Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Consumentenvertrouwen neemt verder af in januari

Consumentenvertrouwen neemt verder af in januari

DEN HAAG (ANP) - Het consumentenvertrouwen is in januari verder gedaald vergeleken met een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De stemming onder consumenten verslechterde daarmee voor de vierde maand op rij. Mensen waren deze maand negatiever over de economie dan in december. Ook vonden consumenten de tijd voor grote aankopen iets ongunstiger dan in december.

Het consumentenvertrouwen lag volgens het CBS in januari op min 28, tegen min 26 in december. Het vertrouwen ligt daarmee onder het gemiddelde van de afgelopen twintig jaar, van min 10. In januari 2000 bereikte het vertrouwen de hoogste stand ooit (36) en in september en oktober 2022 de laagste stand ooit (min 59). Het herstel van het consumentenvertrouwen na het absolute dieptepunt in oktober 2022 stokte volgens het CBS in de loop van 2024. Consumenten waren in januari 2025 net zo negatief als in januari 2024.

Het oordeel van consumenten over zowel de economische situatie in de afgelopen twaalf maanden als het oordeel over de economie in de komende twaalf maanden verslechterde. Ook de koopbereidheid van consumenten nam af in januari, waarbij het oordeel over de financiële situatie in de afgelopen twaalf maanden en in de komende twaalf maanden verslechterde.

Meer uit Financieel

Restaurantbezoek wordt komend jaar duurder, verwacht FSIN

EDE (ANP) - De prijzen in Nederlandse restaurants en cafés zullen volgend jaar stijgen, verwacht het FoodService Instituut Nederland (FSIN). Ook dit jaar ziet het kennisinstituut een toename van de prijzen in de horecasector en bij supermarkten en speciaalzaken. Dat zorgt ervoor dat de consument kritischer is geworden, stelt FSIN-directeur Patrick Bramer.

40 minuten geleden
NVM verwacht dat huizenmarkt krap blijft ondanks groter aanbod

UTRECHT (ANP) - Makelaarsvereniging NVM verwacht dat de huizenmarkt voorlopig nog krap zal blijven voor kopers, ondanks het gegroeide aanbod van bestaande huizen in het afgelopen kwartaal vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder. Dat heeft voorzitter van de vakgroep NVM Wonen Lana Goutsmits-Gerssen donderdag gezegd tijdens het toelichten van de ontwikkelingen op de woningmarkt in het derde kwartaal.

1 uur geleden
Persoonsgegevens buitgemaakt bij cyberaanval kledingsite ASOS

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse onlinemodewinkel ASOS meldt dat bij een cyberaanval eerder deze week persoonlijke gegevens van klanten zijn buitgemaakt, waaronder namen en contactgegevens. Dat blijkt uit het eerste onderzoek van het bedrijf.

1 uur geleden
Japans modewinkelconcern achter Uniqlo op weg om H&M in te halen

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De eigenaar van Uniqlo, Fast Retailing, is op weg om H&M in te halen als het op een na grootste modewinkelconcern ter wereld. Dankzij winkelopeningen in Europa en Noord-Amerika en relatief eenvoudig ogende kleding die goed aanslaat, stegen de opbrengsten voor de Japanse retailer in een jaar tijd met 17 procent.

1 uur geleden
Sjoerdsma verwacht geen algeheel akkoord na overleg EU en China

DEN HAAG (ANP) - De EU en China bereiken geen "allesomvattend akkoord", verwacht minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66). Dat zei hij donderdag in de Tweede Kamer over het overleg dat de twee blokken momenteel in Beijing voeren.

1 uur geleden
Duitsland verdubbelt groeivooruitzicht economie voor dit jaar

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland heeft zijn verwachtingen voor de economische groei voor dit jaar ruim verdubbeld, na een beter dan verwachte eerste jaarhelft. Dat komt met name door een sterke export en grote overheidsinvesteringen, die zwakke consumentenbestedingen compenseren.

1 uur geleden
Makelaars zien vaker vertraging huizenbouw om vol stroomnet

UTRECHT (ANP) - Makelaars merken dat steeds meer woningbouwprojecten vertraging oplopen door het volle stroomnet, meldt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). "Netcongestie werd eerder als een toekomstig scenario genoemd, maar inmiddels zien makelaars dat bij ongeveer een kwart van de projecten vertraging ontstaat door netcongestie", aldus Lana Goutsmits-Gerssen, voorzitter van de vakgroep NVM Wonen. Ze zei dat donderdag tijdens de presentatie over de ontwikkelingen op de woningmarkt in het afgelopen kwartaal.

2 uur geleden