Consumentenbond: nog steeds prijsmisleiding Prijsvrij en D-reizen
DEN HAAG (ANP) - Reisaanbieders Prijsvrij en D-reizen laten in veel gevallen nog steeds misleidende prijzen op hun websites zien, stelt de Consumentenbond na een steekproef. "Het is jammer dat nog steeds niet alle reisaanbieders hun zaakjes op orde hebben", zegt directeur Sandra Molenaar van de Consumentenbond. "Daarover hebben we klachten ingediend bij de Reclame Code Commissie en een melding gedaan bij de Autoriteit Consument & Markt."
De Consumentenbond controleerde dertig willekeurige aanbiedingen van Prijsvrij en D-reizen en stelt dat de prijs bij 27 van die aanbiedingen hoger of lager uitviel. Van de tien grote reisaanbieders in Nederland zijn Prijsvrij en D-reizen daarmee de enige die nog beterschap moeten tonen, volgens de Consumentenbond. De andere acht grote reisaanbieders hebben na een eerder onderzoek van de bond hun prijsbeleid al aangepast.
Zo lieten KLM Holidays, Transavia Holiday en TUI eerder verplichte boekingskosten buiten hun aanbiedingsprijzen, terwijl die er nu wel in worden opgenomen. Ook Expedia is inmiddels gestopt met deals laten zien waarvan de prijs nooit klopte en The Travel Club is helemaal gestopt met het online adverteren van prijzen.
Verbetering
Ondanks verbetering bij veel aanbieders, ziet de Consumentenbond dat de aanbiedingsprijs bij een handvol aanbieders nog steeds verandert tijdens het boeken van een reis. "Dat blijft een hardnekkig probleem", zegt Sandra Molenaar. Daarvoor legde de Autoriteit Consument en Markt (ACM) vorige maand nog dwangsommen op aan drie aanbieders.
Prijsvrij laat weten later te reageren op het onderzoek van de Consumentenbond.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies geëindigd, daags nadat de AEX-index op recordhoogte was gesloten. Bij beleggers namen zorgen over stijgende energieprijzen en de aanhoudend hoge inflatie toe. Ook elders in Europa sloten de beurzen daardoor in de min.
28 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) wil opheldering van de NAM over een uitkering van meer dan een miljard euro aan aandeelhouders Shell en ExxonMobil. Die storting roept vragen op over de "financiële positie en het nakomen van de afspraken", zegt de CDA-minister in een verklaring.
30 minuten geledenPARIJS (ANP) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) hebben na overleg beloofd om sneller olievoorraden vrij te geven onder afspraken die stammen uit maart. Daarmee hopen ze iets te doen tegen de sterk gestegen dieselprijzen, die onlangs in meerdere landen recordhoogtes bereikten.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Vijf oud-handelaren van de Britse bank Barclays die waren veroordeeld in een reeks fraudezaken, hebben een overwinning behaald bij het hof van beroep in Londen. Eerder werden ze veroordeeld voor het manipuleren van rentetarieven. Rechters hebben die veroordelingen in hun hoger beroep nu vernietigd.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De lage waterstand heeft voor een flinke toename van het aantal riviercruiseschepen in Rotterdam gezorgd. In augustus en september kwamen er ruim twee keer zoveel schepen naar Rotterdam vergeleken met vorig jaar, meldt Havenbedrijf Rotterdam. Riviercruiseaanbieders hebben reizen naar onder meer Duitsland geschrapt om de uitzonderlijk lage waterstanden en kiezen voor andere bestemmingen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag lager aan de handel begonnen. Daarmee werd een stapje teruggedaan op Wall Street na de nieuwe records van de brede S&P 500-index en op de technologiebeurs Nasdaq een dag eerder. De techfondsen gaven daarbij terrein prijs. Later op de dag komen nog de notulen van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank van vorige maand.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Olie- en gasconcern Shell heeft recordresultaten geboekt met de raffinage van olie. Het verschil in prijs tussen ruwe aardolie en geraffineerde producten, zoals brandstoffen als diesel en benzine, was nooit zo groot als in het derde kwartaal. Daarbij profiteert het Britse bedrijf van de schaarste die is ontstaan door de Iranoorlog en Oekraïense aanvallen op raffinaderijen in Rusland, die leidden tot een Russisch exportverbod voor benzine en diesel.
2 uur geleden