Consumentenbond pleit voor ruimere schadevergoeding CBR
DEN HAAG (ANP) - Ruim 80.000 automobilisten die afgelopen jaar lang moesten wachten op verlenging van hun rijbewijs, zouden volgens de Consumentenbond een ruimere en hogere schadevergoeding moeten krijgen. Het CBR kampt al langere tijd met onder meer technische mankementen waardoor het verlengen van rijbewijzen langer duurt.
Het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) vergoedt in sommige gevallen al een deel van de reiskosten, maar de Consumentenbond vindt deze lijst incompleet. Volgens de bond zouden hier bijvoorbeeld ook kosten voor het noodgedwongen annuleren van een autovakantie of het bezorgen van spullen bij moeten komen.
Tijdens de gesprekken tussen de twee organisaties noemde het CBR de categorie 'overige kosten’ nog, maar die is op de huidige lijst van vergoedingen niet terug te vinden, meldt de Consumentenbond. Daarom zal de organisatie optreden als bemiddelaar tussen het CBR en de gedupeerden.
Meer uit Binnenland
OLDEBROEK (ANP) - Bij het gemeentehuis van het Gelderse Oldebroek is donderdagavond gedemonstreerd voor de lhbti-gemeenschap. Dat gebeurde voorafgaand aan de installatie van het nieuwe conservatieve college van burgemeester en wethouders, dat de regenboogvlag niet meer wil hijsen en het lokale lhbti-beleid schrapt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het Cornelius Haga Lyceum in Amsterdam is sprake van wanbeheer, meldt de onderwijsinspectie. Het bestuur van de islamitische school heeft "langdurig en in ernstige mate nagelaten" om het onderwijs te verbeteren.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland kijkt welwillend naar de gezamenlijke militaire oefeningen die Frankrijk wil organiseren met de bondgenoten van Oekraïne. Het ministerie van Defensie heeft "een positieve grondhouding", laat het weten.
3 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Opnieuw is de strijd opgelaaid tussen de Verenigde Staten en Iran. "Dat er nu weer gevechten zijn is ontzettend zorgelijk", aldus minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66). Hij vreest meer honger en vluchtelingen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen moeten boetes kunnen opleggen aan passagiers die zich misdragen, vindt het kabinet. Het is een van de plannen die minister Vincent Karremans (Infrastructuur, VVD) in een Kamerbrief voorstelt om wangedrag in vliegtuigen tegen te gaan. Als de boetes er komen naast strafrechtelijke vervolging, zou dat als "extra afschrikking" kunnen werken.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het treinverkeer tussen Alphen aan den Rijn en Bodegraven ligt vanaf oktober negen maanden stil vanwege de vervanging van de spoorbrug over de Gouwe. Die is op zich veilig, maar er is "beweging geconstateerd in de landhoofden en middenpijler van de spoorbrug", aldus de NS.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij de rechtbank in Utrecht demonstreren donderdagmiddag tientallen mensen tegen de vrijspraak van twee mannen (45 en 48) voor de verkrachting van een 17-jarig meisje in Nieuwegein. De veertigers werden vrijgesproken omdat volgens de rechtbank niet kon worden vastgesteld dat het minderjarige slachtoffer zich in een 'bijzonder kwetsbare positie' bevond. De actie wordt georganiseerd door de Dolle Mina's.
6 uur geleden