Consumentenbond: opzeggen onlineabonnement nog te moeilijk
DEN HAAG (ANP) - Een op de vier bedrijven die online diensten aanbiedt maakt het consumenten nog te moeilijk om dat abonnement online ook op te zeggen, concludeert de Consumentenbond na onderzoek. Volgens de organisatie overtreden de bedrijven daarmee de wet. Met name bij bedrijven in de energie, telefonie en internet en ook goede doelen is het voor consumenten "bewust lastig of zelfs onmogelijk" om hun abonnement op te zeggen, concludeert de bond.
De Consumentenbond nam 123 bedrijven onder de loep. Bij ruim een kwart is opzeggen te lastig. De wet stelt dat abonnementen die online zijn afgesloten op dezelfde manier opgezegd moeten kunnen worden, schrijft de bond. Voor verzekeringen en schadeverzekeraars gelden deze regels niet.
De Consumentenbond vindt dat bedrijven "allerlei trucs" gebruiken om onder hun verplichtingen uit te komen. "Zo doen ze alsof opzeggen een ingewikkeld proces is, dreigen ze met een langere verwerkingstijd bij online opzeggen of beweren ze dat bellen de snelste of beste manier is", schrijft de bond in een toelichting. Ook zijn de opzegopties vaak niet duidelijk op de website te vinden.
32 organisaties aangesproken
De Consumentenbond sprak 32 organisaties aan. Daarvan voerden er zestien verbeteringen door. Onder meer grote telecomorganisaties Ziggo en Eneco weigerden wat te verbeteren. Op de website van de bond is een lijst te vinden met bedrijven en hoe consumenten er kunnen opzeggen.
De bond deed in 2020 soortgelijk onderzoek. Daarop tikte toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM) een aantal kranten, tijdschriften en loterijen op de vingers. Volgens de bond hebben deze partijen verbeteringen doorgevoerd.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP) - Miljoenen Europeanen hebben al gestemd over de ontwerpen van de nieuwe eurobiljetten. Dat meldt de Europese Centrale Bank (ECB), die aangeeft dat de teller inmiddels op 6 miljoen staat. De tien mogelijke nieuwe ontwerpen werden vorige week door president Christine Lagarde gepresenteerd. Stemmen kan nog tot 21 september.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse maker van luxegoederen Hermès, vooral bekend van zijn zijden sjaals en peperdure tassen, heeft de verkopen in de eerste helft van dit jaar weten op te voeren. Het modehuis had wel veel last van de oorlog in het Midden-Oosten, waar veel vermogende klanten luxeproducten kopen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Energiebedrijf Vattenfall gaat een proef doen in Noord-Brabant en Limburg waarbij openbare laadplekken niet langer uitsluitend zijn bestemd voor elektrische auto's. Op geselecteerde locaties mogen ook automobilisten met een diesel- of benzineauto parkeren, zonder risico op een boete.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Duitse autofabrikant BMW gaat 8000 banen schrappen, melden ingewijden tegenover het Duitse persbureau DPA. De banen verdwijnen door natuurlijk personeelsverloop en een vrijwillige ontslagregeling.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Brouwers hebben in de eerste helft van het jaar opnieuw minder bier verkocht. Volgens brancheorganisatie Nederlandse Brouwers staat de biersector "zwaar onder druk". De brouwers vrezen dat de aangekondigde verhoging van de bieraccijns per 1 januari volgend jaar de terugloop zal verergeren.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASMI behoorde woensdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs, ondanks sterke resultaten. De chiptoeleverancier profiteerde afgelopen kwartaal opnieuw van de enorme investeringen in infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI) en boekte een omzet van meer dan 1 miljard euro. Topman Hichem M'Saad sprak van een sterk kwartaal. Ook werd ASMI positiever over de omzet in 2027 dankzij de aanhoudende sterke orderontvangst dit jaar.
6 uur geledenSTUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Na een moeilijke periode lijkt Porsche financieel de weg omhoog weer te hebben ingezet. De winst van de sportautofabrikant uit Stuttgart steeg in de eerste jaarhelft met 34 procent tot 1,35 miljard euro.
6 uur geleden