Consumentenbond: hybride warmtepomp bespaart honderden euro's
DEN HAAG (ANP) - Met een hybride warmtepomp kunnen consumenten 200 tot 600 euro per jaar besparen op hun energierekening. Dat blijkt uit een test van de Consumentenbond en zes organisaties.
De hybride warmtepomp is een combinatie van een elektrische warmtepomp en een hr-ketel. De elektrische pomp zorgt het grootste gedeelte van het jaar voor verwarming van de woning. De cv-ketel springt alleen bij als het echt koud wordt.
De Consumentenbond testte zes hybride warmtepompen. Uit de test blijkt dat met alle zes flinke besparingen op de energierekening mogelijk zijn. Bewoners van vrijstaande woningen, gebouwd voor 1992, kunnen het systeem in zeven tot tien jaar terugverdienen. Bij rijtjeswoningen is de verwachte terugverdientijd tien tot vijftien jaar. Als de energiebelasting op gas omhoog en op elektriciteit omlaag gaat, zoals is afgesproken in het Klimaatakkoord, kunnen consumenten sneller hun investering eruit halen.
De installaties kosten 4450 tot 7575 euro, inclusief installatie. Daar gaat dan nog een overheidssubsidie van 1600 tot 1800 euro vanaf. De consumentenbond vindt de aanschafprijzen te hoog. "Als je wilt dat meer mensen een hybride warmtesysteem nemen, dan moet die prijs echt zakken", zegt directeur Sandra Molenaar van de Consumentenbond. Ze pleit ook voor een verlenging van de fabrieksgarantie van twee naar tien jaar.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Ziekenhuizen in de noordelijke provincies waarschuwen hun patiƫnten dat het maandagochtend heel glad kan zijn. Als ze de weg niet op willen, kunnen ze contact opnemen om een afspraak telefonisch te houden of die te laten verzetten.
8 uur geledenCREIL (ANP) - Bij een legbedrijf in het dorp Creil in Flevoland is vogelgriep vastgesteld. Om verdere verspreiding van het virus te voorkomen, worden de ongeveer 43.000 dieren op het terrein gedood door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Arriva laat zijn treinen en bussen maandag volgens planning rijden. Er zijn wel een paar aanpassingen aan de dienstregeling. Zo rijden er minder spitstreinen tussen Leeuwarden en Sneek, tussen Groningen en Warffum en tussen Arnhem Centraal en Doetinchem. Ook zijn de treinen iets korter dan gebruikelijk.
9 uur geledenSTEENWIJK (ANP) - Burgemeester Erik de Groot van de Overijsselse gemeente Steenwijkerland heeft in een verklaring zijn medeleven uitgesproken met de ouders en familie van de 8-jarige jongen uit Steenwijk die zondag dood werd gevonden. "Het ergste scenario is waarheid geworden", zegt hij over het overlijden van het kind, dat sinds zaterdagavond vermist was.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam rijden de metro's, trams en bussen maandag volgens de gewone dienstregeling. Het Gemeentelijk Vervoersbedrijf (GVB) laat dat zondagavond weten. In de provincie Noord-Holland geldt tussen zondag 23.00 uur en maandag 04.00 uur code oranje voor gladheid.
10 uur geledenDEVENTER (ANP) - Vervoerder Keolis gaat er voorlopig van uit dat zijn treinen en bussen maandag gewoon kunnen rijden, ondanks code oranje vanwege de verwachte gladheid. "Het is een beetje koffiedik kijken, het kan gaan ijzelen maar het kan ook dooien. Eerst gaan we proberen te rijden, we hopen dat het te doen is. Maar als dat niet zo is en het gevaarlijk wordt, kan het zijn dat we de bussen naar binnen halen", zegt een woordvoerster.
10 uur geledenDE BILT (ANP) - Ook in Zuid-Holland kan het in de nacht van zondag op maandag glad worden door ijzel. Het KNMI heeft ook voor die provincie code oranje afgegeven, die vanaf 23.00 uur ingaat. Eerder werd die waarschuwing al afgegeven voor alle andere provincies, behalve Zeeland.
12 uur geleden