Consumentenbond ontvangt ‘honderden’ klachten over opzegwebsites
DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond heeft naar eigen zeggen de afgelopen tijd "honderden" klachten ontvangen over Xpendy en Opzeggenbij.nl. Deze zogeheten opzegdiensten helpen consumenten tegen betaling met het opzeggen van lidmaatschappen en abonnementen. Maar volgens de Consumentenbond is allerminst duidelijk waarvoor mensen betalen, laat staan dat er überhaupt betaald moet worden.
Daarnaast hielden Xpendy en Opzeggenbij.nl zich volgens de Consumentenbond niet aan de wettelijke bedenktijd. Zo moesten klanten die op tijd annuleerden alsnog betalen. De bond sprak beide bedrijven eerder al aan op hun handelswijze, waarbij de Consumentenbond eiste dat de prijzen duidelijk op de websites zouden worden vermeld.
Na die kritiek deden de bedrijven dat. Ook lost Xpendy inmiddels klachten op via het klachtenportaal van de Consumentenbond. Maar desondanks ziet de bond dat beide bedrijven op andere plekken op hun websites onduidelijk blijven over prijzen. Ook blijft Opzeggenbij.nl "de fout ingaan" met de bedenktijd.
Zowel Xpendy als Opzeggenbij.nl was niet direct bereikbaar voor een reactie.
Meer uit Financieel
STRAATSBURG (ANP) - De voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, is "behoorlijk blij" met het akkoord van de EU over de handelsdeal met de Verenigde Staten. Het parlement, de Europese Commissie en de lidstaten hebben tot diep in de nacht onderhandeld. Volgens Lange zijn ze het eens geworden over een vangnet voor het geval dat de VS zich niet aan de afspraken houdt.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft bepaalde sancties op Russische olieproducten afgezwakt. De import van kerosine en diesel die in andere landen is geraffineerd uit Russische olie is vanaf woensdag weer toegestaan, meldt de Britse regering. Het land versoepelt ook bepaalde sancties tegen het vervoer van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit enkele Russische installaties.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook Rabobank en ABN AMRO sluiten zich aan bij een groep Europese banken voor de lancering van een zogeheten euro-stablecoin. Met deze cryptomunt willen de banken een Europees alternatief bieden voor de door de Verenigde Staten gedomineerde stablecoinmarkt.
1 uur geledenPRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met beursnotering in Amsterdam, heeft mede door een groei in verkoop van defensiesystemen meer omzet geboekt. Dat meldt het bedrijf in zijn kwartaalcijfers. Eerder deze maand kwam CSG nog in opspraak nadat onderzoeksplatform Hunterbrook het bedrijf had beschuldigd van "verfraaiing van cijfers" en "ruzies in de top van het bedrijf".
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag licht lager aan de handelsdag begonnen. Zorgen over de toenemende inflatie houden beleggers bezig, wat een dag eerder ook al duidelijk werd op Wall Street. Daar eindigden de belangrijkste graadmeters toen lager, gevoed door de zorg dat sterke prijsstijgingen ook voor hogere rentes zullen zorgen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Huurcommissie heeft vorig jaar gemiddeld meer dan honderd bouwkundige onderzoeken per week uitgevoerd, 17 procent meer dan in 2024. Daarbij klaagden huurders steeds vaker over onder meer schimmel, lekkages en tocht, staat in het jaarverslag van de instantie die huurgeschillen beslecht.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De verkoop van elektrische auto's wereldwijd ligt op koers om opnieuw een recordhoogte te bereiken. Dat zegt het Internationale Energieagentschap (IEA) in een onderzoek. Naar verwachting zullen er 23 miljoen elektrische auto's worden verkocht in 2026.
3 uur geleden