Consumentenvertrouwen in eurolanden gedaald
BRUSSEL (ANP) - Consumenten in de eurozone zijn in oktober iets somberder geworden over de economie. Daarop wijst een graadmeter die de Europese Commissie iedere maand aanpast. Het consumentenvertrouwen ligt nu rond het niveau van vlak voor de coronapandemie.
De index voor het consumentenvertrouwen in de eurolanden daalde tot min 4,8. In september werd nog een stand van min 4 bereikt. In de Europese Unie als geheel nam het consumentenvertrouwen ook af.
Redenen voor de daling geeft de Europese Commissie niet. Wel zijn de prijzen voor veel producten de afgelopen tijd gestegen, waaronder gas en elektriciteit. Mogelijk speelt de angst voor een verlies aan koopkracht door oplopende energierekeningen een rol.
Voor metingen van het consumentenvertrouwen maken onderzoekers van de Europese Commissie gebruik van enquêtes die nationale statistiekbureaus in lidstaten afnemen. Daarin wordt bijvoorbeeld gevraagd wat mensen van hun eigen financiële situatie vinden en of ze het een gunstige tijd vinden voor grote aankopen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winsten gesloten. Bij de bedrijven was Cisco Systems een uitblinker dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de producent van netwerkapparatuur. Daarnaast maakte AI-chipbedrijf Cerebras Systems een zeer succesvol beursdebuut op Wall Street.
52 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De beursgang van AI-chipbedrijf Cerebras Systems in New York op donderdag is goed verlopen. Bij opening schoot het aandeel bijna 100 procent omhoog tot meer dan 360 dollar, terwijl de uitgifteprijs op 185 dollar per aandeel lag. Daarmee was dus sprake van bijna een verdubbeling van de koers op de eerste handelsdag van Cerebras.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China gaat tweehonderd vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat heeft president Donald Trump gezegd in een interview met tv-zender Fox News. Trump is momenteel op staatsbezoek in China waar hij heeft gepraat met de Chinese president Xi Jinping.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met flinke winst gesloten. ABN AMRO ging verder omhoog na de stevige plus een dag eerder dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de bank. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML waren in de voorhoede van de AEX te vinden.
5 uur geledenAKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italië, heeft donderdag in het Duitse Aken de prestigieuze Karelsprijs ontvangen. Bij de uitreiking sprak de Duitse bondskanselier Friedrich Merz zijn lof uit voor Draghi en zijn bijdrage aan de Europese eenheid en het redden van de euro tijdens de Europese schuldencrisis.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn donderdag verder gestegen, terwijl beleggers de gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping in Beijing in de gaten houden. De aanhoudende zorgen over de Iranoorlog zijn wat naar de achtergrond verdwenen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter weigert vooralsnog om een schikking van Elon Musk van 1,5 miljoen dollar goed te keuren. Elon Musk wil op die manier een zaak over mogelijke misleiding van beleggers afkopen, maar het bedrag wordt door kenners als erg laag beschouwd. De rechter heeft laten weten nog "rode vlaggen" te zien met betrekking tot de deal.
9 uur geleden