Consumentenbond ontvangt ‘honderden’ klachten over opzegwebsites
DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond heeft naar eigen zeggen de afgelopen tijd "honderden" klachten ontvangen over Xpendy en Opzeggenbij.nl. Deze zogeheten opzegdiensten helpen consumenten tegen betaling met het opzeggen van lidmaatschappen en abonnementen. Maar volgens de Consumentenbond is allerminst duidelijk waarvoor mensen betalen, laat staan dat er überhaupt betaald moet worden.
Daarnaast hielden Xpendy en Opzeggenbij.nl zich volgens de Consumentenbond niet aan de wettelijke bedenktijd. Zo moesten klanten die op tijd annuleerden alsnog betalen. De bond sprak beide bedrijven eerder al aan op hun handelswijze, waarbij de Consumentenbond eiste dat de prijzen duidelijk op de websites zouden worden vermeld.
Na die kritiek deden de bedrijven dat. Ook lost Xpendy inmiddels klachten op via het klachtenportaal van de Consumentenbond. Maar desondanks ziet de bond dat beide bedrijven op andere plekken op hun websites onduidelijk blijven over prijzen. Ook blijft Opzeggenbij.nl "de fout ingaan" met de bedenktijd.
Zowel Xpendy als Opzeggenbij.nl was niet direct bereikbaar voor een reactie.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Het wordt duurder om pakketjes van buiten de EU te kopen. Op elk pakketje dat bij onder meer Chinese webshops wordt gekocht, moeten consumenten vanaf juli 3 euro aan invoertarief betalen. Dat hebben de EU-ministers van Financiën vrijdag besloten. Nu hoeven consumenten pas invoerrechten te betalen als het gaat om een pakket van minimaal 150 euro.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Peter Wennink zegt dat veel politieke partijen zijn waarschuwingen over de toekomstige welvaart van Nederland serieus nemen. De voormalige topman van chipmachinemaker ASML stelde in een rapport dat de komende tien jaar minstens 150 miljard euro extra moet worden geïnvesteerd om productiever te worden en de economische groei op peil te houden. Daarvoor zijn snelle ingrepen en moeilijke keuzes nodig, schreef Wennink.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland verwelkomen het vrijdag verschenen advies van Peter Wennink. Zij herkennen "de zorgen, knelpunten, kansen, oplossingsrichtingen en urgentie" die Wennink benoemt in zijn rapport met aanbevelingen om de toekomstige welvaart veilig te stellen.
2 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - De Belastingdienst heeft meerdere ondernemingen in de bouw- en infrasector naheffingen opgelegd vanwege de handhaving op schijnzelfstandigheid, meldt Aannemersfederatie Nederland (AFNL). Volgens de brancheorganisatie lopen de naheffingen uiteen van ongeveer 1 miljoen tot 10 miljoen euro.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook openbaarvervoer- en telecombedrijven krijgen voorrang op het overvolle stroomnet. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft in een nieuwe richtlijn bepaald dat de sectoren van voldoende algemeen belang voor Nederland zijn om prioriteit te krijgen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemers in de technologische industrie "verwelkomen de zeer gedegen en alomvattende" aanbevelingen van voormalig ASML-topman Peter Wennink over de toekomstige welvaart van Nederland. "Nu is het zaak voor de formerende partijen om dit rapport volledig te omarmen en straks met een nieuwe kabinetsploeg aan de slag te gaan, zodat we die investeringen publiek-privaat voor elkaar krijgen", zegt voorzitter Theo Henrar van branchevereniging FME.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In het rapport van voormalig ASML-topman Peter Wennink over hoe de toekomstige welvaart veilig te stellen, is volgens vakbond de Unie te weinig oog voor "de mens die het verdienvermogen van Nederland mede mogelijk moet maken". "De mens wordt gezien als productiemiddel en als kostenpost", stelt vakbondsvoorzitter Reinier Castelein.
4 uur geleden