Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Consumentenbond: stop leeftijdsdiscriminatie bij autoverzekering

Consumentenbond: stop leeftijdsdiscriminatie bij autoverzekering

AMSTERDAM (ANP) - De leeftijdstoeslagen die autoverzekeraars rekenen voor jonge en oudere bestuurders moeten geschrapt worden. Dat schrijft de Consumentenbond in een brief aan het Verbond van Verzekeraars. Jongeren betalen soms tot wel zes keer meer premie dan een gemiddelde bestuurder. Ook ouderen komen er bekaaid vanaf.

Nog voordat jongeren de weg op zijn gegaan, zijn ze al 'dubbel de pineut', vindt de bond. Behalve geen schadevrije jaren, die de hoogte van de premie kunnen beïnvloeden, moeten jongeren ook een flinke toeslag betalen. En verzekeraars zijn volgens de bond niet transparant genoeg. Bij een premieverhoging is vaak niet duidelijk waarom deze omhoog gaat.

De Consumentenbond vergeleek de gemiddelde premies voor mensen jonger dan 26 jaar met die van een 35-jarige bestuurder, beiden zonder schadevrije jaren. Daaruit blijkt dat verzekerden van 18 jaar tot maar liefst 472 procent meer betalen voor een WA-autoverzekering.

Een derde accepteert geen klanten boven bepaalde leeftijd

Ook ouderen komen niet voordelig uit de bus bij verzekeraars. Vanaf 75 jaar loopt de premie vooral bij WA-autoverzekeringen snel op, waardoor ze niet meer kunnen profiteren van de opbouw van schadevrije jaren. ASR, ANWB, HEMA, ING, Inshared, Unigarant en SNS rekenen gemiddeld de hoogste leeftijdstoeslagen, zegt de bond. 85-jarigen betalen zelfs vaak het dubbele van de premie van een 35-jarige. Bij ASR loopt dat verschil zelfs op tot 173 procent. Ongeveer een derde van de autoverzekeraars accepteert überhaupt geen nieuwe klanten boven een bepaalde leeftijd. Die leeftijdsgrens begint soms al bij 69 jaar.

Volgens de bond blijkt uit cijfers van het Verbond van Verzekeraars dat de kans op schade pas toeneemt vanaf 75 jaar, terwijl verzekeraars soms al vanaf 65 jaar een toeslag rekenen. Bij bestuurders van bijvoorbeeld 63 en 68 jaar is de schadekans zelfs lager dan bij alle andere leeftijdsgroepen.

Het Verbond van Verzekeraars vindt ingrijpen lastig, omdat "we in Nederland juist afgerekend willen worden op ons eigen rijgedrag", zegt een woordvoerder. Daarbij zijn er al verzekeringen die premiehoogtes kunnen beïnvloeden. Zoals het 'pay as you drive'-systeem, onder meer aangeboden door de ANWB en FBTO, waarbij het rijgedrag maandelijks de hoogte van de premie bepaalt. "Die zijn juist voor groepen zoals jongeren", aldus de zegsman. Het Verbond zegt verder dat ze niks kunnen doen aan de transparantie van de verzekeraars, omdat dat concurrentiegevoelige informatie betreft.

Meer uit Financieel

Producent: vliegende auto over 1,5 jaar goedgekeurd de lucht in

RAAMSDONKSVEER (ANP) - Het Nederlandse PAL-V kan de productie starten van de eerste vliegende auto ter wereld. Dat zegt topman Robert Dingemanse in een interview in Het Financieele Dagblad. In 2028 moet de vliegende auto volledig goedgekeurd de lucht in gaan.

3 minuten geleden
Studie: Nederlanders meer geld kwijt aan duurzaam eten

WAGENINGEN (ANP) - Nederlanders geven steeds meer uit aan eten met een duurzaamheidskeurmerk. Toch blijven deze producten in het totale boodschappenmandje een betrekkelijk klein aandeel vormen, komt naar voren uit onderzoek van Wageningen University & Research.

27 minuten geleden
Onderzoek: techbedrijven zijn springplank voor nieuwe ondernemers

AMSTERDAM (ANP) - Grote techbedrijven die actief zijn in Nederland, zijn een springplank voor een nieuwe generatie ondernemers. Dat heeft dataplatform voor start-ups Dealroom becijferd, in samenwerking met start-uporganisatie Techleap en techbedrijf Uber.

1 uur geleden
Ook 150 ABN AMRO-medewerkers gaan dinsdag staken, stelt FNV

DEN HAAG (ANP) - Ook 150 werknemers van ABN AMRO staken dinsdag uit protest tegen de kabinetsplannen rondom sociale zekerheid, meldt vakbond FNV. Personeel van de bank sluit zich aan bij een landelijke demonstratie in Den Haag, waarbij overheidsmedewerkers met een koffertje met alternatieve plannen naar het ministerie van Financiën trekken.

1 uur geleden
Olieprijzen hoger na aanvallen op olietankers Straat van Hormuz

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen stonden maandag hoger na de Amerikaanse aanvallen op Iraanse olietankers en Iraanse vergeldingsaanvallen op schepen bij de Straat van Hormuz in het weekend. Daarnaast heeft Iran een verboden zone buiten de Straat van Hormuz aangekondigd. Daarmee dreigen de prijzen aan de Nederlandse pomp nog verder op te lopen.

2 uur geleden
Milieuclub: grote bedrijven vliegen minder, maar niet allemaal

UTRECHT (ANP) - Veel grote bedrijven in Nederland zijn sinds de coronapandemie structureel minder gaan vliegen. Maar er zijn ook nog steeds grote bedrijven die niet transparant zijn over hun vliegemissies, constateert Natuur & Milieu in een peiling. Volgens de milieuorganisatie ontbreekt het in die laatste groep nog aan beleid om minder zakelijk te gaan vliegen.

2 uur geleden
Economen en bedrijven bezorgd over mogelijke verkiezingswinst AfD

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse deelstaat Saksen-Anhalt kan te maken krijgen met grote economische problemen als de radicaalrechtse Alternative für Deutschland (AfD) zondag daar de verkiezingen wint. Dat hebben economen en topbestuurders uit het Duitse bedrijfsleven gezegd in Duitse media.

16 uur geleden