Consumentenbond: Eneco mag terugleververgoeding niet verlagen
DEN HAAG (ANP) - Eneco mag de vergoeding voor stroom die consumenten terugleveren aan het net niet verlagen bij klanten met een vast energiecontract. Dat stelt althans de Consumentenbond die een brief stuurde naar de energieleverancier, waarin de bond een terugdraaiing eist van de eerdere verlaging.
Eneco kondigde begin september aan de vergoeding die mensen met zonnepanelen krijgen voor het terugleveren van stroom te verlagen van 0,56 euro per kilowattuur naar 0,09 euro per kilowattuur. Het energiebedrijf probeerde afgelopen jaren nog mensen tot de aanschaf van zonnepanelen te verleiden door het reguliere stroomtarief te hanteren voor de opgewekte stroom die klanten zelf niet gebruikten. Maar Eneco vindt dat niet meer nodig nu zonnepanelen een stuk populairder zijn geworden.
Volgens de Consumentenbond mag die verlaging helemaal niet. "In de algemene voorwaarden van Energie Nederland staat dat wanneer iemand een overeenkomst met vaste leveringstarieven heeft, de aanbieder deze tarieven niet tussentijds mag wijzigen", aldus directeur Sandra Molenaar van de Consumentenbond. "Dit geldt ook voor de terugleververgoeding. Dat een energiebedrijf in tijden als deze zijn klanten oneigenlijk benadeelt, is extra zuur."
Terugdraaien
De Consumentenbond eist dat Eneco deze de onrechtmatige tariefswijziging binnen 14 dagen terugdraait en gedupeerde klanten daarover persoonlijk informeert. De sommatie geldt ook voor dochterondernemingen WoonEnergie en Oxxio. De organisatie heeft ook de Autoriteit Consument & Markt (ACM) ingelicht.
Eneco zegt de brief van de Consumentenbond onder andere juridisch te toetsen. Daarom geeft het bedrijf nu nog geen inhoudelijk commentaar. Het bedrijf benadrukt dat het alleen gaat om klanten met een vast contract die extra stroom terugleveren, boven hun eigen gebruik. Dat betekent dus niet alle klanten met zonnepanelen.
Reactie ACM
De ACM zegt niet meteen in te grijpen, maar dat het nu eerst aan Eneco is om zich aan de regels te gaan houden. "Die zijn duidelijk. Vaste contracten met een vaste prijs mogen niet worden gewijzigd. Dus we verwachten een reactie." Volgens een woordvoerder kan het helpen als gedupeerden klachten indienen. Die kan de toezichthouder dan meenemen in een eventueel onderzoek.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van alle auto's in Nederland is inmiddels een automaat, een verdubbeling vergeleken met bijna tien jaar geleden. Die verschuiving komt vooral door de sterke opmars van elektrische en hybride auto's. Deze auto's zijn standaard uitgerust met een automatisch versnellingssysteem.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De olieprijzen zijn maandag flink gedaald nadat de Verenigde Staten dit weekend hun luchtaanvallen op Iran pauzeerden. Brentolie, de belangrijkste indicator voor olie uit het Midden-Oosten, daalde met ongeveer 6 procent tot rond de 91 dollar per vat. Vorige week kwam de prijs van Brentolie kort boven de 100 dollar per vat uit.
4 uur geledenHORLEY (ANP/AFP) - De Londense luchthaven Gatwick kampt zondag midden in de drukke zomerperiode met een storing in de watervoorziening. Naar verluidt werken toiletten niet en zijn restaurants gesloten op de op een na drukste luchthaven van Groot-Brittannië.
16 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De topman van het Italiaanse UniCredit heeft gezegd dat hij ruimte ziet voor een akkoord over de overname van het Duitse Commerzbank, waar de bank op aanstuurt. Daarmee toont hij zich optimistisch dat de gesprekken met de Duitse regering en andere betrokken partijen kunnen leiden tot een deal, nu de besprekingen worden hervat.
17 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India stelt dat handelsoverleg met de Verenigde Staten ervoor heeft gezorgd dat het land in de "onderste categorie" is geplaatst wat betreft de nieuwste importheffingen van de regering-Trump. Hierdoor behoudt het land een voordeel voor belangrijke exportproducten.
19 uur geledenFARNBOROUGH (ANP) - De grootste defensiebedrijven van de wereld hebben dit jaar een recordbedrag geïnvesteerd in militaire start-ups, in een poging zich aan te passen aan het snel veranderende karakter van moderne oorlogsvoering. Dat schrijft de Financial Times (FT) op basis van gegevens van bedrijfsanalysebureau Dealroom.
21 uur geledenCANBERRA (ANP/BLOOMBERG) - De Australische premier Anthony Albanese heeft gezegd dat hij direct een beroep zal doen op de Amerikaanse president Donald Trump vanwege de nieuwe importheffingen die vanuit Washington zijn aangekondigd. Hij noemde deze tarieven onterecht.
22 uur geleden