Consumentenbond oppert alternatieve regeling voor zonnepanelen
DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond oppert een alternatief voor de salderingsregeling, waarmee mensen de stroomopbrengst van zonnepanelen mogen wegstrepen tegen hun energieverbruik. De Tweede Kamer stemt donderdag over het kabinetsvoorstel om de salderingsregeling voor zonnepanelen in 2027 af te schaffen. Dat is volgens de Consumentenbond een slecht idee en daarom stelt de belangenorganisatie als alternatief een 'zonnestroomsubsidie' voor.
In het plan van de Consumentenbond krijgen consumenten een vaste vergoeding per teruggeleverde hoeveelheid stroom voor een looptijd van vijftien jaar. Deze subsidie zou dan gelden tot een bepaald maximum, zodat bezitters van extra grote daken geen subsidie krijgen op grote overschotten aan teruggeleverde stroom. Volgens de bond voorkomt dit plan dat consumenten nu acuut stoppen met investeren in zonnestroom.
"Ons plan geeft consumenten zekerheid", stelt Consumentenbond-directeur Sandra Molenaar. "Tegelijkertijd stimuleert deze regeling consumenten om zoveel mogelijk opgewekte stroom direct zelf te gebruiken. Want het subsidiebedrag wordt zo vastgesteld dat eigen verbruik ongeveer twee keer zo veel oplevert als teruglevering. Daarmee komen we ook tegemoet aan de wens om iets te doen aan de overbelasting van het volle stroomnet. Bovendien is ons voorstel voor de overheid honderden miljoenen euro's voordeliger dan de huidige salderingsregeling."
Huizenbezittersorganisatie
Samen met huizenbezittersorganisatie Vereniging Eigen Huis (VEH), huurdersclub de Woonbond en corporatiekoepel Aedes heeft de Consumentenbond dinsdag ook een petitie aangeboden aan de Tweede Kamer. Deze petitie om zonnepanelen lonend te houden voor consumenten werd bijna 200.000 keer ondertekend.
De huidige salderingsregeling is financieel gunstig voor zonnepaneelbezitters omdat ze overtollig opgewekte energie op zonnige dagen, die ze aan het stroomnet leveren, kunnen wegstrepen tegen hun eigen verbruik op andere momenten. Energiebedrijven willen al langer van de regeling af, maar zonder de regeling dreigt de aanschaf van zonnepanelen voor particulieren minder interessant te worden. Daarbij speelt ook mee dat veel energiebedrijven inmiddels kosten in rekening brengen bij zonnepaneelbezitters die stroom terugleveren aan het elektriciteitsnet, omdat de leveranciers daar zelf ook veel extra kosten voor moeten maken.
Meer uit Financieel
HAMBURG (ANP/DPA) - De Chaos Computer Club (CCC), naar eigen zeggen Europa's grootste hackerscollectief, heeft in Duitsland opgeroepen tot een maandelijkse Digitale Onafhankelijkheidsdag. De organisatie, die zich hard maakt voor digitale rechten en cyberveiligheid, wil mensen aansporen hun afhankelijkheid van de dominante digitale platforms te heroverwegen.
29 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Meer dan de helft van de middelgrote bedrijven in Duitsland verwacht volgend jaar een economische neergang. Dit blijkt uit een enquête van de ondernemersvereniging BVMW onder meer dan duizend ondernemers. Directeur Christoph Ahlhaus van de belangenorganisatie stelt dat "oppervlakkige hervormingen niet langer voldoende zijn om Duitsland weer op de rails te krijgen".
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.
19 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciële raketten ontwikkelen.
22 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.
23 uur geledenGENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.
1 dag geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.
1 dag geleden