Consumentenbond: hoortoestel kopen ingewikkeld en ondoorzichtig
DEN HAAG (ANP) - Het kopen van een hoortoestel wordt bemoeilijkt door gebrek aan informatie, te weinig keuze en onduidelijkheid over de vergoeding. Dat stelt de Consumentenbond na onderzoek. De bond vindt dat de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) audiciens, fabrikanten en zorgverzekeraars moet aanspreken en zorgen voor "de hoognodige transparantie".
Consumenten gaven vaak aan dat ze binnen de toegewezen categorie hoortoestellen, die past bij hun mate van gehoorverlies, te weinig of geen keuze hadden in soorten en merken. Dit probleem doet zich vooral voor bij de ketens Beter Horen, Specsavers, Schoonenberg, Van Boxtel en Hans Anders.
Bovendien ontbreekt op de websites van de meeste audicienketens informatie over prijzen, concludeert de Consumentenbond. Ook verschilt het per verzekeraar hoeveel consumenten precies moeten bijbetalen.
Belang van consumenten
Sandra Molenaar, directeur van de Consumentenbond, vindt het koopproces ingewikkeld en ondoorzichtig. "Het belang van consumenten is ondergeschikt aan de commerciële belangen van audiciens, fabrikanten en verzekeraars", legt ze uit. "Dit staat haaks op de zorgverzekeringswet. Daarom roepen we de NZa op om zo snel mogelijk een einde te maken aan deze chaos."
Consumenten die een hoortoestel willen kopen zijn afhankelijk van vijf grote ketens en meer dan driehonderd kleinere en zelfstandige audiciens. Het Hoorprotocol helpt bij het bepalen van het gehoorverlies en de geschikte categorie hoortoestellen. De basisverzekering vergoedt het grootste deel in de eerste vijf categorieën.
Geavanceerde technologie
Wie een toestel uit een andere categorie koopt, moet vaak het hele bedrag zelf betalen. De nieuwste hoortoestellen met de meest geavanceerde technologie vallen daaronder. Volgens de Consumentenbond besteden verkopers op hun websites veel aandacht aan deze hoortoestellen, met prijzen tot 5000 euro.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP) - Het aantal passagiers richting het Midden-Oosten vanaf de luchthaven van Frankfurt is flink gedaald. In maart kelderde het aantal reizigers op vluchten naar die regio met 68,6 procent. Dat meldt de luchthaven in zijn cijfers over maart.
3 minuten geledenPARIJS (ANP) - Het Franse modebedrijf Hermès had in het afgelopen kwartaal last van de oorlog in het Midden-Oosten, die eind februari begon. De verkoop van zijn dure tassen, sjaals en andere accessoires in het Midden-Oosten en Frankrijk viel tegen doordat minder mensen geld uitgaven aan de Birkin- en Kelly-handtassen en andere producten van Hermès door het conflict.
20 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipmachinemaker ASML ging woensdag bij de opening van het Damrak licht omhoog na de publicatie van zijn kwartaalcijfers. Het concern rekent voor dit jaar op een hogere omzet dan eerder aangegeven. De omzetverwachting voor het huidige tweede kwartaal is echter beneden de verwachtingen van marktkenners.
25 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Christine Lagarde is niet van plan om voor het einde van haar termijn op te stappen als president van de Europese Centrale Bank (ECB), zei ze in een interview met Bloomberg TV. De economische gevolgen van de Iranoorlog zijn zo ernstig dat ze het niet verantwoord vindt om vroegtijdig te stoppen.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Elektrische auto's met zonnepanelen op het dak kunnen het overvolle stroomnet in Europa en het energieverbruik aanzienlijk ontlasten, komt naar voren uit een onderzoek van TNO. Het onderzoeksbureau meent dat voertuigen die zelf zonne-energie opwekken kunnen uitgroeien tot een belangrijke versneller van de energietransitie.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Verzekeraar Aegon verkoopt zijn Britse tak aan branchegenoot Standard Life in een deal ter waarde van 2 miljard pond, omgerekend 2,3 miljard euro. Aegon wil zich focussen op de Verenigde Staten wat de belangrijkste markt van het verzekeringsbedrijf is. Eerder verkocht Aegon al zijn Nederlandse verzekeringsactiviteiten aan ASR.
1 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML rekent voor dit jaar op een hogere omzet dan eerder aangegeven. Het bedrijf profiteert van de forse investeringen van techbedrijven in nieuwe datacenters voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie. Daardoor is de vraag naar chips groter dan wat fabrikanten kunnen leveren. Tegelijkertijd houdt het Veldhovense bedrijf bij zijn nieuwe prognose rekening met gesprekken over nieuwe exportbeperkingen, meldt ASML bij zijn kwartaalcijfers.
2 uur geleden