Consumentenvertrouwen neemt licht af in mei
DEN HAAG (ANP) - Consumenten waren in mei iets pessimistischer over de economie dan een maand eerder. Het consumentenvertrouwen laat daarmee voor het eerst een lichte verslechtering zien na zes maanden van verbeteringen op rij. Consumenten waren in mei pessimistischer over de economie dan in april, meldde het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De koopbereidheid van consumenten was daarentegen iets minder negatief.
De graadmeter waarmee het CBS het consumentenvertrouwen meet, is in mei uitgekomen op een stand van min 38. In april was dat nog min 37. Het consumentenvertrouwen is echter nog altijd uitzonderlijk laag en ligt ver onder het gemiddelde van de afgelopen twintig jaar, dat op min 10 staat.
Het vertrouwen bereikte in januari 2000 de hoogste stand ooit. Toen stond de graadmeter op plus 36. In september en oktober 2022 werd de laagste stand ooit bereikt op min 59. Het CBS begon in 1986 met de metingen.
Met name het oordeel van consumenten over de economie in de komende twaalf maanden was negatiever dan een maand eerder. Het oordeel over de financiële situatie in zowel de afgelopen twaalf maanden als de komende twaalf maanden was in mei daarentegen iets minder negatief. Ook de tijd voor het doen van grote aankopen vonden consumenten een fractie minder ongunstig.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse bank Barclays gaat 5000 banen schrappen om de kosten te verlagen. Het bankconcern zegt dat kunstmatige intelligentie (AI) steeds vaker bijdraagt aan efficiënter werken. De ontslagen treffen ongeveer 5 procent van het personeelsbestand, blijkt uit een presentatie die de bank donderdag gaf.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Websites van vooral lokale bedrijven, zoals restaurants, motorzaken, schildersbedrijven en kledingwinkels, zijn donderdagochtend nog altijd offline na de beveiligingsproblemen met de programmeertaal PHP die woensdag aan het licht kwamen.
14 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP) - Streamingdienst Viaplay heeft het verlies afgelopen kwartaal aanzienlijk teruggedrongen en werkt aan de afronding van de verkoop van zijn Nederlandse activiteiten. Het nettoverlies daalde, van 142 miljoen kroon in het derde kwartaal van vorig jaar, tot 30 miljoen kroon (bijna 3 miljoen euro). Dat maakte het bedrijf donderdag bekend.
1 uur geledenVEVEY (ANP) - Het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé heeft het afgelopen kwartaal geprofiteerd van een "sterke groei" in opkomende markten. Het bedrijf achter onder meer Nescafé, KitKat en San Pellegrino zag met name in landen als India, Japan en Maleisië de verkopen fors toenemen.
1 uur geledenDUIVEN (ANP) - Chiptoeleverancier Besi heeft in het derde kwartaal van 2026 flink meer orders geboekt. Het bedrijf uit Duiven blijft naar eigen zeggen profiteren van de grote vraag naar geavanceerde chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI).
1 uur geledenVENLO (ANP/BLOOMBERG) - De Duits-Nederlandse biotechnoloog Qiagen wordt voor 10,8 miljard euro overgenomen door de Zweedse investeerder EQT. Het bedrijf is actief met laboratoriumtesten en farmaceutisch moleculair onderzoek. Het is een van de grootste overnames in de Europese medische sector van dit jaar.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten is in oktober iets negatiever geworden ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het vertrouwen staat sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten eind februari flink onder druk. Sinds juni was er echter weer een lichte verbetering te zien.
3 uur geleden