Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Consumentenbond onderzoekt miljoenenclaim tegen ABN AMRO

Consumentenbond onderzoekt miljoenenclaim tegen ABN AMRO

HILVERSUM (ANP) - ABN AMRO en andere kredietverstrekkers moeten mogelijk vrezen voor een miljoenenclaim. Consumentenbond Claimservice onderzoekt die mogelijkheid, maakt de organisatie bekend in het televisieprogramma Kassa. Het gaat om compensatie voor zogenaamde woekerrentes die ABN AMRO, Santander en Vesting Finance rekenden op doorlopend krediet.

De Commissie van Beroep van Klachteninstituut Financiële Dienstverlening (Kifid) komt op 7 december met een eindoordeel over de hoge rente die de banken soms hanteren. Het onderzoek van Consumentenbond Claimservice loopt dus vooruit op een positieve uitkomst voor de belangenbehartiger. "Wij schatten dat ABN Amro circa 80.000 van deze kredieten heeft versterkt", zegt directeur Stef Smit van Consumentenbond Claimservice, een samenwerking van de Consumentenbond en claimorganisatie ConsumentenClaim.

Eerder dit jaar kwam Kifid met een eindoordeel voor een klant van Crédit Agricole-dochter Interbank. Volgens het vonnis mochten klanten die een doorlopend krediet afsloten, verwachten dat de rente op die lening in de pas bleef met de marktrente. Dat was bij Interbank evenwel niet het geval geweest. Volgens Kifid moest de bank daarom de verschuldigde rente opnieuw berekenen en te veel betaalde rente terugbetalen.

Crédit Agricole heeft na de verloren zaak een compensatieregeling opgezet waarvan tienduizenden klanten gebruik kunnen maken. Per persoon kan het gaan om duizenden euro's schade. De bank heeft voor de regeling naar verluidt meer dan 120 miljoen euro opzij gezet. Toch lopen er nog klachten bij Kifid over de compensatie van Crédit Agricole omdat de bank niet ver genoeg terug zou rekenen met het compenseren van klanten met oudere contracten.

Eerder schatte stichting Geldbelangen, die de klant van ABN AMRO vertegenwoordigt, dat ABN AMRO, Santander, Vesting Finance en Crédit Agricole samen 500 miljoen tot een miljard euro kwijt zouden zijn om klanten die te veel rente hebben betaald te compenseren. Volgens Consumentenbond Claimservice zijn er daarnaast mogelijk "nog meer banken die over de schreef zijn gegaan". "We zijn dat nog aan het onderzoeken", aldus Smit.

Meer uit Financieel

Recordresultaten voor speelgoedbedrijf LEGO

BILLUND (ANP/AFP/BLOOMBERG) - LEGO heeft vorig jaar recordresultaten behaald, waarmee het Deense bedrijf zijn positie als 's werelds grootste speelgoedfabrikant verder versterkte. Volgens het bedrijf werd het productaanbod uitgebreid naar een recordniveau en werden vooral goede zaken gedaan met de verkoop van bouwsets van LEGO City, LEGO Icon, LEGO Technic en LEGO Botanicals, net als met speelgoed van Star Wars. In alle markten was er groei te zien.

20 minuten geleden
Luchtvaartmaatschappij SAS verhoogt ticketprijzen om Iranoorlog

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - De Scandinavische luchtvaartmaatschappij SAS verhoogt tijdelijk de prijzen van vliegtickets om de kosten voor vliegtuigbrandstof. Dit komt door de Iranoorlog en de sluiting van de Straat van Hormuz. Dat heeft de olieprijzen flink opgedreven.

36 minuten geleden
Horeca in India bang voor sluitingen door gebrek aan kookgas

NEW DELHI (ANP/RTR) - Restaurants en hotels in India waarschuwen voor verstoringen en mogelijke sluitingen, aangezien de Iranoorlog de levering van kookgas in het Aziatische land belemmert. Het brandstoftekort komt doordat de oorlog het scheepvaartverkeer in de Perzische Golf en de Straat van Hormuz heeft stilgelegd. India importeert normaal veel van zijn gas uit die regio. De horeca gebruikt er veel vloeibaar petroleumgas (lpg).

1 uur geleden
AEX-index stevig hoger na forse daling olieprijs

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een stevige winst begonnen. Beleggers trokken zich op aan de hogere slotstanden op Wall Street, waar de stemming werd gesteund door uitlatingen van Donald Trump. Volgens de Amerikaanse president zal de oorlog met Iran "snel voorbij" zijn. De angst voor een langdurige strijd in het olierijke Midden-Oosten nam daardoor af en zorgde voor een forse daling van de olieprijs.

1 uur geleden
Winst Volkswagen keldert naar laagste niveau sinds 2016

WOLFSBURG (ANP/DPA/AFP) - Het Duitse autoconcern Volkswagen heeft vorig jaar flink minder winst geboekt, mede door hoge kosten voor de Amerikaanse importheffingen. De winst na belastingen kelderde met 44 procent tot 6,9 miljard euro. Dat is het laagste niveau sinds 2016, toen het bedrijf miljardenvoorzieningen trof vanwege het dieselschandaal. Volkswagen maakte ook bekend de komende jaren nog duizenden banen in Duitsland extra te schrappen.

1 uur geleden
Europese gasprijs behoorlijk omlaag na uitspraken Trump

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs laat dinsdagochtend net als de olieprijzen een stevige daling zien. Daarmee reageert de handel op de gasmarkt eveneens op opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Die heeft gezegd dat de oorlog met Iran mogelijk snel voorbij kan zijn.

2 uur geleden
Fors meer omzet bouwbedrijf Dura Vermeer door grote vraag

ROTTERDAM (ANP) - Bouwbedrijf Dura Vermeer heeft vorig jaar flink meer omzet behaald dankzij een sterke vraag naar nieuwe woningen en infrastructuurprojecten. Volgens het familiebedrijf uit Rotterdam, dat vorig jaar zijn 170-jarig bestaan vierde, steeg de jaaromzet met 24 procent tot 2,6 miljard euro. Daarbij ging de nettowinst met bijna 50 procent omhoog tot ruim 90 miljoen euro.

3 uur geleden