Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Consumentenbond stapt naar NZa om zorgcontracten

Consumentenbond stapt naar NZa om zorgcontracten

DEN HAAG (ANP) - Grote verzekeraars hebben nog geen contracten afgesloten met zorgaanbieders, terwijl zorgverzekeraars jaarlijks op uiterlijk 12 november bekend moeten maken wat hun premies en voorwaarden zijn. De Consumentenbond vraagt de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) daarom om in te grijpen.

De Consumentenbond signaleert al jaren dat de contractering veel te laat rond is en dat dat nauwelijks verbetert. "Voor ons is de maat vol", zegt directeur Sandra Molenaar van de Consumentenbond. "Want hoe kun je een passende zorgverzekering kiezen als essentiële informatie ontbreekt? Daarom dienen we nu een handhavingsverzoek in. Dat betekent dat we de NZa vragen om in te grijpen. En als dat niet tot een oplossing leidt, schromen we niet om andere juridische maatregelen te treffen."

Volgens de Consumentenbond is VGZ nog in onderhandeling met 89 procent van de ziekenhuizen, Menzis met 86 procent, CZ met 71 procent, Zilveren Kruis met 50 procent en DSW met 41 procent. Verzekeraar CZ heeft wel een garantie afgegeven voor vergoeding van de ziekenhuizen waarmee ze in onderhandeling zijn.

De Consumentenbond wil dat ook een aantal andere knelpunten wordt opgelost, zoals de afname van het aantal restitutiepolissen, de kloonpolissen en de wachtlijsten. De bond noemt het opmerkelijk dat zorgverzekeraars met duizenden zorgverleners in de GGZ geen contract afsluiten, terwijl de wachtlijsten in de sector "de spuigaten uitlopen". De knelpunten heeft de Consumentbond gemeld bij demissionair minister Kuipers van VWS.

Meer uit Gezond

Artsen ervaren druk door toenemende normalisering van euthanasie

DEN HAAG (ANP) - Artsen ervaren steeds meer druk van patiënten en hun naasten doordat euthanasie steeds vaker als een normale manier van sterven wordt gezien. Dat komt naar voren uit een rapport over de oorzaken van de stijging in euthanasiemeldingen. Volgens de onderzoekers hebben patiënten er steeds meer moeite mee als een arts een verzoek om euthanasie afwijst. Juist dat kan ertoe leiden dat artsen terughoudender worden met het uitvoeren van euthanasie.

16 uur geleden
Proef met twee mogelijke ebola-behandelingen van start in Congo

BUNIA (ANP/AFP) - In de Democratische Republiek Congo is begonnen met een proef van twee mogelijke behandelingen tegen de Bundibugyo-variant van het Ebolavirus, heeft de Wereldgezondheidsorganisatie bekendgemaakt.

17 uur geleden
Sterk: frustratie over niet kunnen oplossen sluiting zorgvilla's

DEN HAAG (ANP) - Minister Mirjam Sterk van Langdurige Zorg zei dat ze gefrustreerd is dat er nog geen oplossing is voor de meervoudig gehandicapte kinderen die zorg krijgen bij zorgvilla's van ExpertCare. De Tweede Kamer vroeg de CDA-minister of ze wel voldoende heeft gedaan en of ze wel echt kan ingrijpen bij zorgbedrijven.

18 uur geleden
Uitbraak van hantavirus volgens WHO officieel voorbij

GENÈVE (ANP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) beschouwt de uitbraak van het hantavirus officieel als voorbij. Sinds eind mei zijn er geen nieuwe besmettingen geconstateerd en alle mensen die in quarantaine zaten hebben die isolatieperiode inmiddels afgerond. De laatste persoon heeft donderdag negatief getest en is naar huis gegaan, aldus WHO-chef Tedros Adhanom Ghebreyesus.

19 uur geleden
Onderzoek: meer euthanasiemeldingen door verandering maatschappij

DEN HAAG (ANP) - Dat meer mensen ervoor kiezen om te overlijden door euthanasie komt voornamelijk doordat de samenleving is veranderd en doordat mensen anders over de dood zijn gaan denken. Dat komt naar voren uit onderzoek van het Radboudumc, in samenwerking met het UMC Utrecht en Amsterdam UMC. Ook vergrijzing, de druk op de zorg en de aandacht voor dit onderwerp de afgelopen jaren spelen een rol in de groei.

19 uur geleden
Tijdens hittegolf overleden meer mensen dan verwacht

BILTHOVEN (ANP) - Tijdens de extreme hitte in Nederland vorige week zijn ruim 3500 mensen overleden. Dat is meer dan verwacht, komt naar voren uit de wekelijkse sterftecijfers van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

20 uur geleden
Gezondheidsraad: beschouw vliegtuiguitstoot als kankerverwekkend

DEN HAAG (ANP) - Uitstoot van vliegtuigmotoren moet als kankerverwekkend worden beschouwd, adviseert de Gezondheidsraad. Zo kan grondpersoneel op luchthavens beter worden beschermd.

22 uur geleden