Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Consumentenbond: webwinkels misleiden met niet-leverbare modellen

Consumentenbond: webwinkels misleiden met niet-leverbare modellen

DEN HAAG (ANP) - Webwinkels lokken soms klanten met populaire producten die helemaal niet meer leverbaar zijn. Daarover klaagt de Consumentenbond, die aanhoudend klachten hierover binnenkrijgt en daarom zelf ook weer een peiling heeft gedaan.

Mensen van de bond bestelden bij zeven webwinkels 22 apparaten waarvan ze het vermoeden hadden dat ze niet leverbaar zouden zijn omdat de producten erg gewild waren. Van de artikelen bleken er uiteindelijk slechts twee leverbaar. Vaak leverden de winkels een ander model, soms zelfs zonder bericht.

"Pure misleiding", vindt Consumentenbond-directeur Sandra Molenaar. Ze wijst erop dat ook keurmerk Thuiswinkel Waarborg, waarbij een aantal van de overtreders is aangesloten, niet vrijuit gaat. "We hebben het keurmerk geïnformeerd, maar dat reageert laconiek. Terwijl het de winkels zou moeten aanspreken en zorgen dat ze zich aan de regels houden. Dat gebeurt niet."

Ontbinden

De organisatie Thuiswinkel.org, die achter het keurmerk zit, geeft aan nog geen klachten over de kwestie te hebben ontvangen via haar klachtenloket. Directeur Marlene ten Ham van de webwinkelbrancheorganisatie wijst erop dat het ook niet per se een klachtwaardige situatie is als mensen bijvoorbeeld een nieuwer model krijgen dan ze eigenlijk hadden besteld. Maar ze erkent dat het wel misleidend is als webwinkels onjuiste informatie verstrekken over hun voorraad. Thuiswinkel.org zal daar volgens haar achteraan gaan. Ten Ham geeft ook aan dat consumenten het recht hebben om de koopovereenkomst te ontbinden als een besteld product niet meer leverbaar is.

De Consumentenbond klaagde onlangs ook al dat webwinkels consumenten bij het retourneren van producten vaak te laat of te weinig geld terugbetalen. Daar hadden mensen van de bond eveneens zelf onderzoek naar gedaan.

Meer uit Financieel

Hoger loon voor buschauffeurs Utrecht bij extra werken om tekort

UTRECHT (ANP) - Ov-bedrijf Transdev biedt buschauffeurs in Utrecht sinds deze week een hoger salaris voor extra diensten om een chauffeurstekort. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door RTV Utrecht. De regeling geldt in elk geval tot de zomer en wordt mogelijk verlengd als de personeelskrapte in die regio aanblijft.

12 minuten geleden
Rabo-economen: oorlog zorgt voor economische pijn, geen recessie

UTRECHT (ANP) - Economen van Rabobank voorzien economische pijn in Nederland door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Maar een recessie verwachten ze niet, al heeft de bank haar eerdere voorspellingen in een nieuwe raming wel iets verlaagd.

50 minuten geleden
Olieprijzen omhoog door oplaaiend geweld in Midden-Oosten

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen gingen woensdagochtend omhoog door het oplaaiende geweld in het Midden-Oosten. Iran heeft raketten afgevuurd op Koeweit en Bahrein en de Verenigde Staten vielen een Iraans commandocentrum aan. Daarmee zetten de olieprijzen de opmars van deze week voort door onzekerheid over een vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten.

1 uur geleden
Lingeriemerk Victoria's Secret flink hoger op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Victoria's Secret hoorde dinsdag bij de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het lingeriemerk heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Topvrouw Hillary Super lijkt daarmee vaart te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk.

10 uur geleden
Vluchten van en naar Portugal geannuleerd door staking

DEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen KLM en Transavia hebben op woensdag verschillende vluchten naar Portugese bestemmingen geannuleerd in verband met een staking in het land. Zowel op Schiphol als op de luchthavens in Eindhoven en Rotterdam zijn vluchten geschrapt.

10 uur geleden
Amerikaanse overheid wil AI-modellen vooraf testen op veiligheid

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De regering-Trump gaat AI-ontwikkelaars vragen om hun meest geavanceerde modellen vrijwillig aan te bieden voor cyberveiligheidstests door de Amerikaanse overheid, nog voordat ze aan het publiek worden vrijgegeven. Dat volgt uit een presidentieel decreet dat dinsdag werd ondertekend.

12 uur geleden
Staking Belgische luchtverkeersleiders beëindigd na akkoord

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.

13 uur geleden