ConsumentenClaim begint actie tegen Apple voor trage iPhones
AMSTERDAM (ANP) - Consumenten die een iPhone 6, 7 en SE van Apple hebben gekocht hebben recht op compensatie voor de schade die ze hebben geleden door de bewuste vertraging van deze modellen door het Amerikaanse techconcern. Dat meldt ConsumentenClaim die samen met Stichting Aequitas Belangenbehartiging een claim is gestart tegen Apple.
Apple bracht in 2017 en 2018 diverse iOS-updates op de markt voor de iPhone 6, 6 Plus, 6s, 6s Plus, 7, 7 Plus en de eerste generatie SE-modellen. Deze updates verminderden het prestatieniveau van de smartphones en hadden als doel om het onderliggende defect aan de batterij te verhullen. De iPhones werden hierdoor trager en werkten niet meer naar behoren.
Apple heeft haar gebruikers hier niet over geïnformeerd. Consumenten liepen hiermee schade op door de verminderde snelheid, functionaliteit en kwaliteit van de iPhones. Veel consumenten zagen zich genoodzaakt de batterij of zelfs hun hele iPhone voortijdig te vervangen.
Oneerlijke handelspraktijken
"Wij zijn van mening dat Apple zich schuldig heeft gemaakt aan oneerlijke handelspraktijken door de bewuste vertraging van de iPhones", zegt Stef Smit, directeur ConsumentenClaim. De claimorganisatie stelt Apple daarom aansprakelijk en wil voor gedupeerden een compensatie bereiken tot 100 euro per toestel. Voor gedupeerden die hun iPhone door de oneerlijke handelspraktijken hebben vervangen kan de compensatie hoger uitvallen.
In de Verenigde Staten heeft Apple in deze zaak in totaal al voor 613 miljoen dollar (zo'n 572 miljoen euro) geschikt en is 92 dollar (circa 86 euro) per gedupeerde uitgekeerd. In Frankrijk werd een boete van 25 miljoen euro opgelegd en in Italië werd een boete van 10 miljoen euro bevestigd door de rechter. Ook in andere Europese landen lopen er massaclaims tegen Apple.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het is nog te vroeg om te zeggen of de droogte daadwerkelijk tot schaarste in de supermarkt zal leiden. Dat zegt Land- en tuinbouworganisatie LTO. De situatie wordt met elke droge en warme dag wel zorgelijker voor boeren, aldus LTO.
34 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De herziening van het emissiehandelssysteem van de EU is onder meer nodig vanwege oneerlijke concurrentie vanuit de rest van de wereld, aldus Eurocommissaris Wopke Hoekstra. In het voorstel krijgt de industrie langer de tijd om haar uitstoot terug te dringen. Maar er staat ook in dat de helft van het geld dat wordt opgehaald via het emissiehandelssysteem moet worden geïnvesteerd om de industrie te verduurzamen.
44 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De Europese Commissie zet met de herziening van het emissiehandelssysteem (ETS) "de handrem op de verduurzaming van de industrie", stelt Natuur & Milieu. Volgens de milieuorganisatie worden bedrijven die vooroplopen met verduurzaming erdoor benadeeld en profiteren juist de bedrijven die "de omslag jarenlang hebben uitgesteld".
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Het aantal leveringen in de luchtvaart-, ruimte- en defensie-industrie blijft achter bij de bestellingen en die kloof wordt steeds groter. Het grootste obstakel voor de productie zijn beperkingen in de toeleveringsketen, stelt adviesbureau Bain & Company na onderzoek.
1 uur geledenALMELO (ANP) - De Hoge Raad hoeft zich niet te buigen over de asbeststrafzaak tegen bouwmaterialenbedrijf Eternit. De Overijsselse onderneming had daarom gevraagd omdat er sprake zou zijn van verjaring, maar in dat verzoek ging de rechter in Almelo niet mee. Daardoor behandelt die rechter de zaak zelf verder.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het mediabedrijf van Donald Trump wil dat handelaren en beleggers gaan betalen voor realtime toegang tot berichten op Truth Social van de populairste accounts op het platform, waaronder dat van de president zelf. Trump Media hoopt op die manier een aantrekkelijke nieuwe inkomstenbron aan te boren.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrentes zijn deze week stevig opgelopen door de geopolitieke onrust rond Iran en Oekraïne, meldt De Hypotheekshop. Volgens de hypotheekadviesketen verhoogden bijna alle geldverstrekkers in Nederland afgelopen dagen hun rentetarieven. Tien partijen deden dit zelfs twee keer.
2 uur geleden