Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Consumentenbond: hybride warmtepomp bespaart honderden euro's

Consumentenbond: hybride warmtepomp bespaart honderden euro's

DEN HAAG (ANP) - Met een hybride warmtepomp kunnen consumenten 200 tot 600 euro per jaar besparen op hun energierekening. Dat blijkt uit een test van de Consumentenbond en zes organisaties.

De hybride warmtepomp is een combinatie van een elektrische warmtepomp en een hr-ketel. De elektrische pomp zorgt het grootste gedeelte van het jaar voor verwarming van de woning. De cv-ketel springt alleen bij als het echt koud wordt.

De Consumentenbond testte zes hybride warmtepompen. Uit de test blijkt dat met alle zes flinke besparingen op de energierekening mogelijk zijn. Bewoners van vrijstaande woningen, gebouwd voor 1992, kunnen het systeem in zeven tot tien jaar terugverdienen. Bij rijtjeswoningen is de verwachte terugverdientijd tien tot vijftien jaar. Als de energiebelasting op gas omhoog en op elektriciteit omlaag gaat, zoals is afgesproken in het Klimaatakkoord, kunnen consumenten sneller hun investering eruit halen.

De installaties kosten 4450 tot 7575 euro, inclusief installatie. Daar gaat dan nog een overheidssubsidie van 1600 tot 1800 euro vanaf. De consumentenbond vindt de aanschafprijzen te hoog. "Als je wilt dat meer mensen een hybride warmtesysteem nemen, dan moet die prijs echt zakken", zegt directeur Sandra Molenaar van de Consumentenbond. Ze pleit ook voor een verlenging van de fabrieksgarantie van twee naar tien jaar.

Meer uit Binnenland

CBS: 5000 minder vacatures in onderwijs

DEN HAAG (ANP) - In het schooljaar 2024/25 waren er 5000 vacatures in het basis- en voortgezet onderwijs minder dan in het schooljaar ervoor. In het mbo en het speciaal basisonderwijs nam de vraag naar nieuwe werknemers juist toe. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

1 uur geleden
SCP ziet in coalitieplannen risico dat ongelijkheid toeneemt

DEN HAAG (ANP) - De plannen van de nieuwe regeringscoalitie leggen veel nadruk op verbetering van de kwaliteit van leven op de lange termijn. Maar de bezuinigingen die daar tegenover staan, dreigen toch al kwetsbare groepen harder te raken en kunnen ertoe leiden dat de ongelijkheid toeneemt. Daarvoor waarschuwt het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) in een reflectie op het coalitieakkoord.

5 uur geleden
Klöpping: Amsterdam stelt dat beloftes juridisch niks waard zijn

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam stelt bij de rechter dat "beloftes aan bewoners juridisch niets waard zijn". Dat concludeert Alexander Klöpping via LinkedIn op basis van een schriftelijk verweer van de gemeente in een zaak over massatoerisme. Het Parool berichtte eerder al over het verweer. Vorig jaar stapte Stichting Amsterdam Heeft Een Keuze, met steun van Klöpping, naar de rechter omdat er ondanks een verordening te veel toeristen overnachten in de hoofdstad.

11 uur geleden
Premier Sint Maarten feliciteert kabinet van ambtsgenoot Jetten

PHILIPSBURG (ANP) - Luc Mercelina, minister-president van Sint Maarten, heeft de regering van Nederland gefeliciteerd met de succesvolle totstandkoming van een nieuwe regering onder leiding van minister-president Rob Jetten. Mercelina zegt uit te kijken naar samenwerking met de regering van minister-president Jetten in een geest van wederzijds respect en gedeelde verantwoordelijkheid.

12 uur geleden
NOS te spreken over kijkcijfers Winterspelen

HILVERSUM (ANP) - De Nederlandse tv-kijker heeft de uitzendingen rond de Olympische Winterspelen van Milaan-Cortina 2026 goed weten te vinden. Dat meldt de NOS, waar het mondiale sportevenement de afgelopen weken te volgen was.

12 uur geleden
Oud-advocaat Weski vraagt opnieuw extra onderzoek naar detentie

ROTTERDAM (ANP) - Ex-advocaat Inez Weski en haar advocaten hebben maandag in een extra ingelaste zitting in haar strafzaak opnieuw gevraagd om extra onderzoek naar de detentieomstandigheden van Weski na haar arrestatie. Weski (71) wordt verdacht van deelname aan de criminele organisatie van haar voormalige cliënt Ridouan Taghi.

13 uur geleden
OM mag Rico de Chileen vervolgen voor voorbereiden liquidaties

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie mag Richard R., alias Rico de Chileen, vervolgen voor het voorbereiden van liquidaties. Dat is de uitkomst van een procedure in het geboorteland van R., Chili. Zijn advocaat bevestigt maandag berichtgeving hierover van De Telegraaf.

14 uur geleden