Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Consumentenvertrouwen eurozone licht gestegen

Consumentenvertrouwen eurozone licht gestegen

BRUSSEL (ANP) - Het vertrouwen van consumenten in de economie van de eurozone is in september iets gestegen. Daarop wijst de graadmeter van de Europese Commissie. In de twee maanden daarvoor was nog sprake van een daling. Toen drukte volgens economen van ING de snelle verspreiding van de besmettelijkere Delta-variant van het coronavirus op het sentiment.

In juni bereikte het vertrouwen van consumenten in de economie van zowel de Europese Unie als de eurozone een recordhoogte. Dat kwam doordat coronamaatregelen in veel landen werden versoepeld. Ook nu is de stand van het vertrouwen nog steeds hoger dan die voor de uitbraak van de coronapandemie werd gemeten, meldt de Europese Commissie.

Eerder op de dag maakte het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) bekend dat het consumentenvertrouwen in Nederland deze maand nauwelijks is veranderd ten opzichte van augustus. Nederlanders vinden dat de prijzen sterk stijgen, maar tegelijkertijd zijn ze positiever geworden over de economie.

Meer uit Financieel

Makelaars zien vaker vertraging huizenbouw om vol stroomnet

UTRECHT (ANP) - Makelaars merken dat steeds meer woningbouwprojecten vertraging oplopen door het volle stroomnet, meldt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). "Netcongestie werd eerder als een toekomstig scenario genoemd, maar inmiddels zien makelaars dat bij ongeveer een kwart van de projecten vertraging ontstaat door netcongestie", aldus Lana Goutsmits-Gerssen, voorzitter van de vakgroep NVM Wonen. Ze zei dat donderdag tijdens de presentatie over de ontwikkelingen op de woningmarkt in het afgelopen kwartaal.

17 minuten geleden
VEH vreest hogere energierekening bij tijdsafhankelijk nettarief

AMERSFOORT (ANP) - Vereniging Eigen Huis maakt zich zorgen over de gevolgen van de tijdsafhankelijke nettarieven voor de energierekening van huishoudens. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) publiceerde donderdag een voorstel voor nieuwe tarieven waarin huishoudens meer naar gebruik betalen en worden gestimuleerd om bijvoorbeeld elektrische auto's op een rustig moment op te laden.

46 minuten geleden
Frankrijk biedt boeren renteloze leningen aan na hete zomer

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk stelt renteloze leningen ter waarde van 2 miljard euro beschikbaar aan boeren. Dat meldt het Franse ministerie van Landbouw. Franse boeren zagen gewassen en weilanden afgelopen zomer verwoest worden door hittegolven, droogte en branden.

1 uur geleden
Energiebedrijven waken voor betaalbaarheid voorstel nettarieven

DEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven begrijpen het voorstel van toezichthouder ACM voor tijdsafhankelijke nettarieven voor huishoudens en kleine bedrijven. "Cruciale voorwaarde is wel dat de invoering begrijpelijk en betaalbaar blijft", reageert koepelorganisatie Energie-Nederland.

1 uur geleden
ACM wil tijdafhankelijke nettarieven voor huishoudens

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft donderdag een voorstel gepresenteerd voor tijdafhankelijke nettarieven voor huishoudens en bedrijven met een kleine aansluiting. Dat betekent dat huishoudens meer naar gebruik gaan betalen en worden gestimuleerd om bijvoorbeeld elektrische auto's op een rustig moment op te laden. Dit moet de ruimte op het volle stroomnet vergroten. Sommige huishoudens zijn hierdoor straks wel honderden euro's per jaar extra kwijt.

1 uur geleden
Na jaren weer meer bestellingen bij Thuisbezorgd-moeder

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal bestellingen bij Just Eat Takeaway, waaronder Thuisbezorgd.nl valt, is afgelopen maand toegenomen ten opzichte van een jaar geleden. Het is voor het eerst na 55 maanden, ruim 4,5 jaar, dat er groei is in het aantal bestellingen.

2 uur geleden
Meer keuze woningzoekers door groter aanbod, huizenprijs daalt

UTRECHT (ANP) - Het aanbod van bestaande woningen op de krappe huizenmarkt is in het afgelopen kwartaal verder gestegen, meldt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Daardoor kregen woningzoekers iets meer keuze en in sommige gevallen meer ruimte om te onderhandelen. De gemiddelde verkoopprijs is wat gezakt, na de recordhoogte in het tweede kwartaal.

2 uur geleden