Consumentenbond raadt drie zonnebrandcrèmes af om te lage factor
DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond raadt mensen drie geteste zonnebrandcrèmes af te gebruiken. De middelen bieden niet de beschermingsfactor die op de verpakking wordt beloofd, meldt de Consumentenbond.
De afgeraden crèmes zijn Nivea Sun Kids Ultra Protect and Play, Kruidvat Solait Sunmilk en Cien Sun Kids Sun Protect Cream, van supermarktketen Lidl. De crèmes hebben volgens de verpakkingen factor 50, maar tests laten zien dat ze in werkelijkheid minder bescherming bieden. Nivea kwam volgens de Consumentenbond uit op een beschermingsfactor van 41,3, Kruidvat op 32,7 en Cien op 36. Dan moet op de verpakking volgens de bond een beschermingsfactor, ook wel SPF, van 30 staan.
De bond heeft een melding gedaan bij de fabrikanten en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). "Als je één van deze producten in huis hebt en wilt gebruiken, check dan je huid regelmatig op tekenen van verbranding en smeer vaker", adviseert directeur Sandra Molenaar. Verbranden vergroot de kans op huidkanker.
Testen crèmes
Jaarlijks test de Consumentenbond nieuwe en aangepaste zonnebrandcrèmes met factor 30 en 50. Vorig jaar had de organisatie de crèmes Cien SUN SPF 50 Love Your Planet Vegan, Vision SPF30 Clear & Dry Transparante Spray en Naïf Mineral Suncream SPF 30 afgeraden. Die van Cien en Vision zijn niet meer verkrijgbaar. Die van Naïf is aangepast en komt nu goed uit de test van de Consumentenbond.
Kruidvat stelt dat zijn zonnebrandcrèmes op een soortgelijke manier als de Consumentenbond zijn getest en dat daaruit hoge beschermingsfactoren naar voren kwamen. Een woordvoerster van de drogisterijketen zegt "oprecht bezorgd" te zijn over de verschillende resultaten. "Het blijft heel raar dat je met dezelfde test verschillende uitkomsten krijgt. Dat is verwarrend voor consumenten." Mogelijk hebben beide organisaties volgens haar verschillende typen testpersonen gebruikt. Kruidvat wil met de Consumentenbond en de NVWA een eenduidige testmethode afspreken.
Nivea en Lidl zijn ook gevraagd om een reactie.
Meer uit Gezond
ROTTERDAM (ANP) - Let op de ogen van jonge kinderen en jongeren bij de zonsverduistering van woensdagavond. Dat zegt Alberta Thiadens, oogarts en onderzoeker bij het Erasmus MC. "Hun ooglenzen zijn heel helder en zij lopen dus meer risico op schade. Verder zijn de risico's voor netvliesschade precies hetzelfde bij volwassenen."
1 dag geledenDÜSSELDORF (ANP) - Parfumerie- en cosmeticawinkelketen Douglas heeft last van scherpe concurrentie in vooral Nederland, Duitsland en Frankrijk. Om de zwakke marktomstandigheden het hoofd te bieden, wil het van oorsprong Duitse bedrijf sterker inzetten op exclusieve producten en meer investeren in het verbeteren van het onlineaanbod.
1 dag geledenAKEN (ANP/DPA) - Een Duitse oud-verpleger wordt door aanklagers mogelijk gelinkt aan meer dan 120 andere verdachte sterfgevallen. De man kreeg vorig jaar een levenslange gevangenisstraf voor de moord op tien patiënten en 27 pogingen tot moord.
3 dagen geledenNIZJNEKAMSK (ANP/RTR/AFP) - Door een Oekraïense droneaanval op de Russische stad Nizjnekamsk zijn zeker 12 doden gevallen, meldt de burgemeester van de stad. 39 mensen raakten gewond. Nizjnekamsk ligt in de regio Tatarstan, ruim duizend kilometer van de Oekraïense grens.
3 dagen geledenROTTERDAM (ANP) - Het Erasmus MC in Rotterdam gaat vanaf maandag bij te vroeg geboren baby's op de intensive care een DNA-test uitvoeren om doofheid door antibiotica te voorkomen. De test moet uitwijzen welke kinderen een genetische mutatie hebben waardoor ze gehoorschade kunnen ontwikkelen door het medicijn gentamicine. Een op de drie- tot vierhonderd kinderen heeft de mutatie en kan blijvende doofheid ontwikkelen nadat ze gentamicine hebben gekregen.
1 week geledenNIJMEGEN (ANP) - De wekenlange quarantaine van twaalf Radboudumc-medewerkers omdat zij mogelijk waren blootgesteld aan het hantavirus, was vermijdbaar. Dat concludeert een onderzoeksteam in een rapport dat het ziekenhuis vrijdag publiceerde.
1 week geledenKINSHASA (ANP/RTR) - De ebola-uitbraak in Congo is de op een na grootste uitbraak van het virus die ooit wereldwijd is vastgelegd. Alleen de epidemie van 2014-2016 in West-Afrika was omvangrijker.
1 week geleden