Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Consumentenbond: tieneraccount Instagram vooral schijnveiligheid

Consumentenbond: tieneraccount Instagram vooral schijnveiligheid

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond laat zich kritisch uit over de zogeheten Tieneraccounts, waarmee socialmediaplatform Instagram tieners online beter wil beschermen. Volgens de organisatie biedt het platform hiermee vooral een vorm van schijnveiligheid. Zo blijven "fundamentele problemen" onopgelost, zoals de verslavende algoritmes en content die een negatief zelfbeeld bij kinderen versterkt.

De accounts zijn bedoeld voor kinderen van 13 tot en met 17 jaar. Instagram beoogt hiermee het onlinetoezicht van ouders op hun kroost te vergroten. Zo staan de accounts standaard op privé, waardoor onbekenden op het platform de berichten die de kinderen publiceren niet kunnen zien. De tieners kunnen op hun beurt alleen berichten ontvangen van accounts die zij zelf volgen. Ook kan een tijdslimiet worden ingesteld voor het gebruik van Instagram.

De Consumentenbond heeft onderzoek gedaan naar de effectiviteit van de instellingen en concludeert dat het platform nog altijd uit is op zoveel mogelijk schermtijd. "Als Instagram echt de veiligheid van jongeren centraal zou stellen, zou ze iets doen aan de verslavende eigenschappen en privacyschendingen van het platform en schadelijke content gerichter blokkeren", stelt Consumentenbond-directeur Sandra Molenaar. "Nu blijft het vooral bij mooie woorden."

De accounts werken volgens de organisatie met de leeftijd die het kind zelf ooit heeft opgegeven, terwijl bij het aanmaken van een account geen goede leeftijdscontrole plaatsvindt. Daarnaast heeft de tijdslimiet voor het gebruik van de app weinig effect, stelt de Consumentenbond. Op het moment dat kinderen de limiet overschrijden, verschijnt er een melding in beeld. Deze kunnen zij vervolgens eenvoudig wegklikken en blijven scrollen. Ouders moeten volgens de Consumentenbond zelf een Instagram-account hebben om een blokkade in te stellen.

Meer uit Binnenland

AVROTROS haalt Afghanistan-serie offline na arrestatie Taliban

HILVERSUM (ANP) - AVROTROS heeft de serie Hila voorbij de Taliban van presentatrice Hila Noorzai offline gehaald. Aanleiding is de arrestatie van een vrouw die in de reeks te zien is, bevestigt een woordvoerder van de omroep zondag na berichtgeving door verschillende media.

1 uur geleden
Weeronline: stralend weer verwacht op Blue Monday

HOUTEN (ANP) - Het weer op Blue Monday verloopt dit jaar een stuk minder deprimerend dan de naam doet vermoeden, aldus de verwachting van Weeronline. In de ochtend kan regionaal nog nevel of mist voorkomen, maar daarna verloopt de dag in bijna het hele land zonnig, meldt de weerdienst.

5 uur geleden
Code geel om plaatselijk dichte mist in meerdere provincies

DE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.

9 uur geleden
Veroorzaker dodelijk ongeval Paramaribo is Nederlander

PARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.

12 uur geleden
Popprijs 2025 is voor Suzan & Freek

GRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.

14 uur geleden
Tata Steel-schaaktoernooi uitgesteld door protestactie van XR

WIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.

23 uur geleden
Aantal Utrechtse ondernemers kan voorlopig niet terug naar panden

UTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.

1 dag geleden