Consumentenbond: opzeggen onlineabonnement nog te moeilijk
DEN HAAG (ANP) - Een op de vier bedrijven die online diensten aanbiedt maakt het consumenten nog te moeilijk om dat abonnement online ook op te zeggen, concludeert de Consumentenbond na onderzoek. Volgens de organisatie overtreden de bedrijven daarmee de wet. Met name bij bedrijven in de energie, telefonie en internet en ook goede doelen is het voor consumenten "bewust lastig of zelfs onmogelijk" om hun abonnement op te zeggen, concludeert de bond.
De Consumentenbond nam 123 bedrijven onder de loep. Bij ruim een kwart is opzeggen te lastig. De wet stelt dat abonnementen die online zijn afgesloten op dezelfde manier opgezegd moeten kunnen worden, schrijft de bond. Voor verzekeringen en schadeverzekeraars gelden deze regels niet.
De Consumentenbond vindt dat bedrijven "allerlei trucs" gebruiken om onder hun verplichtingen uit te komen. "Zo doen ze alsof opzeggen een ingewikkeld proces is, dreigen ze met een langere verwerkingstijd bij online opzeggen of beweren ze dat bellen de snelste of beste manier is", schrijft de bond in een toelichting. Ook zijn de opzegopties vaak niet duidelijk op de website te vinden.
32 organisaties aangesproken
De Consumentenbond sprak 32 organisaties aan. Daarvan voerden er zestien verbeteringen door. Onder meer grote telecomorganisaties Ziggo en Eneco weigerden wat te verbeteren. Op de website van de bond is een lijst te vinden met bedrijven en hoe consumenten er kunnen opzeggen.
De bond deed in 2020 soortgelijk onderzoek. Daarop tikte toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM) een aantal kranten, tijdschriften en loterijen op de vingers. Volgens de bond hebben deze partijen verbeteringen doorgevoerd.
Meer uit Financieel
BELÉM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en China sluiten zich aan bij een nieuwe coalitie die gericht is op het verbeteren van de handel in CO2-rechten. Het initiatief streeft ernaar landen samen te brengen om praktijken en standaarden in zogenoemde koolstofmarkten op elkaar af te stemmen.
3 uur geledenAVARUA (ANP/AFP) - Een Chinees onderzoeksschip meerde zaterdag aan bij de Cookeilanden om de mogelijkheden voor diepzeemijnbouw bij de archipel in de Grote Oceaan te onderzoeken. Dit betreft een opkomende industrie die zowel China als de Verenigde Staten steeds meer interesseert.
3 uur geledenHAVANA (ANP/BLOOMBERG) - Het internationale toerisme naar Cuba zakt in onder druk van de economische problemen in het land. Het communistische eiland lijkt dit jaar op weg naar het laagste bezoekersaantal sinds de coronapandemie.
4 uur geledenBANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - Wie op vakantie gaat naar Thailand en 's middags bijvoorbeeld een biertje drinkt, riskeert vanaf zaterdag een forse boete door veranderde alcoholwetgeving. De Thaise autoriteiten hebben de regels aangescherpt en besloten strenger te handhaven.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA/BELGA/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse farmaceut Pfizer wint de biedingsstrijd om branchegenoot Metsera. Het bestuur van die Amerikaanse ontwikkelaar van medicijnen tegen obesitas is akkoord gegaan met een bod ter waarde van 10 miljard dollar. Metsera koos bewust niet voor het Deense Novo Nordisk, dat de onderneming eveneens wilde inlijven en zijn bod onlangs nog flink verhoogde.
5 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft op zijn aandeelhoudersvergadering donderdag geen steun gekregen voor mogelijke investeringen in xAI, het AI-bedrijf van topman Elon Musk. Dat volgt uit informatie die Tesla vrijdagavond laat naar buiten heeft gebracht. Dit lijkt een tegenvaller voor Musk, die op de vergadering wel uitzicht kreeg op een megabeloning van 1 biljoen, oftewel 1000 miljard dollar.
5 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - Webwinkel Shein ontloopt een directe blokkade in Frankrijk. De regering in Parijs dreigde daartoe over te gaan nadat in het assortiment van Shein op kinderen lijkende sekspoppen waren ontdekt. Maar volgens de Franse overheid heeft Shein de bewuste artikelen inmiddels verwijderd.
7 uur geleden