Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Consumentenbond: reiziger gedupeerd door wanbeleid Schiphol

Consumentenbond: reiziger gedupeerd door wanbeleid Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Het is "heel jammer en betreurenswaardig" dat Schiphol zijn zaakjes nog steeds niet voor elkaar heeft, zo typeert de Consumentenbond de recente chaos en extra beperkingen op de luchthaven. "Door wanbeleid van Schiphol worden consumenten nu gedupeerd", stelt een woordvoerster.

Ze wijst erop dat de planning van vluchten maanden van tevoren gebeurt. "Het is al maanden bekend hoeveel mensen er nu via Schiphol vervoerd zouden moeten worden. Heel amateuristisch dat de problemen nog steeds niet opgelost zijn", zegt de woordvoerster. Zij stelt dat Schiphol eerder maatregelen had moeten nemen.

"Consumenten hebben heel veel stress van de aanhoudende problemen, het is elke keer maar afwachten waar je in terecht komt op Schiphol. En in sommige gevallen zijn mensen ook financieel gedupeerd", aldus de woordvoerster. Het gaat dan bijvoorbeeld om mensen die hun vlucht hebben gemist of van wie de vlucht wordt verplaatst naar een andere datum. Ook kunnen reizigers volgens de bond worden benadeeld doordat ze een duurdere vlucht moeten boeken.

Om die schade in kaart te brengen opende de Consumentenbond in juni een meldpunt. Daar zijn tot nu toe 350 meldingen binnengekomen. "We onderzoeken nog of we een massaclaim kunnen beginnen. We kijken hoe we Schiphol aansprakelijk kunnen stellen voor de schade", vertelt de woordvoerster. Wanneer hier duidelijkheid over is kan zij nog niet zeggen.

Meer uit Financieel

Farmaceuten: geen groei economie Nederland zonder extra research

AMSTERDAM (ANP) - Nederland zou miljarden euro's meer moeten investeren in onderzoek en ontwikkeling (R&D). Anders dreigt ons land economische groei mis te lopen en raken we achter op met name de Verenigde Staten als het gaat om wetenschappen voor bijvoorbeeld de ontwikkeling van nieuwe geneesmiddelen. Dit stellen internationale farmaceutische bedrijven in Nederland en advies- en accountantsbureau KPMG woensdag in een nieuwe benchmark (referentiepunt) over levenswetenschappen.

36 minuten geleden
ING verwacht hogere winkelomzet, maar voorzichtige consument

AMSTERDAM (ANP) - De omzet van de Nederlandse detailhandel neemt dit jaar met 4 procent toe, verwachten onderzoekers van ING. Consumenten blijven echter voorzichtig met hun winkeluitgaven, onder meer door de economische onzekerheid en een nog altijd hoge inflatie. Volgens ING blijven Nederlanders "dan ook prijsbewust winkelen".

36 minuten geleden
Wall Street sluit hoger na ontslag Fed-bestuurder door Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen geƫindigd na een terughoudend begin van de handelssessie. Beleggers verwerkten het ontslag van Fed-bestuurder Lisa Cook door Donald Trump. De Amerikaanse president beschuldigt haar van hypotheekfraude. De stap wordt gezien als een aanval op de onafhankelijkheid van de Federal Reserve.

8 uur geleden
Trump klaar voor strijd met Fed-bestuurder Cook over ontslag

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump is er klaar voor om de juridische strijd aan te gaan met Fed-bestuurder Lisa Cook over haar ontslag. Dat heeft hij dinsdag gezegd tijdens een vergadering in het Witte Huis. De Amerikaanse president heeft naar eigen zeggen "zeer goede mensen" op het oog om haar functie over te nemen.

9 uur geleden
KLM wil op 28 september vluchten naar Tel Aviv hervatten

AMSTELVEEN (ANP) - KLM is voornemens om vanaf 28 september weer naar de Israƫlische stad Tel Aviv te vliegen. Tegelijkertijd blijft de luchtvaartmaatschappij de situatie in de regio nauwgezet volgen. "De veiligheid van onze passagiers en medewerkers heeft altijd de hoogste prioriteit", laat een woordvoerster weten.

9 uur geleden
Apple kondigt evenement aan, waarschijnlijk in teken iPhone 17

CUPERTINO (ANP/RTR) - Apple onthult naar verwachting over twee weken de nieuwste iPhones. Op 9 september houdt het techconcern zijn jaarlijkse najaarsevenement, is dinsdag bekend geworden. Mogelijk onthult Apple nog meer apparaten, waaronder een nieuwe Apple Watch, iPad en Vision Pro-headset.

10 uur geleden
Advocaat Fed-bestuurder Cook wil rechtszaak aanspannen om ontslag

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse Federal Reserve-bestuurder Lisa Cook gaat de poging van president Donald Trump om haar uit de centrale bank te verwijderen aanvechten via een gang naar de rechter, zei haar advocaat dinsdag.

12 uur geleden