
Consumentenbond: hoortoestel kopen ingewikkeld en ondoorzichtig
DEN HAAG (ANP) - Het kopen van een hoortoestel wordt bemoeilijkt door gebrek aan informatie, te weinig keuze en onduidelijkheid over de vergoeding. Dat stelt de Consumentenbond na onderzoek. De bond vindt dat de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) audiciens, fabrikanten en zorgverzekeraars moet aanspreken en zorgen voor "de hoognodige transparantie".
Consumenten gaven vaak aan dat ze binnen de toegewezen categorie hoortoestellen, die past bij hun mate van gehoorverlies, te weinig of geen keuze hadden in soorten en merken. Dit probleem doet zich vooral voor bij de ketens Beter Horen, Specsavers, Schoonenberg, Van Boxtel en Hans Anders.
Bovendien ontbreekt op de websites van de meeste audicienketens informatie over prijzen, concludeert de Consumentenbond. Ook verschilt het per verzekeraar hoeveel consumenten precies moeten bijbetalen.
Belang van consumenten
Sandra Molenaar, directeur van de Consumentenbond, vindt het koopproces ingewikkeld en ondoorzichtig. "Het belang van consumenten is ondergeschikt aan de commerciële belangen van audiciens, fabrikanten en verzekeraars", legt ze uit. "Dit staat haaks op de zorgverzekeringswet. Daarom roepen we de NZa op om zo snel mogelijk een einde te maken aan deze chaos."
Consumenten die een hoortoestel willen kopen zijn afhankelijk van vijf grote ketens en meer dan driehonderd kleinere en zelfstandige audiciens. Het Hoorprotocol helpt bij het bepalen van het gehoorverlies en de geschikte categorie hoortoestellen. De basisverzekering vergoedt het grootste deel in de eerste vijf categorieën.
Geavanceerde technologie
Wie een toestel uit een andere categorie koopt, moet vaak het hele bedrag zelf betalen. De nieuwste hoortoestellen met de meest geavanceerde technologie vallen daaronder. Volgens de Consumentenbond besteden verkopers op hun websites veel aandacht aan deze hoortoestellen, met prijzen tot 5000 euro.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve blijft zich volledig inzetten voor het behoud van zijn onafhankelijkheid. Dat zei Fed-voorzitter Jerome Powell in een persconferentie over het rentebesluit van de Amerikaanse koepel van centrale banken.
50 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft de rente in de Verenigde Staten met een kwart procentpunt verlaagd. Dat is de uitkomst van een van de meest politiek beladen rentevergaderingen van de Fed van de afgelopen jaren. De Amerikaanse president Donald Trump probeerde de afgelopen maanden de Fed onder druk te zetten om de leenkosten snel te verlagen.
1 uur geledenBEIJING (ANP) - Europese bedrijven moeten nog altijd lang wachten op exportvergunningen voor zeldzame aardmetalen uit China. Dat zegt de voorzitter van de Kamer van Koophandel van de EU in China (EUCCC) tegen zakenkrant Financial Times (FT). De aardmetalen zijn cruciaal voor onder andere defensiematerieel, computers, windmolens en elektrische auto's.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/DPA) - De bouw van de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland loopt opnieuw vertraging op, meldt de projectontwikkelaar. Het miljarden euro's kostende project moest in 2029 klaar zijn, maar dat verwacht de ontwikkelaar niet meer te halen.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Luxeconcern Kering heeft bij zijn bekende modemerk Gucci een vervanger aangesteld voor topman Stefano Cantino, die nog geen jaar geleden was aangetreden. De Italiaanse Francesca Bellettini volgt hem op als hoogste baas bij het merk.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en Indonesië hebben de onderhandelingen over een handelsovereenkomst na bijna tien jaar afgerond. EU-handelscommissaris Maroš Šefčovič kondigt de deal volgende week dinsdag aan tijdens zijn bezoek aan Indonesië, meldt een woordvoerder van de Europese Commissie.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een bescheiden winst gesloten. Beleggers wachtten het rentebesluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten af. Naar verwachting verlaagt de centralebankenkoepel de leenkosten met een kwart procentpunt, maar de financiële markten kijken ook uit naar de toelichting van Fed-voorzitter Jerome Powell.
4 uur geleden