Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Consumentenprijzen in Japan voor het eerst in 13 maanden omhoog

Consumentenprijzen in Japan voor het eerst in 13 maanden omhoog

TOKIO (ANP) - De Japanse consumentenprijzen zijn in augustus voor het eerst in dertien maanden gestegen. Daarmee is een einde gekomen aan de langste periode van prijsdalingen in het land sinds 2011. De prijsstijging kwam vooral door de oplopende prijzen voor hotels, bepaalde voedingsmiddelen en energie.

De prijzen, exclusief die voor vers voedsel, bleven ongewijzigd ten opzichte van een jaar eerder, meldde het ministerie van Binnenlandse Zaken. Dat kwam overeen met de gemiddelde raming van analisten.

De zwakke inflatie in Japan houdt de centrale bank van het land al tijden in een houdgreep. Waar andere centrale banken als de Amerikaanse Federal Reserve en de Europese Centrale Bank nadenken over het afbouwen van de steun, houdt de Bank of Japan vast aan zijn belangrijkste stimuleringsmaatregelen. Daarbij wordt met name gewezen op de druk die de lage inflatie zet op de economie.

Coronabeperkingen

Als prijzen niet stijgen worden consumenten ook niet aangemoedigd om grotere uitgaven te doe. Daarmee kan de economische groei stilvallen. Als de vaccinatiegraad in Japan voldoende stijgt om coronabeperkingen op te heffen zou een prijsstijging weer voor de hand liggen omdat er weer meer winkelend publiek zou zijn.

De producentenprijzen in Japan zijn de laatste tijd weliswaar gestegen maar de meeste Japanse bedrijven rekenen die kosten niet door aan hun klanten. Opmerkelijke uitzonderingen zijn Yamazaki Baking en zuivelbedrijf Megmilk Snow Brand, die onlangs de prijzen verhoogden als gevolg van de hogere kosten van grondstoffen zoals olie en suiker.

Meer uit Financieel

Olieconcern uit VAE belooft miljarden aan nieuwe projecten

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) wil tientallen miljarden dollars steken in nieuwe projecten. Die aankondiging komt enkele dagen nadat het land uit oliekartel OPEC was gestapt.

10 uur geleden
OPEC+ verhoogt productie in eerste vergadering sinds vertrek VAE

WENEN (ANP) - Landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in juni verhogen, werd zondag bekendgemaakt. De stap van de groep olielanden is de eerste sinds de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) deze week aankondigden zich terug te trekken uit het oliekartel.

11 uur geleden
Voorzitter Duits instituut waarschuwt voor recessie na heffing VS

BERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.

14 uur geleden
Gesprekken over overname staaldivisie Thyssenkrupp op pauze

ESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.

16 uur geleden
Verdachte opgepakt in onderzoek naar vergiftigde babyvoeding

WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.

1 dag geleden
Reder MSC mijdt Hormuz met nieuwe dienst naar Perzische Golf

GENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.

1 dag geleden
FME: autoheffingen VS nadelig voor Nederlandse toeleveranciers

ZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.

1 dag geleden