Consumentenbond pleit voor betere uitwerking energieplafond
DEN HAAG (ANP) - Het kabinetsplan voor een energieplafond doet niets voor consumenten die hun huis verwarmen met elektriciteit. Ook huishoudens die zijn aangesloten op het warmtenet hebben het nakijken. Dat stelt de Consumentenbond.
Met het energieplafond wil het kabinet de prijs voor energie terugbrengen naar ongeveer het niveau van voor de oorlog in Oekraïne. Zo is het voornemen dat huishoudens 1,50 euro gaan betalen voor een kuub gas en 0,70 euro per kilowattuur elektriciteit. De grens voor gas- en elektriciteitsverbruik wordt mogelijk getrokken bij 1200 kuub gas en 2400 kilowattuur stroom. Daarboven gaan consumenten het huidige tarief betalen.
De Consumentenbond ziet echter dat de gasprijs onder het energieplafond lager ligt dan het niveau van voor de oorlog in Oekraïne. "Een onbegrijpelijke keuze", vindt directeur Sandra Molenaar. Daarmee gaat het kabinet namelijk in tegen het beleid om huishoudens te stimuleren af te stappen van gas.
De prijs voor elektriciteit ligt daarentegen boven de prijs in januari van dit jaar. "Consumenten die fors hebben geïnvesteerd in bijvoorbeeld een hybride warmtepomp zijn hiervan de dupe. Zij verbruiken immers veel meer stroom dan die 2400 kilowattuur. Alle goede bedoelingen ten spijt, is het straks goedkoper om de warmtepomp uit te zetten en weer op gas te stoken. Dat is niet uit te leggen", aldus Molenaar.
De Consumentenbond ziet in de miljoenennota ook niets terug over warmtetarieven, die nog altijd gekoppeld zijn aan de gasprijs. De bond verwacht dat die prijs niet verandert, waardoor de warmtetarieven volgend jaar omhoog schieten. "Ook hier moet een regeling voor komen", pleit Molenaar.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Zondag gaat een Nederlands militair vliegtuig naar Oman om Nederlanders die in het Midden-Oosten vastzitten terug te halen. Dat vliegtuig brengt mensen via Egypte terug naar Nederland, meldt minister Dilan Yeşilgöz van Defensie in het televisieprogramma WNL Op Zondag.
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlands hoogste militair generaal Onno Eichelsheim vindt het goed dat bij Defensie steeds meer ruimte komt voor vrouwen. Volgens de Commandant der Strijdkrachten is de krijgsmacht te lang alleen ingericht geweest voor mannen, waardoor vrouwen zich minder welkom voelden.
32 minuten geledenKYIV (ANP) - Minister-president Rob Jetten is zondag in Oekraïne. De hoogoplopende ruzie die dat land heeft met EU-lidstaat Hongarije is een van de belangrijkste gespreksonderwerpen voor Jetten in zijn overleg met president Volodymyr Zelensky, zei de premier in de trein naar Kyiv.
44 minuten geledenDE BILT (ANP) - In meerdere provincies geldt zondagochtend code geel voor dichte mist. Het KNMI geeft de waarschuwing voor Noord- en Zuid-Holland, Zeeland, Noord-Brabant, Limburg, Utrecht, Gelderland, Overijssel en Flevoland.
1 uur geledenVUGHT (ANP) - In een restaurant aan de Vliertstraat in Vught (Noord-Brabant) is in de nacht van zaterdag op zondag rond 03.30 uur brand uitgebroken. Vanwege de dichte bebouwing is een aantal nabijgelegen woningen ontruimd. De bewoners worden opgevangen.
4 uur geledenEMMEN (ANP) - In dierenpark Wildlands in Emmen wordt onderzoek gedaan naar vogelgriep. Dat gebeurt omdat er aanwijzingen zijn dat het virus aanwezig is in enkele dode vogels, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken vindt het "onbegrijpelijk dat Rusland vandaag onder eigen vlag mag meedoen aan de Paralympische Spelen, terwijl ze blijven aanvallen". Hij verwijst op X naar aanvallen die Rusland in de nacht van vrijdag op zaterdag heeft uitgevoerd op energie-infrastructuur en spoorwegen in Oekraïne.
17 uur geleden