Consumentenbond: hybride warmtepomp bespaart honderden euro's
DEN HAAG (ANP) - Met een hybride warmtepomp kunnen consumenten 200 tot 600 euro per jaar besparen op hun energierekening. Dat blijkt uit een test van de Consumentenbond en zes organisaties.
De hybride warmtepomp is een combinatie van een elektrische warmtepomp en een hr-ketel. De elektrische pomp zorgt het grootste gedeelte van het jaar voor verwarming van de woning. De cv-ketel springt alleen bij als het echt koud wordt.
De Consumentenbond testte zes hybride warmtepompen. Uit de test blijkt dat met alle zes flinke besparingen op de energierekening mogelijk zijn. Bewoners van vrijstaande woningen, gebouwd voor 1992, kunnen het systeem in zeven tot tien jaar terugverdienen. Bij rijtjeswoningen is de verwachte terugverdientijd tien tot vijftien jaar. Als de energiebelasting op gas omhoog en op elektriciteit omlaag gaat, zoals is afgesproken in het Klimaatakkoord, kunnen consumenten sneller hun investering eruit halen.
De installaties kosten 4450 tot 7575 euro, inclusief installatie. Daar gaat dan nog een overheidssubsidie van 1600 tot 1800 euro vanaf. De consumentenbond vindt de aanschafprijzen te hoog. "Als je wilt dat meer mensen een hybride warmtesysteem nemen, dan moet die prijs echt zakken", zegt directeur Sandra Molenaar van de Consumentenbond. Ze pleit ook voor een verlenging van de fabrieksgarantie van twee naar tien jaar.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Dierenbescherming heeft rond oud en nieuw ruim 300 meldingen ontvangen van vermiste huisdieren, gewonde dieren en andere incidenten. 34 meldingen werden gedaan tijdens nieuwjaarsnacht. Dat is een lichte stijging ten opzichte van vorig jaar. In totaal rukte de Dierenambulance meer dan 150 keer uit, meldt de organisatie.
10 minuten geledenBAARN (ANP) - De politievakbond ACP roept de nationale politie op tot gerichte opsporing van zwaar illegaal vuurwerk. "Vroegtijdige aanpak van handel, opslag en distributie kan de risico's aanzienlijk verkleinen en bijdragen aan veiligere jaarwisselingen", stelt de ACP.
43 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Stadsherstel Amsterdam noemt de brand in de Vondelkerk niet te bevatten. "Wij gaan onderzoeken wat de schade aan de kerk is en vanuit daar bekijken we wat we kunnen doen", zegt een woordvoerster. Stadsherstel Amsterdam is sinds 1996 eigenaar van de kerk die in de nieuwjaarsnacht voor een groot deel werd verwoest.
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere gemeenten klagen over ongeregeldheden tijdens de jaarwisseling. Ze sluiten zich aan bij politie, brandweer, veiligheidsregio's en vakbonden, die een slecht gevoel overhouden aan de nieuwjaarsnacht.
54 minuten geledenARNHEM (ANP) - Brandweerlieden zijn tijdens de jaarwisseling bijna 4300 keer in actie gekomen. Dat is ruim 4 procent meer dan vorig jaar en meer dan 16 procent hoger dan in het jaar daarvoor. De overkoepelende organisatie Brandweer Nederland spreekt van een "drukke, intense jaarwisseling".
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie doet donderdag onderzoek naar de oorzaak van de brand in de Vondelkerk in Amsterdam. De kerk is bestempeld als plaats delict, zegt een politiewoordvoerder.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - In Volendam is donderdag stilgestaan bij de brand in café 't Hemeltje van 25 jaar geleden. Bij die brand, in de nieuwjaarsnacht van 2001, kwamen veertien jonge mensen om het leven. Ruim tweehonderd mensen liepen verwondingen op.
2 uur geleden