Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Consumentenbond waarschuwt voor 'slinkse' autoverhuurders Spanje

Consumentenbond waarschuwt voor 'slinkse' autoverhuurders Spanje

DEN HAAG (ANP) - Veel autoverhuurders in Spanje houden er slinkse praktijken op na en proberen mensen geld afhandig te maken, waarschuwt de Consumentenbond. Zo zouden bedrijven onduidelijk communiceren en extra kosten voor bijvoorbeeld aanvullende verzekeringen, upgrades en vermeende schades rekenen. Ook zouden medewerkers onvriendelijk zijn.

De Consumentenbond keek naar duizend onlinerecensies en -klachten over autoverhuurders, reserveerde bij twaalf bedrijven een auto en bezocht de aanbieders. Bij het boeken bleef volgens de consumentenorganisatie al veel onduidelijk, zoals de borg. Soms ontbrak belangrijke informatie over een boeking aanpassen of annuleren. Ook zouden sommige bemiddelingssites tijdens het boeken schimmig zijn over verzekeringen en het eigen risico.

Bij de balie zijn consumenten volgens de bond "overgeleverd aan de trucs en leugens van de verkoopmedewerkers". Die zouden mensen laten bijbetalen voor onder meer verzekeringen, wegenwachtservice, navigatiesystemen en ruimere auto's.

Voor vertrek

Goldcar is de ergste autoverhuurder, vindt de Consumentenbond. Veel klachten gingen over dit bedrijf. Deze verhuurder zou mensen laten bijbetalen voor een niet-bestaande belasting en een optionele verzekering.

Verder wilden sommige bedrijven volgens de bond dat mensen een contract blind tekenden of waren de papieren alleen in het Spaans. Enkele verhuurders weigerden bestaande schade te noteren of wilden niet tekenen voor een goede ontvangst van de auto. Meerdere auto's stonden in donkere garages, waardoor schade onzichtbaar was. Bij het inleveren ontstonden discussies over de hoeveelheid brandstof in de tank.

De Consumentenbond adviseert mensen de huurauto en verzekeringen goed te regelen voor vertrek. Zo weten ze zeker dat ze geen extra opties hoeven te nemen.

Meer uit Financieel

Brussel waarschuwt EU-landen voor lange verstoring energiemarkten

BRUSSEL (ANP) - Lidstaten van de Europese Unie moeten zich voorbereiden op een "langdurige verstoring" van de energiemarkten door de Iranoorlog. Met die waarschuwing komt de Europese Commissie, die nationale regeringen aanspoort om voorzorgsmaatregelen te nemen.

22 minuten geleden
Inflatie eurozone stijgt naar 2,5 procent in maart

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in maart gestegen naar 2,5 procent als gevolg van de hogere energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. De inflatie viel daarmee hoger uit dan in februari. In die maand liep de inflatie al op tot 1,9 procent, van 1,7 procent in januari.

26 minuten geleden
ING verwacht verdere stijging inflatie na milde opmars in maart

AMSTERDAM (ANP) - ING verwacht dat de inflatie in Nederland in de komende tijd verder oploopt, na de relatief milde stijging van de consumentenprijzen in maart. Volgens ING-econoom Marcel Klok verhult de lichte stijging waarschijnlijk "wat ons nog te wachten staat", aangezien de hogere energieprijzen nog niet volledig zijn doorgevoerd.

28 minuten geleden
KLM verkoopt dochterbedrijf voor cateringdiensten

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM verkoopt naar verwachting zijn dochterbedrijf voor cateringdiensten aan gategroup. De twee bedrijven hebben daarover een akkoord bereikt. KLM is al langer bezig met kostenbesparingen en de verkoop van KLM Catering Services maakt daar deel van uit.

2 uur geleden
DNB: pensioenfondsen beleggen meer in Europa en minder in de VS

AMSTERDAM (ANP) - Pensioenfondsen hebben vorig jaar meer belegd in Europa en minder in de Verenigde Staten. Dat meldt De Nederlandsche Bank (DNB).

2 uur geleden
AEX-index daalt ondanks berichten dat Trump oorlog wil beëindigen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag licht lager geopend. De beurshandel bleef in het teken staan van de ontwikkelingen rond de Amerikaans-Israëlische oorlog met Iran, die al vijf weken duurt. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal wil president Donald Trump de oorlog graag beëindigen, ook zonder dat de Straat van Hormuz door Iran is heropend. Iran heeft die zeestraat bijna volledig afgesloten, waardoor een deel van de wereldwijde oliehandel stil is komen te liggen.

2 uur geleden
ACM: Odido overtreft gezamenlijk datagebruik KPN en VodafoneZiggo

DEN HAAG (ANP) - Odido-klanten hebben in het laatste kwartaal van vorig jaar meer mobiele data verbruikt dan die van concurrenten KPN en VodafoneZiggo samen. Dit komt door een relatief nieuw product van Odido, waardoor het verbruik voor rekening komt van de categorie mobiele data in plaats van vast internet. Odido en KPN zijn qua aantal klanten gezamenlijk marktleider op de mobiele markt, VodafoneZiggo is iets kleiner. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) op basis van de Telecommonitor.

2 uur geleden