Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Consumentenbond: nog steeds meldingen over krimpflatie supermarkt

Consumentenbond: nog steeds meldingen over krimpflatie supermarkt

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond merkt dat krimpflatie in de supermarkt nog steeds voorkomt. Bij dit verschijnsel blijven supermarktproducten even duur, maar bevatten ze minder inhoud.

Het Meldpunt Eerlijk van de Consumentenbond kreeg vorig jaar 250 meldingen van consumenten over krimpflatie. Dat aantal is wel lager dan in voorgaande jaren. Consumentenbond-directeur Sandra Molenaar suggereert dat dit mogelijk komt, doordat veel merken de inhoud van hun verpakkingen al eerder hebben verminderd.

"Of omdat consumenten de krimp niet in de gaten hebben. Dat laatste is niet gek, want we zien dat fabrikanten de inhoud van verpakkingen, heel slinks, in steeds kleine stapjes aanpassen", geeft ze aan.

Opnieuw kleiner

Volgens de Consumentenbond valt op dat ook producten waarvan de inhoud al eerder onopvallend was verminderd, opnieuw kleiner zijn geworden. Dit gebeurde bijvoorbeeld bij belegen kaas van Maaslander en een doos Ariel-wascapsules.

Molenaar stelt dat fabrikanten in reactie op het onderzoek vooral wijzen naar de winkeliers die volgens hen de prijs bepalen. Ook zeiden sommige fabrikanten volgens haar dat de verminderde inhoud te maken had met productverbetering.

"Allemaal kulargumenten", noemt Molenaar dat. "Wees gewoon eerlijk en duidelijk. Zet op de verpakking dat er voortaan minder in zit of houd de inhoud hetzelfde en verhoog de prijs. Niet leuk, maar wel zo eerlijk."

Meer uit Financieel

Stijgende olieprijzen zorgen voor minnen op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen gesloten. Beleggers reageerden op de stijgende olieprijzen door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten en de aanvallen op energiefaciliteiten in die regio.

7 minuten geleden
Ierse waakhond onderzoekt X om zorgen over leeftijdscontroles

DUBLIN (ANP) - De Ierse mediawaakhond is een onderzoek gestart naar X vanwege zorgen dat het socialemediaplatform de regels voor leeftijdsgrenzen en ouderlijk toezicht heeft overtreden. De toezichthouder kijkt onder meer of X doeltreffende maatregelen heeft genomen om de leeftijd te controleren, zodat video's die voor volwassenen bedoeld zijn, in de regel niet door kinderen kunnen worden bekeken.

20 minuten geleden
Saudi-Arabië legt energie-installaties stil na aanvallen Houthi's

JAZAN (ANP/BLOOMBERG) - Saudi-Arabië heeft meerdere energie-installaties in het zuiden stilgelegd. De maatregel volgt nadat de door Iran gesteunde Houthi-rebellen uit Jemen nieuwe aanvallen op Saudi-Arabië, een bondgenoot van de Verenigde Staten, hebben uitgevoerd.

2 uur geleden
Tientallen vluchten op Schiphol geschrapt om Britse storing

SCHIPHOL (ANP) - Passagiers op Schiphol hebben last van een technisch probleem bij de Britse luchtverkeersleiding. Daardoor zijn 58 vluchten tussen de luchthaven en het Verenigd Koninkrijk sinds het begin van de storing dinsdagmiddag geschrapt, meldt een woordvoerder. Andere vluchten lopen vertraging op en hij sluit niet uit dat die later ook worden geannuleerd.

3 uur geleden
Kleine plus voor AEX-index, Shell wint door hogere olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met kleine winst gesloten. Shell stond bij de winnaars op het Damrak dankzij de verder stijgende olieprijzen door het escalerende geweld in het Midden-Oosten. ASML boekte ook winst. De chipmachinemaker is begonnen aan de bouw van zijn nieuwe campus in Eindhoven.

4 uur geleden
Britse vluchten vertraagd door storing bij luchtverkeersleiding

LONDEN (ANP/RTR) - Grote Britse luchthavens kampen dinsdag met verstoringen door een technisch probleem bij de Britse luchtverkeersleiding National Air Traffic Service (NATS). Daardoor lopen vertrekkende vluchten op onder meer Londen Heathrow vertraging op. Dat geldt ook voor onder meer de Londense luchthavens Gatwick en Stansted en Manchester Airport.

4 uur geleden
Rekenkamer: EU mist eensgezinde aanpak illegale tabakshandel

LUXEMBURG (ANP) - Binnen de EU ontbreekt een eensgezinde aanpak van de illegale tabaksproductie en -handel, concludeert de Europese Rekenkamer (ERK) dinsdag in een rapport. Wetgeving tegen illegale tabakshandel verschilt per lidstaat, waar criminele netwerken gebruik van maken. "Door de hoge winst, relatief lage risico's, vanouds milde straffen en kleine pakkans zijn illegale tabaksproducten bijzonder aantrekkelijk voor criminele organisaties", aldus de rekenkamer.

5 uur geleden