische situatie in de afgelopen twaalf maanden als het oordeel over de economie in de komende twaalf maanden verslechterde. Ook de koopbereidheid van consumenten nam af in januari, waarbij het oordeel over de financiële situatie in de afgelopen twaalf maanden en in de komende twaalf maanden verslechterde.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Hyves is na dertien jaar terug als sociaal netwerk. Eigenaar Mediahuis, bekend van kranten als De Telegraaf en De Limburger, denkt dat er in Nederland behoefte is aan een alternatief voor Facebook waarbij bewust niet is gekozen voor verslavende algoritmes en eindeloze scroll.
27 minuten geledenHANGZHOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese tech- en webwinkelconcern Alibaba heeft een nieuwe AI-chip gelanceerd die de concurrentie moet aangaan met het Amerikaanse Nvidia en de enorme uitbreiding van datacentercapaciteit in de komende jaren moet ondersteunen. De chip werd gepresenteerd tijdens de jaarlijkse conferentie van Alibaba Cloud in de oostelijke stad Hangzhou.
28 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten is in september opnieuw iets verder verbeterd ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het vertrouwen stond sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten, die eind februari begon, flink onder druk. Sinds juni is weer een verbetering te zien.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overzeese aanvoer van gekoelde groente en fruit nam tussen 2015 en 2025 sterk toe, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De aanvoer van groente verdubbelde in deze periode en die van fruit nam met bijna de helft toe, terwijl er minder vis en vlees werd aangevoerd. Vooral bananen en avocado's waren vorig jaar meer in trek dan tien jaar geleden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van bestaande koopwoningen zijn in augustus voor het eerst sinds december 2025 op maandbasis gedaald. Vergeleken met juli waren koopwoningen 0,1 procent goedkoper, melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Unie en de Filipijnen zijn het eens over een handelsakkoord, meldt Ursula von der Leyen, de voorzitter van de Europese Commissie. Von der Leyen spreekt in een verklaring in de nacht van maandag op dinsdag van een vrijhandelsovereenkomst die voor beide partijen tastbare voordelen moet opleveren, waaronder nieuwe kansen voor bedrijven, meer investeringen en meer banen.
2 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - Nederlanders hebben in de eerste zes maanden van dit jaar minder besteed per onlineaankoop. Het gemiddelde bestelbedrag ging voor het eerst sinds de coronaperiode omlaag en kwam uit op 100 euro. Dat is 3 procent lager dan een jaar eerder, volgens nieuwe cijfers die belangenvereniging voor webwinkels Thuiswinkel.org dinsdag presenteert.
3 uur geleden