Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Consumentenbond: klanten ergeren zich aan verkapte prijsstijging

Consumentenbond: klanten ergeren zich aan verkapte prijsstijging

DEN HAAG (ANP) - Consumenten ergeren zich eraan dat ze voor sommige producten meer betalen terwijl ze er minder van krijgen. De Consumentenbond kreeg hierover negenhonderd meldingen en roept fabrikanten en supermarkten op transparant te zijn over wat de bond verkapte prijsverhogingen noemt.

De bond kreeg de meeste meldingen over de siroop van Karvan Cévitam. Daarnaast werd ook geklaagd over Gouda's Glorie en koffiepads van de Hema.

Het laat volgens de Consumentenbond zien dat kopers deze gang van zaken oneerlijk vinden. "Als er extra inhoud in een verpakking zit, zetten fabrikanten dit wel groot op de verpakking. Dus ook bij een verminderde inhoud zouden fabrikanten iets op de verpakking moeten zetten", aldus de directeur van de Consumentenbond Sandra Molenaar. De bond wil dat de Autoriteit Consument & Markt (ACM) deze werkwijze gaat toetsen.

In gesprek

Als verklaring voor de "verkapte prijsstijging" noemen fabrikanten onder meer stijgende kosten voor energie, transport en de prijsstijging van grondstoffen. "Voor vragen over de prijs hullen fabrikanten zich in stilzwijgen en verwijzen ze naar de supermarkten", aldus de Consumentenbond.

De ACM laat weten in gesprek te gaan met de Consumentenbond om er achter te komen of er sprake is van oneerlijke handelspraktijken. "Er zijn allerlei omstandigheden waardoor het in sommige gevallen wel als oneerlijk bestempeld kan worden, maar in andere gevallen niet. Dat zullen wij moeten uitzoeken, daar kan ik nu nog geen antwoord op geven", aldus een woordvoerster van de toezichthouder.

Wettelijke eisen

Het CBL, brancheorganisatie van supermarkten, stelt dat supers voldoen aan de wettelijke eisen. "Vooropstaat dat de consument over de juiste en actuele informatie over een product moet beschikken. Daarom moet de consumentenprijs goed en duidelijk vermeld zijn op het schap of in de webshop en de prijs per liter/kg ook. Ook moet duidelijk zijn wat en hoeveel de consument koopt. Het is dus zaak dat de consument goed geïnformeerd blijft en dat minimaal in de wettelijke vereisten voor etiketinformatie wordt voorzien", reageert een woordvoerder van het Centraal Bureau Levensmiddelenhandel.

Dat de inhoud en samenstelling van een product kan veranderen heeft volgens hem verschillende redenen. "Bijvoorbeeld de beschikbaarheid van producten of ingrediënten. Maar ook zaken als het aanpassen van de productsamenstelling of portiegrootte van een product in het kader van het bevorderen van de gezondheid. Denk aan minder vet, suiker, zout en/of calorieën."

Het CBL stelt ook dat het veranderen van de inhoud/samenstelling van een product niets nieuws is. "Het gebeurt momenteel niet meer of minder."

Meer uit Binnenland

ADO-fans vieren in Den Haag kampioenschap eerste divisie

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.

37 minuten geleden
Frank van Leeuwen wint 27e editie van De Slimste Mens

HILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.

47 minuten geleden
Eerste bodycams eind deze maand uitgereikt aan conducteurs

DEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.

1 uur geleden
Advocaten roepen staatssecretaris op maatregelen EBI te schrappen

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.

1 uur geleden
Urenlang spreken inwoners Groene Hart zich uit tegen windturbines

DEN HAAG (ANP) - Politici en inwoners van het Groene Hart hebben zich op het provinciehuis in Den Haag urenlang uitgesproken tegen de komst van windturbines in het open polderlandschap. Vele tientallen insprekers vertelden Provinciale Staten hoe ze denken over de plannen van de provincie Zuid-Holland. De boodschap was veelal hetzelfde: zet geen windturbines in het Groene Hart.

1 uur geleden
Politie verwijdert bezetters Betuwelijn, tientallen aanhoudingen

VALBURG (ANP) - De politie heeft de demonstranten die bij Valburg op de Betuwelijn zaten van het spoor gehaald. De activisten van Geef Tegengas zijn door de politie afgevoerd naar een arrestantencomplex. Volgens een woordvoerder zijn er tientallen aanhoudingen verricht.

2 uur geleden
Chauffeur bij moord Peter R. de Vries gestoken in gevangenis

ROERMOND (ANP) - Kamil E., die een celstraf uitzit voor betrokkenheid bij de moord op Peter R. de Vries, is gewond geraakt bij een steekpartij in de gevangenis van Roermond. Dat bevestigt zijn advocaat Ayse Çimen, na berichtgeving door het AD.

4 uur geleden